Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az igazságos megoldás?...

Mi az igazságos megoldás? Apuka is keljen éjszaka?

Figyelt kérdés
Ha a férfi 8-16h-ig dolgozik, ugyanúgy kelnie kell a babához éjjel?
2019. dec. 23. 06:56
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
83%
Ez család függő. Én mindig azt mondtam az én dolgom, ő pihenjen, ő meg el nem tudná képzelni ne keljen hozzá, hiszen együtt vállaltuk. Amióta nem kell cici ébredéskor, iszonyat sokat kel hozz, hiába mondom pihenjen.
2019. dec. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem az a normális, ha az anyuka kel, mivel neki átmenetileg a gyerekgondozás a "munkàja"


De


nyilván vannak helyzetek, amikor nem így történik nálunk sem.


1 éves kota után többször előfordult, hogy a férjem (is) kelt hozzà.

Szimplán könnyebben visszaaltatta, mint én.

Ha én altattam addug nem aludt, míg nem végeztem.

Így pihent többet.

Tehát a helyzet felülírta az elveket

😉

2019. dec. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk az az igazság hogy talán többször kelt eddig mint én. Sajnos tápszeres a kisfiam 2 hónapos kora óta. Volt olyan hogy arra ébredtem hogy már babusgatja ez néha rosszul is esett mert én vagyok az anyja nekem kellett volna minden rezzenésére felkelnem, azóta már kialakult hogy ha megmozdul a legmélyebb álmombol is felijedek és nézem hogy ébred e vagy csak mocorog, de a párom rengeteget kel még most is hozzá, de általában úgy szokott lenni hogy a hétköznap éjszakák az enyémek a hétvégi éjszakák az övé. Jobb nem is lehetne :)
2019. dec. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
93%
Ha Anyuka már nagyon fáradt, mivel ő sem a popóját vakarja 8-16ig,sőt 0-24ig, ezért igen. De ennek nem is kellene kérdésnek lennie.
2019. dec. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
88%
Alapból én kelek, de vannak/voltak szituk mikor ő is felkelt. Betegség idején főleg, ha a gyerek volt beteg azért, ha meg én azért.
2019. dec. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem ez alapvetően az anyuka feladata.
2019. dec. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
92%

Férjem 6tól 5ig dolgozik, pénteken már délben itthon van.

Hétköznap én kelek a picihez, nyilván fontos, hogy ha 4kor ébred, és egész nap dolgozik, magánál legyen, egyébként balesetveszélyes is lenne, ha túlzottan kimerülten dolgozna. Ha délelőtt a pici alszik, akkor én is tudok pihenni. Emellett én is fáradt vagyok, az éjszakai kelések, az egyhuzamban max 3 óra alvás kikészít. Hétvégente egy este-éjjel-reggel csak az enyém, Apa van vele olyankor. Nagyon jólesik este fürdő, relax, és alvás reggelig egyhuzamban, majd egy kávé, és újra a topon vagyok.

Ez az általános rend nálunk, persze vannak kivételek. :)

2019. dec. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Derwer ***** válasza:
47%

A miénk még két hónapos sincs, így nincs olyan sok tapasztalat, de én mint apuka,

Éjszaka kevesebbet kelek, de sokszor felébreszt a feleségem, higy én vegyem ki-be a kiságyból.

És az elaltatást is sokszor én csinálom, mert nyugodtabb velem a gyerek, nincsenek velem az örök kísértést jelentő tejcsárdák. :P (jó alvó, 2-5 órát szokott velem aludni a gyerek)


Alavetően az a fontos higy anyuka kevesebbet kérje/igényelje a férj segítséget, mint amennyit a férj akár adni :) segítséget

2019. dec. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
52%

Míg szoptattam csak én keltem, hiszen neki így felesleges volt. Mióta tápszeres lett ő is kel. Mondjuk azt hozzáteszem, hogy ő egyszerűen nem ébred fel a gyerekre. Nem hallja.

Anyatejes babánál az apa feleslegesen kel, de nem anyatejesnnél kelhet ő is nyugodtan.

2019. dec. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
74%

2/3 ad anyukának, 1/3 apukának.


Otthon lenni keményebb, mint dolgozni.


Amíg szoptatás van, addig anyuka.

2019. dec. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!