Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket nem zavar, ha látjátok...

Titeket nem zavar, ha látjátok/halljátok, hogy valaki valamit nem jól csinál?

Figyelt kérdés
Most itt nem arra gondolok, hogy elítélem az szülőket, mert hisztis a gyerekük stb. csak pl. férjem munkatársa a tegnapi karácsonyi partin mesélte, hogy mióta megszületett a gyereke, (kerek 3 napja!Nekem az is fura, hogy volt ideje, energiája elmenni egy buliba, első gyerekesként) ő hagyja sírni, mert csak hisztizik. Majdnem elbőgtem magam mikor mesélte mit mondott. 3 napos szerencsétlen újszülött, sír az anyukája után, mert hiányzik, az meg hagyja sírni, meg hagyja elaludni a saját sírásától. Nem akarok ítélkezni mások felett, de akaratlanul is kiakadtam. Folyton mindenhol azt látom, hogy kifelé hordozzák a babájukat bugyikengruban, ami ugye nem egészséges és ehhez hasonlók. Pedig nem ülök a magas lovon, nagyon bizonytalan vagyok, épp ezért mindennek utánaolvasok, mivel első gyerekkel vagyok terhes, és jól szeretném csinálni.
2019. dec. 17. 12:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Őszintén? Rohadtul leszarom más gyerekét és egy csöppet sem érdekel ki mit hogyan csinál. Felőlem hordozza kifele abban amiben akarja, cumiztassa 5 éves koráig, hagyja sírni, vigye ki egy szál bodyban a hóba. Nem az én gyerekem, szép is lenne ha mindenkiért én aggódnék, keserű egy életem lenne.
2019. dec. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

De. Az ilyesmi zavar. Normál tartományon belül nem (pl vki 6-kor fektet vagy 9-kor, hordoz vagy babakocsizik stb), de ez, amit leírsz, gyerekbántalmazás.

Volt itt egy kérdés, egy nő, aki dupla adag tápszerrel etette a babáját, aki 2 hónapos korra súlyt duplázott, nem vette fel, hogy ne szokjon kézhez, folyton tv meg vendégség volt náluk, mert "nem all meg az élet", és egyszerűen nem értette mért nem csinál semmit a gyerek (fejemelés mosoly stb)....

Ez hónapokkal ezelőtt volt, nekem majdnem minden nap eszembe jut az a szegény baba, akkor meg teljesen a hatása alatt voltam.


Àllatok ugyanilyen.

2019. dec. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Nem helyes amit csinál, de különösebben nem érdekel, ha valami durvát csinálna, akkor jelezném a gyámügynek, bántalmazásra gondolok. Vannak nagyon durva sorsok a világban, azért nem fogok könnyekre fakadni, hogy valaki kifelé hordoz, persze ha jó ismerős, akkor szólnék, hogy ez így nem jó.
2019. dec. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%
3 napos gyerek hogyhogy otthon van?
2019. dec. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%

Hát azért volt az az eset amikor én is szóltam egy ismerősünknek.

Ő mondjuk túlzottam féltette a gyereket. Nyáron begyújtottak 4 hónapos baba fürdetéséhez és úgy fel volt öltöztetve mint másik gyerek télen. Szegény folyton sírt, izzadt, vörös volt. Szép finoman szóltam hogy vegye le a pulcsit a gyerekről, nagy nehezen levette és már nem is sírt. A másik hogy folyton de tényleg folyton a kezében volt. Egész nap alatt addig tette le amíg mosdóba ment. Ezután pedig panaszkodott, hogy 8 hónapos de még nem is forog, semmit nem csinál. Ekkor utalásként vittem egy habtapit és mondtam hogy arra tegye le időnként. Ezután indult be a mozgásfejlődése.

2019. dec. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Engem nem zavar, pontosan azért, ami miatt az élet egyéb területein sem foglalkozom azzal, ki mit hogyan csinál. Mindenki a saját belátása szerint él, neveli a gyerekét. Semmiben, semmiben nem lehetünk biztosak, hogy amit csinálunk az tényleg jó. Hiába a “legújabb WHO ajánlás szerint” stb. járunk el, az idővel ismét változni fog. A nagyik sem azért sürgetnék a 7 hetes kislányom hozzátáplálását, mert rosszat akarnak, hanem mert ők így csinálták, azt tartják a jónak, és jót akarnak a kicsinek. Az, hogy ÉN és a Férjem hogyan döntünk, az a mi dolgunk, azt tesszük, ami szerintünk a legjobb. És nekünk sincs jogunk ahhoz, hogy beleszóljunk más hogyan csinálja.

Aki sírni hagyja a babát, nos lehet azt gondolja, azzal tesz jót, mert önállósodik, mittudomén...nem értek vele egyet, de a -gyermekbántalmazás témakörbe azért nem venném ezt bele.

Millió ilyen van, majd amikor a mi gyerekeinknek lesznek gyerekeik, mi is kapjuk majd a sok visszautasítást, hogy jaj anya ma már ezt nem így csináljuk.


A gyermek veszélyeztetése más dolog, de az nem a sírni hagyásnál vagy a kifelé hordozásnál kezdődik.

2019. dec. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
35%

Az meg, hogy 3 napos mellől elmegy a céges buliba, ami gondolom egy vacsi. Én 5 hetes korában elmentem, addig Apa volt vele. Ha 3 napos lett volna is otthagytam volna vele, ha olyan állapotban lettem volna.

Felesleges egymásra sárt dobálni. Biztos lesz olyan, amivel ez az ismerősöd sem fog egyetérteni, hogy Te hogyan csinálod. Van hozzá köze??? Nincs, a Te dolgod, biztosan úgy teszel, ahogy a legjobbnak gondolod.

2019. dec. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, 2 dolgot azért tisztáznék. Azért van otthon 3 napos babával, mert nem Magyarországon élünk és itt nem tartanak bent senkit akinek nincs baja. Aznap hazament. A céges bulit pedig ne úgy képzeljétek el, hogy üzletemberek kortyolgatják a pezsgőt, hanem ez egy étterem, ahol ott maradtak zárás után mindenki vitt kaját, meg innivalót, hangosan ment a zene és a társaság 3/4-e be volt rúgva, mire hajnali 2-kor elindultak haza. A társaság fele 20 év körüli.
2019. dec. 17. 13:26
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezek tipikus butaság és tudatlanságból elkövetett dolgok abból a szempontból zavarnak, hogy már mindennek utána lehet nézni a neten, vagy nem szégyen megkérdezni a védőnőt. Szóval csak az zavar, hogy lusta bárminek is utánanézni, de a facebook meg pörög. Szólni sose szólok, csak ha kérdeznek, amúgy majd rájön. Bosszankodni nem kell másokon szerintem.
2019. dec. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Én se szoktam szólni, de mikor reggel mesélte a párom, csak a szemem düllesztettem, hogy ez most komoly? Múltkor láttam egy kb 7-8 hós babát a kb 15 fokos hidegben csupasz lábakkal (nem csak lábfej, hanem egy body volt rajta, meg valami pulcsi) abban a döntött féle babakocsiban, szemerkélő esőben bármiféle esernyőszerűség nélkül. Konkrétan ázott félmeztelen a baba, miközben az anyukája a piacon vásárolt.
2019. dec. 17. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!