Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy teltek otthon az első...

Hogy teltek otthon az első napok a babával?

Figyelt kérdés
Hogy nézett ki egy napod, miket csináltál? Milyen érzések kavarogtak benned?
2019. dec. 13. 15:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

Elsétáltam a DMbe és megvettem mindent, ami serkenti a tejtermelést. Aztán három napig ültem az ágyban és szoptattam. Csak pisilni meg tusolni keltem fel. Ha a gyerek épp elaludt, akkor fejtem.


Semmi habos-babos nem volt benne, mint amit a filmek meg mások FB fotói alapján elképzel az ember.

2019. dec. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Miert üvölt miért nem alszik. Éhes hasa fáj, nem alszik, hogy altassam, mi a fene bajod van, sajnálom, mit cseszek el. Ez az első 3honap.
2019. dec. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Megszoptattam és letettem az ágyába a következő szopiig. Vagy feküdtem, vagy a kisebb munkákat megcsináltam. Ittam naponta 2 liter tejet és szopás után fejtem. Minden alkalommal mértem, hogy mennyit szopizott. Így tudtam, hogy ha sírt éhes-e vagy sokat szopott és fáj a hasa.
2019. dec. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Hát, én ahogy hazaertunk bogtem. Kijott rajtam a stressz, fájt mindenem (császár) rokonok már írtak hogy hazaertunk e mert jönnének. Aztán azt kerdezgettek hogy van e már tejem. Amúgy a baba aokat aludt akkor még, csak szoptattam, majd elaludt. Leraktam a kiságyba vagy magam mellé, én olvasgattam, vagy teveztem. Egy rossz volt, hogy tavaly Karácsony előtt volt a császár így egy hét múlva jött boldog boldogtalan. Mindenkit kiszolgálni, kaját csinálni, stb. Nem volt ránk senki tekintettel.
2019. dec. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Nyomorultul éreztem magam.

Fáradt voltam és nyűgös. Anyukám meg bár jót akart és segíteni jött , de csak szanaszét stresszelt. A babám sokat sírt, csak cicin akart lenni, a cicim viszont nagyon fájt már. 2-3 hét utan könnyebb lett

2019. dec. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Qrvára fájt a sebem a császár miatt. A babámat nem tudtam szoptatni, a kórházban is csak 2x sikerült. Egyszerűen nem kapta be a mellemet. (Tejem se volt elég) Hazaértünk, nem sokkal később felébredt, éhes volt, nem sikerült a szopi. Bőgtem mint egy kisgyerek, hogy hogy lehetek ekkora szerencsétlen, a nagyfiam a szobájába játszott, amiatt is kivoltam hogy szerencsétlen bevonult a szobájába. Közbe hála istennek jött anyukám, beszélgettünk, helyre rázódott az agyam. köv.napok: fejtem-fejtem, de soha nem volt egy adagra elég, sírt a baba, mi baja van, miért ordít, nem tudom elaltatni, de ott van a nagyfiam is aki nehogy azt higyje hogy "el lett felejtve"... szóval nem egy rózsaszín álom, mint a filmekben.😅
2019. dec. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
És miért kellett lepontozni, ha egyszer ezt csináltam? Akkor szaranya vagyok? (1)
2019. dec. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
A baba üvöltött, én bőgtem egész nap, megbántam még azt is, hogy én megszülettem. A férjem hozott minden füttyöt (kremet, bimbóvédőt), mert véresre szoptattam a mellem.
2019. dec. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Horaires ***** válasza:
80%
Sokra nem emlékszem belőle. A legelső ami eszembe jut, hogy folyamatosan el voltam ázva, tejes volt a ruhám térdig, összetejeztem az ágyat is. Nem győztem átöltözni. Próbáltam aludni amikor a baba aludt, de nem nagyon ment mert itthon már inkább a férjemmel akartam összebújni s csókolózni minden szabad percben. Borzasztóan kívántam őt. Kimerült voltam, de elkezdtem felfedezni magamban, hogy a pici babáért mennyi mindent képes vagyok megtenni, ez önbizalmat adott. Nagyjából ugyanazokat csináltam, mint a kórházban, szoptatás, pelenkázás, szoptatás, pelenkázás. Folyamatosan a szülés járt a fejemben még. De ez kimondottan az első 2-3 nap. Az utána következő időszak meg arról szólt, hogy kitaláljuk, hogyan gondoskodjunk a babáról, egymásról, a háztartásról, hogyan osszuk be az időnket s az energiánkat.
2019. dec. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

Az első 3 hónap olyan nehéz volt és fárasztó hogy alig emlékszem rá


A baba nem aludt, de legalább egész nap üvöltött. Úgy éreztem hogy iszonyúan túlbecsültem magam, és nem lett volna szabad gyereket szülnöm, mert teljesen alkalmatlan vagyok rá. Idővel már én is sokat sírtam.


Aztán mindez elmúlt, ő megszokta, hogy a világon van és én is beleszoktam az új helyzetbe.

2019. dec. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!