Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a férjem...

Mit csináljak, ha a férjem akar még gyereket én meg nem?

Figyelt kérdés

A férjemmel nagyon jó a házasságunk, 7 éve vagyunk (pont ma) együtt, egy 1 éves lányunk van.

Ő egy igazi apa típus, a gyerekek kedvence mindenhol, az a tipikus olyan, akin minden gyerek azonnal lóg, bolondul érte minden gyerek, ő is nagyon szereti a gyerekekt.

Én a szöges ellentettje, semmi bajom a gyerekkekel, de nem tudok velük jók kommunkálni, meg ilyesmi, nem vagyok egy ilyen "gyerekes" típus.

Persze a lányunkat imádom, ő más.

De én nem akarok többet, a testem minden sejtje tiltakozik az ellen, mindenki azzal jön, hogy jaj pár év és nem így látod. De nem, ez nem törvényszerű, én gondolni sem akarok erre. Én olyan elvont típus vagyok nem tehetek róla, szorongós stb. nekem erre nincs mégegyszer szükségem, szeretném az egy lányunkat felnevelni normálisan, mert ez úgy érzem még menni fog, de még egy terhességet én nem bírnék ki idegekkel. Én szeretnék sokat utazni még, sokat élni, sokat dolgozni, ez egy gyerekkel mind vállalható dolog, kettővel már sokkal nehezebb. Arról nem is beszélve, hogy csak 3 szobánk van, 1 nappali, 1 háló, 1 gyerekszoba, ha lenne még egy gyerek akkor a házat is variálhatnánk. Ja és ráadásul császármetszéssel jött a világra a baba, amit meg nem tudok megemészteni, mégegyszer nem akarom átélni, kérdeztem az orvosom ha lenne második mennyi az esély a rendes szülésre, azt mondta nem áltat, VBAC ide vagy oda olyan 20% az esélye a sima szülésnek, tehát nem sok. Én még egy császármetszésre 1% esélyt sem adok. Inkább a halál.

De a férjem is mindig teszi a megjegyzéseket, hogy majd jön a testvérke, majd lehet öcsike lesz meg ilyenek, mindig mondom neki is, hogy maximum féltestvére lesz, ha érted mire célzok..Tőlem nem lesz még egy gyerek, az tuti. Én is teljesnek érzem az életem, szeretnék a lányunknak mindent megadni, nem érzem, hogy ehhez az élethez kellene még egy gyerek. Volt már valaki akinek emiatt ment tönkre a házassága, hogy ezen nem egyeztek?


2019. dec. 5. 17:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%
Ha a terhesség és a szülés, illetve a babával való tényleges együttélés tapasztalata alapján megváltozik a nő hozzáállása, azért nem lehet számonkérni. Hiába egyeztek meg látatlanban valamiben, ha elsőre sokkal másabb, nehezebb, akármilyenebb lett a gyerekvállalás bármelyik fázisa, akkor a nőt bizony eltántoríthatja attól, hogy még egyszer feláldozza a testi, lelki épségét a gyerekszám növeléséért. Egy egészséges 1 gyerekes anya jobb, mint egy depressziós 2 gyerekes anya.
2019. dec. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Semmi konkrétban, anno én is azt mondtam, hogy max 2.

Ő is azt mondta igen, 2 elég.

De azért ez változhat, nálam pl változott, már nem érzem úgy, hogy második is kellene.

2019. dec. 5. 20:44
 13/15 anonim ***** válasza:
45%
Örökbefogadás esetleg?
2019. dec. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
90%

Ugyan ez van kb nalunk is. Szinte minden stimmel csak nekem egy öcsém van.

Egy porcikam sem szeretne masodik gyereket. Mivel én voltam terhes szultem meg es vagyok vele itthon úgy érzem az en akaratom ellenere senki nem kotelezhet még egyre. Még a férjem sem. Nem kell magyarazkodnod es mentegetozni. Egyszerűen nem vágysz többre pont. Kenytelen lesz elfogadni mást nem tud tenni. Ha szeret nem hagy el egy nem létező gyerekért.

2019. dec. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
76%

a mi hozzáállásunk... előbb nézzük már meg, hogy milyen egy gyerekkel, és utána döntünk KÖZÖSEN arról, hogy lesz-e a több (bár ő 4 gyerekes családban nőtt fel így eléggé erre hajaz, de tudom, hogy megérti, ha egy is elég lesz :)

most várjuk az elsőt, eddig a terhességgel semmi problémám nincsen, viszont tudom, hogy bármikor megeshet az, hogy ha meglesz a pici és megint terhes leszek, akkor mondjuk veszélyeztetett leszek stb. és akkor nulla segítséggel amíg ő dolgozik én meghalnék egyedül.

szóval, sok mindent figyelembe kell venni és úgy dönteni, ha te már eldöntötted, hogy semmiképpen nem akarsz, akkor semmiképpen ne add fel ezt csak azért, mert attól félsz, hogy elhagy...

2019. dec. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!