Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sok anyukát miért zavarja...

Sok anyukát miért zavarja ennyire, hogy nincs napirend?

Figyelt kérdés

Még nincs babám, csak tervezzük, de sokat jövök fel ide (is) olvasgatni.

És azt látom, hogy sokaknak nagyon fontos a napirend kialakítása?

Én tudom már most, hogy ez engem nem fog zavarni. Mindent úgy szeretnék csinálni, ahogy a babának a legjobb, És szerintem ez csak az anyukának fontos hogy minden, ha nem is percre pontosan, de közel azonos időben legyen. De miért? Megnyugvás, vagy rendszer az amúgy óriási káoszban? Valaki tud erre nekem felelni?



2019. jan. 15. 11:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
A babának is az az érdeke, hogy legyen napirend.
2019. jan. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Ha napi 24 órában készenlétben kell állni, nem tudsz még pisilni sem, mert nem tudod, mikor kell a gyereknek valami, akkor majd rájössz!

Mellesleg a gyereknek is jó, ha van egy - nem abszolút szigorú - napirendje, mert sokkal nyugodtabb, mintha minden összevissza megy körülötte.

2019. jan. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem csak az anyukának, a babának is kell egy rendszer, amit egyébként nagyjából ő alakít, nem te.

Ha nem eteteted furdeted altatod időben, nyűgös lesz, sírós, az senkinek sem jó.

2019. jan. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy nálunk nem lesz, hanem hogy nem fog zavari, ha nem nagyon van. És én főleg az elejére gondoltam. 0-3 hónapos korig.Tudom, hogy kell. Csak én azt nem értem, hogy sokan miért görcsölnek rá ennyire! Bocsi ha félreérthető voltam.
2019. jan. 15. 11:52
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
Valahol egyet értek a kérdező el. 3 hónapos koráig nem nagyon volt időponthoz kötött napirend, inkább az események egymást követése volt a lényeg. A fürdetést próbáltuk este 7-8 óra között megoldani és ennyi. Ráadásul folyton változott h épp mennyit bír ébren lenni, ennek függvényében tolódtak az alvásai is. Ha már nagyobb a baba, az más. Egy évesen már legyen időponthoz kötve h mikor van ebéd, alvás, fürdés stb. Persze ez sem szent írás, nem minden nap zajlik ugyanúgy, de nagyjából legyen tartva.
2019. jan. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Nem fog zavarni ha nem nagyon van? :O hát pedig fog...ha majd fogalmad nem lesz, mikor fog beájulni megéhezni vagy este nagyjából ágyba kerülni, akkor nem lesz semmi életed mellette...És épp ezért "görcsölnek" rá az anyukák ( én inkább úgy fogalmaznék, belátják hogy szükséges ha nem akarnak becsavarodni) hogy legyen valamicske idejük aludni, enni, hajat mosni, lefürödni, ne adj isten házimunkát elvégezni, elmenni a boltba vagy foglalkozni a férjükkel és a házasságukkal (pláne másik gyerekkel, ha van).

Az anya sem egy gép, szüksége van alvásra evésre kikapcsolásra legalább egy két órára (ha van akkora mákja hogy annyit alszik legalább) .

2019. jan. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

Többedik gyereknél szívás, amikor 8-ra oda kell érni a suliba, fél 9-re az oviba, és fel kellene ébredni az ebéd utáni alvásból is 4 előtt, hogy visszaérjünk a tesókért.

Első gyereknél pl ha van napirend, akkor nagyobb valószínűséggel tudsz jó választ adni a védőnő olyasféle kérdéseire, hogy hánykor lenne jó neked, ha beugrana.

2019. jan. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
A babának az a legjobb, ha van napirend, ha van rendszer. ha nincs, akkor az egész minden bizonytalanná válik, nincs biztonságérzete, hogy valami mindig valami után fog következni, nyugtalan lesz, sokat fog sírni... és bizony a szülők is kiborulnak könnyen ettől.
2019. jan. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%

Figyelj! egy napirend a babánál nem azt jeleni, hogy 7:45-kor kelünk, ha esik, ha fúj... hanem azt, hogy ébredés után mindig először cicizés, majd peluscsere (aztán van gyerek, aki felülírja és először kell pelust cserélni, csak aztán enni... és újra pelust cserélni :)) van. utána van egy kis játék, majd 10órai után peluscsere, levegőzés (nem 10:10-kor pontban, hanem ahogy sikerül tízóraizni -most tekintsük a nappali 2. szopit is ennek- utána van egy kis séta vagy udvarra kiülés/fekvés, napozás), közben alvás...


Nálunk az egyetlen fix pont immár 8 éve, hogy este 8kor fürdés van. A gyerek igényei mindig átszerveződtek körülötte. Volt, hogy előtte is aludt kicsit, volt, hogy utána vacsizott, majd előtte vacsizott, utána csak cicizet, stb...

de tudnod kell, hogy MINDEN gyerek előbb-utóbb intézményesítve lesz. Van, aki 2 évesen, van, aki 5évesen, de eljön az a nap, hogy időben kell kelni, időben kell indulni (anyaiselkésikbüdöskölkehanemacipődethúzodhanemlabdázol), meghatározott időben mész érte... és bizony az intézményekben szigorú napirend van, hiszen össze kell hangolniuk 10-20-30 gyereket. Szóval jobb, ha ezt te alakítod ki otthon, békésen, kezdetektől.

2019. jan. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
23%
Èn azt nem tudom, hogy a napirendbe hogy nem őrülnek bele! Nem tudnám elviselni hosszútávon, szerencsére a gyerekeim sem
2019. jan. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!