Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek szerepel a céljaitok...

Nektek szerepel a céljaitok között, hogy lakást adjatok a gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés

Három gyerekünk van. Mi szeretnénk nekik 20 éves koruk körül egy-egy lakást adni.

Ti hogy vagytok ezzel?


2020. jan. 1. 10:02
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
41%
A roghoz kotes meg hulyeseg. A lakast barmikor el lehet adni vagy kiadni.
2020. jan. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
41%
40: le van itt pontozva válogatás nélkül mindenki
2020. jan. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
23%
Amugy meg senkit nem erdekelnek a pontok ezena szutyok oldalon.
2020. jan. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
23%
Nekem a nagyobbik lányom 7 éves, a kisebbik tavasszal születik. A nagyobbiknak a születésekor nyitottunk fundamenta számlát, és még az utolsó pillanatban nyitottunk még egyet, mielőtt megszüntették a konstrukciót. Akkor még nem volt tervben a tesó, de így az az övé lesz. Felvettük a babavárót, amikor kiderült a terhesség. kamatmentes, 3 év múlva kell elkezdeni fizetni havi kB 43000 ftal. 10 m ftból állampapírt vettem, abból 5 év múlva 12,75 m ft lesz, de majd akkor is forgatok rajta egyet, 3 ilyen 5 éves ciklussal 20 m ft felett lesz a tőke + a 2 fundamenta, de teszünk félre is ahogy tudunk. Ha szüksége lesz előbb a nagyobbnak lakásra, ezzel tudunk hozzá járulni, de az még legalább 15 év távlat.
2020. jan. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
69%
Nem hiszem, hogy lesz annyi pénzünk valaha. Mi nem kaptunk lakást a szülőktől, még a sajátunkat se vettük meg, így kicsit erős kijelenteni, hogy veszünk házat, lakást a gyereknek. Havonta félre teszek neki pénzt, az az önerőben fog segíteni neki, vagy az egyetemben.
2020. jan. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
100%

Vicces lett ez a topik. Aki vesz az le van pontozva, aki nem vesz az is, aki meg venne de nincs rá pénze az is le van pontozva :)

Nem tudom miért vált ki ez a kérdés ekkora indulatokat, mert feltételezem a piros nyomkodás annak a jele.

2020. jan. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
46-os, igen, szerintem jól látod. Érdekes, hogy aki venne, az nem esik neki akkora vehemenciával azoknak, akik nem vennének. Fordítva viszont... hát igen, egyértelmű, hogy melyik oldal a frusztráltabb. Hát ez van. Attól én még igenis venni szeretnék neki, és nem baj, ha másnak ez nem tetszik. A gyerekemnek majd fog.
2020. jan. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
Akinek nincs pénze és/vagy a szülei semmit nem segítettek neki, az frusztráltabb, mint akinek van pénze/a seg.ge alá tolták a lakást a szülei. Micsoda felfedezés!
2020. jan. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
Ez a segge ala toltak szoveg..... nem nem toltak. Kemeny munkaval vettek neki lakast, h ne hitellel induljon az elete. Es ezt ugyanugy szeretnek a sajat gyereknek biztositani. Sok ismerosom van, akiknek joval tobb penzuk volt mint az en szuleimnek, megse vettek lakast a gyerekeiknek, inkabb minden evben uj kocsi, draga nyaralasok....az en szuleim mashogy gondoltak. En en is inkabb a gyereknek segitek, persze azert jo ha jut arra is, hogy utazzunk, de nem erre koltjuk minden penzunket.
2020. jan. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
Az a nagy helyzet, hogy nincs saját se, azt se tudom, lesz-e valaha, albérletben vagyunk. 3 gyerekkel. Nem akarok részletekbe menni, senkinek semmi köze hozzá, hogy ítélkezzen, megvan a magunk baja. Viszont igenis, ha megtehetném, gondolkodás nélkül vennék, sajnos valószínűleg nem fogjuk tudni megengedni magunknak ezt. Ellenben ha legalább az sikerülne, vennénk egy nagyot, ahol 3-an tudnak lakni, amíg elférnek benne, úgy gondolom, a semminél meg az albérletnél az is több.
2020. jan. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!