Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjem egy szó nélkül...

A férjem egy szó nélkül elhagyott, hogy éljek 3 gyerekkel egyedül? Mi lesz most?

Figyelt kérdés

Három közös gyerekünk van, 8 és 6 évesek a nagyok, a kicsi fél éves.

Igaz, hogy a 3. baba óta kicsit eltávolodtunk egymástól, de nem gondoltam katasztrofálisnak a házasságunkat. Az utolsó terhességem sokkal jobban megviselt, a szülés is komplikációkkal teli volt és az utána való regenerálódás sem ment olyan könnyen, mint az előző két gyereknél. Az elején bajlódtunk a szopizással, hasfájással, 4 hónapig 2-3 órákat aludtam éjjelente. Napközben sem tudtam sokat pihenni, de próbáltam a maximumot nyújtani minden helyzetben. Erre két napja közölte, hogy már 9 hónapja van valakije (tehát már a terhességem alatt is megvolt), és hogy költözik, a maradék cuccaiért a hét folyamán visszajön. Könyörögtem neki, hogy beszéljük meg, vagy mondjon már legalább valamit, hogy egyáltalán miért?! Azt mondta, hogy ez már nem működik, felesleges erőltetni, ő nem boldog itt és talált valakit, aki mellett az lehet. Meg hogy ez nem ellenem, vagy a gyerekek ellen irányul, de így nem bír élni. Közben a két nagy folyton kérdezi, hol van az apjuk, mikor jön már haza (azt mondtam, munka miatt utazott el).

Fogalmam sincs, mit kezdjek magammal, hogy próbáljak a felszínen maradni. Közben megtaláltam azt is, akire "lecserélt". Hát mit ne mondjak... Fele annyi idős, mint a férjem, egyetemista, a legtöbb képén úgy pózol bikiniben, vagy bundában (évszaktól függően), mintha egy címlapon lenne. Nem értem, hogy hogy érezheti azt, hogy vele jobb lenni, mint a családjával.


Ráadásul van két hitelünk is, itt van a ház. Nem tudom, hogy zajlik egy válás, vagy mi lesz. Egyedül nem tudnám fizetni a gyerekek iskoláját, különórákat, sportot, a házat és még el is tartani magunkat. A szülés előtt dolgoztam, van hová visszamennem majd, de nem keresnék annyit túlórával sem, hogy gond nélkül megéljünk. Akkor meg ki hozná-vinné a gyerekeket, ki rendezné őket... A szüleim vidéken élnek, nehezen közlekednek már, nem tudnának segíteni.


2019. dec. 12. 14:01
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
90%

1. Ne hazudj a gyerekeknek, úgyis rájönnek, csak idő kérdése.

2. Minél előbb keress ügyvédet, indítsd el a válást. Anyagilag el kell osszátok a hitelt, és kapsz majd gyerektartást (bár az nem fogja fedezni a költségeket, mégis több, mint a semmi.

3. Gondold át, hol szeretnél élni. Minden gyerek kicsi, ha visszamész vidékre, még könnyen be tudnak illeszkedni. Csak magadra legyél tekintettel. Gondold át, hol milyen munkát tudnál szerezni, milyen költségeid lennének, hogyan tudnád a gyerekeket szállítani, ellátni stb.

2019. dec. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon sajnálom... Kemény helyzet, a férjed pedig egy szemétláda, hogy így cserbenhagyott. Keress egy jó ügyvédet, vedd fel vele a kapcsolatot. Gondold át az anyagi helyzetedet, mit tudsz fizetni és mi az, ami most nem olyan fontos, kikre számíthatsz, ha segítség kell. Hosszabb távon, hacsak a férjed közben nem hízelgi vissza magát, válóper lesz, anyagi javak megosztása, lehet, hogy el kell majd adni a házat és visszafizetni a hiteleket. Utána akár el is költözhetsz abba a városba, ahol a szüleid élnek, így tudnának segíteni a gyerekekkel kapcsolatban.
2019. dec. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
A vidékre költözés is megfordult a fejemben, de félek, hogy akkor egyáltalán nem foglalkozna a gyerekekkel. :( Így is simán elment úgy, hogy "rám bízza mit mondok nekik". Nem akarom, hogy apa nélkül nőjjenek fel. Főleg a pici, konkrétan semmi emléke nem lenne róla... Pedig a harmadik babát a férjem akarta, ezért is esik rosszul, hogy most meg lelép, mert nem boldog. Én sem voltam az a szülés után, sőt. Rengetet sírtam, mégsem pakoltam össze, és tűntem el.
2019. dec. 12. 14:42
 14/33 anonim ***** válasza:
83%

Jézusom, de nagy szrban vagy! Az ellenségemet sem hoznám ilyen helyzetbe, nemhogy a családomat! 3 gyerek, akik közül a legkisebb féléves még férjjel is embertpróbáló dolog, nemhogy férj nélkül.

Szerintem sózd rá a gyerekeket jó sokat. Ne csak hétvégéken. Egyszerűen vidd át őket vasárnap, hogy neked hétfő reggel állásinterjúra/dolgozni kell menned, majd hétfő este jössz, és kedden ő menjen a suliba a nagyokért, mert neked időpontod van a kicsivel az ortopédiára (vagy akárhová), szerda este meg szülői értekezlet lesz a nagynak, úgyhogy övé a két kisebb, közben meg menjen el velük a decathlonba, mert kell új tornacipő és anorák a középsőnek, stb. Ne hagyd, hogy evidens legyen, hogy majd te mindent megoldasz egyedül. Én férjjel nevelek 3 gyereket gyeden, de így is sokszor osztódnon kéne, hogy mindenhol ott legyek, ahol kell. Férj és nagyik nélkül minden összeomlana körülöttem. Hihetetlen, hogy így kiszúr veletek! Sok erőt és kitartást kívánok!

2019. dec. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
94%

Nézd, a férjed nem olyan típusnak tűnik, aki majd "foglalkozik" a gyerekekkel. A nők utáni szaladgálásban nem lesz erre ideje, az ilyen "kislányok" nem is fogják tolerálni.

Sz*r alak, lépj tovább, ne várd vissza, ne akarj rá támaszkodni, ne szolgáltasd ki neki magad! Sajtold ki belőle bíróság útján, amit lehet, aztán viszlát!

Minél hamarabb alakítsd ki a magad életét!

(Amúgy 11-es voltam.)

2019. dec. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
57%
Esetleg falusi CSOK, nem tudom az megoldható, hogy így kimássz a hitelből.
2019. dec. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
86%

Édes istenem. Még mindig nem tudom elképzelni hogy képesek ilyenre. Nagyon sok erőt és kitartást kívánok neked.

Egyik válaszolónak nagyon igaza volt abban hogy nem lesz sokáig érdekes a csajnak és utána majd hozzád fog menni könyörögni. De ne add meg neki az esélyt, hogy újra átverjen! Ez egy sz*r alak, te pedig nem ezt erdemled!

2019. dec. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
76%
Hitel közös? Ház közös? Amint a kiscsaj rajon hogy minden fele a tied es apuci fizehet a 3gyerekre bőven, lepattan. Meg majd gyerekezni akar hétvégente??
2019. dec. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
85%

Az ügyvéddel kapcsolatban tudok annyi tanácsot adni, hogy megbízható, mások által ajánlott ügyvéd legyen. Én egy csilivili honlap alapján választottam, és eléggé megszívtam. 25e.tartásdíjat kapok (1 gyerek), közös a felügyelet, tehát mindenbe belepampong, de a nehézségeket az én vállamra tolja, extra költségekbe nem száll be, gyakran a nyugdíjas szüleim segítenek ki, ha komolyabb dolog kell, pl. jó minőségű téli cipő, fogszabályzó, stb. Igényeld magadnak a kizárólagos szülői felügyeletet, különben gyakorlatilag egy hashajtót sem adhatsz be a gyerekeknek a megkérdezése nélkül. Ez nem érinti sem az ő láthatási jogát, sem a tartási kötelezettségét. Ha megállapodással váltok, akkor könnyebb és gyorsabb lesz. Ezeket kösd ki a megállapodásban:

-kizárólagos szülői felügyeleti jog neked.

-szabad költözési jog az országon belül neked (az ő megkérdezése nélkül).

- elfogadható összegű tartásdíj, nagyobb költségekbe (pl. tábor, fogszabályzó) ezen felül is beszáll

- kapcsolattartás neki (kéthetente egy hétvége, minden iskolai és óvodai szünet fele nála, a legkisebb esetében a legkisebb hároméves korától, a gyerekeket egyszerre vigye el). Hidd el, szükséged lesz ennyi szabad időre a saját dolgaid rendezése céljából.

- egyezzetek meg a vagyonmegosztásban, gondolom a házat el kell majd adni.

Van egy könyv, ha tudod, rendeld meg: Válási kézikönyv, ez a címe.

2019. dec. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
34%

szülés előtt dolgoztam, van hová visszamennem majd, de nem keresnék annyit túlórával sem, hogy gond nélkül megéljünk. Akkor meg ki hozná-vinné a gyerekeket, ki rendezné őket...


Ne haragudj, de ezek a gondolatok nem voltak jelen a második és harmadik gyerek előtt?

Miért hiszik azt a nők, hogy az ő férjük nem olyan mint a többi és sosem hagyná el őket?

Sosem úgy vállalunk gyereket, főleg nem hármat, hogy majd apuka biztos mellettünk lesz míg fel nem nőnek...

2019. dec. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!