Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azok, akiknél karácsony szent...

Azok, akiknél karácsony szent napján otthon vannak a gyerekek, hogyan oldják meg a dolog titokzatos részét (kifejtés lent)?

Figyelt kérdés

Adott két, napközben már nem alvó gyermek (7 éves fiú, 5 éves lány). Nagyon hisznek a karácsonyi varázslatban, nálunk a fát is a Jézuska hozza, az ajándékokat is Ő készíti titokban a fa alá, tehát az eddigi gyakorlatunk a következő volt: Szentnapon a gyerekek reggeltől olyan délután 4 óráig anyumnál voltak, sütögettek, játszottak. Mi a férjemmel addig elhoztuk és feldíszítettük a fát, mire délután sötétedéskor a gyerekek megérkeztek, égtek a karácsonyi fények, szólt a halk zene, és ahogy levették a cipőt, kabátot, csilingelt a csengettyű, megjött a Jézuska. Minden gyönyörűen működött, anyum nagyon partner volt ebben (az én gyerekkoromban is ez volt a hagyomány, a nagyszüleimmel szánkóztunk addig, amíg a szüleim megteremtették a varázslatot). Sajnos ez évtől nálunk egyéb okokból borul ez az eddigi hagyomány.

A férjemmel azt találtuk ki, hogy délelőtt közösen sütögetünk, aztán én olyan dél körül elviszem a gyerekeket valahová, ezalatt a férjem fát díszít, ajándékokat készít a fa alá, délután sötétedésre pedig hazaérünk.

Ti hová mennétek karácsony Szentnapján dél körül a gyerekekkel? Gondoltam egy mozira hangolódásképpen valami karácsonyi mesére, vagy egy nagyot játszóházaznánk azalatt a pár óra alatt. Budapesteiek vagyunk.

Van esetleg ötletetek?


2019. dec. 12. 10:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Vagy menjen el apa a gyerekekkel, addig te díszítesz. Szerintem egy óra alatt meg lehet ezzel lenni, szóval akár elég jól felöltözve valami díszkivilágítást megnézni a környéken vagy levinni a játszóra egy focilabdát.
2019. dec. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
83%
#10, én írtam, hogy ne túráztassa magát. Nyilván szörnyű ember vagyok. Értem én, hogy a szeretteiért az ember bármit, de nem hinném, hogy ezt feltétlen csak úgy lehet ha egy félidős kismama esetleg hóban és mínusz fokokban rohangál órákon át két gyerek után, hogy aztán estére teljesen kipurcanjon. Persze mindenki maga dönti el, de azért szerintem a kérdező kényelme és nyugalma sem utolsó rendű. Én csak felvázoltam egy olyan lehetőséget ami esetleg neki és a családjának is kényelmesebb, azzal, hogy így sem teszi tönkre - szerintem - a gyerekei karácsonyát, mert más, pl mi is megoldottuk anno így.
2019. dec. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én nem mondta, hogy rossz ember vagy, de félidős terhesen azért nem akkora stressz megnézni egy mesét a moziban, max kétszer többször kell kifutni pisilni :) szerintem a kérdező sem sopánkodva írta, hogy neki ide vagy oda kell mennie a gyerekekkel, örömmel készül és nem láttam opcióként azt, hogy idén beavatnák a gyerekeket. Abban igazad van, hogy sokkal egyszerűbb lesz majd, ha már a gyerekek is díszítenek, segítenek, de ez most még nem lehetséges (ahogy én kivettem)


Szóval egy szó m, mint száz, szerintem nem állítottam, hogy rossz ember vagy, de azt sem fogom visszavonni, hogy tök jónak tartom, hogy az anyuka mindent félretéve ennyire őrzi a meghittséget/varázst a családjában félretéve ezzel a kényelmét :)

2019. dec. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az ötletelést, nagyon jól esett, hogy mindenki támogató volt, senki sem bántotta a másikat a kérdésem alatt.

Annak is köszönöm, aki arra buzdított, hogy maradjunk mindannyian otthon, díszítsük együtt a fát. Egy pillanatra gondolkodóba is estem, hiszen valóban kényelmesebb lenne.

Aztán írt az a kedves hozzászóló, aki szerint nagyszerű, ahogy örizni próbálom a varázslatot, és rájöttem, hogy igen, erről van szó: azt a meghittséget, amit én a szüleimtől kaptam karácsonykor (a gyakorlatias, kétkezi munkás apukám is ragyogó tekintettel állt a fényekben úszó karácsonyfánk előtt, amelyet a "Jézuska" (anyukám) díszített, amíg mi órákon keresztül szánkóztunk), szeretném átadni a gyerekeimnek. Eddig még minden évben sikerült megteremteni a varázslatot, ebben az évben is sikerülni fog, a gyerekek ugyanis még nagyon szomjazzák azt (a hétéves elsős kisfiam is, a suliból még nem hozort haza kétkedést, ami az ünnepi varázslatot illeti), ezt szeretném megőrizni minél tovább, arról nem is beszélve, hogy a hétévessel egyre nehezebb lesz majd, de van még egy ötéves, meg lassan születik a legkisebb tündér.

Szóval aranyosak vagytok, de a picit kényelmetlenebb, annál izgalmasabb utat választom, és elcsalom a gyerkőcöket Szentnapon egy jó kis moziba, amíg a férjem otthon ténykedik.

Annyit sikerült megoldanom, hogy, ha nem is Szentnapon, de előzö nap egy pár órára a másik mama tudja fogadni a gyerekeket, addig próbálok én végezni a dolgaimmal, hogy másnap, amikor a gyerekek otthon lesznek, meg a mozi ideje alatt ne agyaljak azon, hogy még mennyi teendőm lenne.

Kedves (azt hiszem) utolsó válaszoló, nagyon jól esett, hogy jó anyukának érzel a soraim alapján, köszönöm Neked így ismeretlenül is.


Mindenkinek meghitt, szeretetteljes karácsonyt kívánok!

2019. dec. 12. 21:26
 15/17 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom, ez mennyire segít, de mi 23-án este/éjszaka díszítjük a fát a férjemmel, így reggel, mire felkelnek a lányok, már készen van, és ámulnak.

Ennyivel kevesebb a feladat 24-re, akkor már csak főzök.

Az ajándékokat addig tesszük oda, amíg átöltöznek és készülődnek a vacsorához.

2019. dec. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk 24 este díszítjük fát és miután gyerekeim elmenek aludni a fa alá teszem az ajándékot.25 reggel őrömel veszik el az ajándékot a fa alól.
2019. dec. 13. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Én se mennék sehová. Mindig 23án éjjel díszítettünk és reggelre jött a Jézuska. Imádtuk, megérte az éjszakai műszak bőven, de egyre nehezedett, mert már hiába volt fáradt egyre később akart lefeküdni, így tényleg hajnali egy óra lett mire végeztünk. Ezért és azért is, mert már egyre több kérdése volt 7 évesen már együtt díszítettük a fát és éjjel már csak az ajándékot hozta a Jézuska. Most 8 éves és már mindent tud, viszont így szeretném folytatni a hagyományt. Így 24én reggel már karácsony van és varázs, a reggeli félhomály épp oly megfelelő, mint a délutáni. Nem beszélve arról, hogy milyen jól elvan az új játékokkal, amíg készül a vacsora. Igaz hozzánk jönnek vendégek, így este is bonthat még ajándékot.

Úgy csináljátok, ahogy Nektek jó, bár korántsem hiszem, hogy jövőre két kisgyerekkel és egy kisbabával is a vásárt vagy mozit fogjátok járni, míg apa otthon fát díszít. Az, hogy egyszerűbb megoldást választ az ember, nem feltétlenül rosszabb.

Semmi pénzért nem bolyonganék sehol házon kívül 24én, nem terhesen se.

2019. dec. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!