Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz anya vagyok mert nem...

Rossz anya vagyok mert nem készítem ki a 10 éves gyerekemnek a ruhát reggelre?

Figyelt kérdés

Próbálnám kicsit az önállóság felé terelni,de eddig győz az ő lustasága,marad nekem a reggeli agyvérzés...

Más hogyan csinálja?


2020. jan. 15. 11:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%
A szekrényt ki tudja nyitni, kiveszi a legfelső pólót/pulcsit, nadrágot, a fiókból a zoknit. 9 éves fiú, és nem igazán érdekli, ha nem tökéletes a színkombináció :) Pár éve egyedül öltözik fel reggel. Csak akkor készítem ki a ruháját, ha valami különleges alkalom van, vagy ünneplőben kell menni a suliba. A kisebbik 7 éves, ő is így csinálja jó ideje, de ő egy kis "piperkőc", a pólók, pulcsik közül kiválasztja, melyiket szeretné felvenni. Csak akkor szólok bele az öltözködésükbe, ha nem az időjárásnak vagy az alkalomnak megfelelő.
2020. jan. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
80%

Nem vagy ettől rossz anya. De ha mindent a gyerek feneke alá teszel, akkor ez lesz a következménye, hogy nem lesz önálló. :)

Egyébként én ki szoktam a 9 éves fiamnak készíteni a ruhát általában, nem azért, mert egyébként ne tudná, fel is öltözik egyedül, csak megcsinálom. De van, hogy elmarad, simán megoldja. :) Egyébként ezer más dolgot megcsinál egyedül és ügyesen.

2020. jan. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

2 éve azaz 24(meg egy pár) hónapja nem tudom rávenni hogy egy nadrágot,pulcsit,pólót,zoknit,mostmár harisnyát kikészítsen magának reggelre

Ja a harisnya amúgy is ciki

Nem időhiány miatt,de ha 10 évesen ez nem megy,később mi lesz?!ha nem teszem a szájába,akkor nincs?

2020. jan. 16. 00:20
 14/15 A kérdező kommentje:

Meg is van a válasz!

Két év,azaz 24 hónap meg néhány....

A tesó.ó én marha!!

Pedig nem kap kevesebb figyelmet.sőt,vannak kimondottan Ő napjai.meg a pi@$ája ki van nyalva,ahogy eddig is...hát már végképp nem értem

2020. jan. 16. 00:28
 15/15 anonim ***** válasza:
39%
Nem hiszem, hogy ez olyan nagy probléma. A gyerekeknek manapság folyton meg kell felelni mindenféle elvárásoknak. Ez a kis kényeztetés megengedhető. Na bumm, én választok ruhát. Legalább összeillőt választok. 🙂 Nem hiszem hogy 16 évesen megengedi majd hogy beleszóljak az öltözködésébe. Nem marad így örökre.
2020. jan. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!