Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti is éreztétek már úgy...

Ti is éreztétek már úgy magatokat a gyerekkel küzdve, hogy legszívesebben meghalnátok?

Figyelt kérdés
Velem előfordul. Nem akarok igazán meghalni, mert az borzasztó lenne a családomnak, de annyira elviselhetetlen sokszor a 11 évesemmel veszekedni, Hogy a fürdőszobában bőgve azon kapom magam, hogy legszívesebben meghalnék ott és akkor. Más is van ezzel így néha?
2020. jan. 21. 01:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Miért kell vele veszekedni?
2020. jan. 21. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

inkább ő veszekszik velem, én pedig igyekszem kifejezni, hogy mi nem tolerálható. szóval ha bunkó módon szól hozzám, akkor nem teljesítem a kérését. pl. tegnap elszundítottam amíg ő mosakodott, mert előző nap 2 órát aludtam, annyit dolgoztam, és rettenetesen tapló és követelőző módon ébresztgetett, hogy menjek már lefektetni őt (esti szertartásunk, hogy dumálunk vagy olvasunk az ágyában 15-20 percet). nem azzal volt gond önmagában, hogy keltegetett, hanem a stílussal. úgy beszél velem sokszor, mint valami lábtőrlővel. ilyenkor lezárok, tegnap pl. felkeltem, mondtam hogy kérek pár percet és kértem, hogy vegyen vissza ebből a stílusból, de tovább türelmetlenkedett veszekedősen, úgyhogy mondtam, hogy oké, ma nem megyek dumálni vele az ágyába, ilyen viselkedés után képtelen vagyok kedvesen cseverészni vele, mire ő kiakad, kiabál, sír, csapkod, mindezt a kistesója szeme láttára, ami külön idegesít, szóval erre további szankciókat vetek be, ha nem hagyja abba, pl. elveszem a mobilját/laptopját. ha nem viselkedik továbbra sem normálisan, a büntetés időtartamát növelem, ami előszőr fél óra, egy óra, egész este, egy nap, két nap. de ez szinte sosem hat, sőt, inkább olaj a tűzre, mert csak mégjobban behergeli magát, és azt kiabálja végül, hogy utál, én vagyok a világ legrosszabb szülője. És látom rajta, hogy szenved, tegnap este is borzasztóan szerette volna elmondani az esti szertartásunk alatt, hogy szekálta egy srác a suliban, és én borzasztóan szerettem volna meghallgatni, de érzelmileg is képtelen vagyok és elveim ellen is való, hogy a bunkózás után tündi-büdin menjen minden tovább úgy, mintha mi sem történt volna. egyszerűen nem bírom elviselni, hogy folyton dühös rám, veszekszik velem, szamonkér, követel, és aztán kiakad, ha ezekután nem szolgálom ki (ma reggel: nem segítettem előkeresni egy ruhadarabot, nem sütöttem neki gofrit, mert egész reggel dühöngött, és azt mantrázta, hogy utál, amiért tényleg nem vihette el a telefonját a suliba).

Valahogy mértéken felül megvisel engem ez az egész. Legszívesebben kiszállnék az életből is egy-egy veszekedés után. Egy szörnyeteg a gyerekem. Nulla empátia, nulla önreflexió, nulla segítőkészség, önző, követelőző, agresszív, sosem látja be, ha nincs igaza, ő tökéletes, mindezeken felül még sértődékeny is, szóval szörnyű vele az élet.

2020. jan. 21. 07:30
 3/19 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem kicsit higgadj le. A gyereked kiskamasz, ez a viselkedés - sajnos - ezzel a korral jár, és esélyes, hogy sokáig tart és/vagy lesz még rosszabb is. És akkor mi lesz, kiugrasz az ablakon??

Természetesen kell szankcionálni, nagyon helyesen cselekszel, de ne vedd már magadra egy gyerek hisztijét!

2020. jan. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
szerintem sem oké, hogy ilyen gondolataim vannak, de ettől még vannak. másnak nincsenek, amikor ennyire nehezen viseli a gyerekét?
2020. jan. 21. 07:54
 5/19 A kérdező kommentje:
Miért nem látom a kérdésemet a gyerekvállalás nevelés témakör alatti listában? Csak akkor látom, ha azon belül az egyéb kategóriát listázom. Nem értem. Várom, hogy írjon valaki, aki azt mondja, figyi, semmi hgond, mind így érezzük magunkat, aztán elmúlik, de nem is látszik a kérdésem, csak ha valaki a konkrét alkategóriát nézegeti. Miért lehet ez?
2020. jan. 21. 10:26
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Elkezdtem írni egy hosszú hozzászólást, de kitöröltem, mert nem szeretném magam az itteni hiénáknak kitenni. Úgyhogy ide csak annyit, hogy 9,5 éves a fiam, és akár én is írhattam volna minden sorodat. Ugyanez a viselkedés, és én is rengeteget sírok miatta. És igen, gyakran én is a hátam mögött akarom hagyni az egészet.

(Kérek mindenkit, hogy a "Neveld meg" típusú hozzászólásoktól kíméljen meg. Járunk pszichológushoz, konzultálok a tanítónőkkel is, az ő véleményükre adok, ismeretlenekére nem.)

2020. jan. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Kár, hogy kitörölted. Tudom, hogy sokszor vádlók és intoleránsak itt a válaszolók, de rájuk nem kell figyelni.

Mit mond nektek a pszichológus? Mert mi is vittük a lányunkat egy ötalkalmas diagnosztikai folyamatra, de nekünk azon kívül, hogy sok változás érte (költözés, kistesók, ilyesmik), és ezért fokozott biztonságigénye van, nem sokmindent. A pszichológus szerint terápiára nincs szüksége, normális gyerek. A suliban sincs vele gond, kitűnő tanuló, példás magatartással. Csak itthon teszi pokollá a környezete életét.

2020. jan. 21. 12:24
 8/19 anonim ***** válasza:
Sziasztok!Én is akartam már kérdést írni,nagyon hasonló a helyzetünk,nem ennyire durva,de félek lesz rosszabb is.Szintén kislány,csak 7 éves.Dühkitörései vannak,olyankor ordít,dobál,az apját vezetés közben is megrángatja akár.Soha nem kapott még a kezére sem.A párom szerint elkényeztettük,amiben lehet igazság,a nagyszülők részéről is,de biztos az iskolakezdés,kistestvér születés is közrejátszik.Nsm mondom,hogy nagyon gyakoriak ezek a kitörések,de nehezen viselem és szeretném ha leszokna róla.Az iskolában kisangyal.
2020. jan. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Szia! Sajnálom. Nálunk 8-9 éves kor között volt a mélypont, akkor nálunk is voltak dührohamok. Nem mondom, hogy már nem dühös ránk, de dührohamnak már messze nem nevezném a helyzeteket. Inkább verbálisan agresszív, mostmár csak az ajtókat csapkodja be maga után, vagy ilyesmi. De verbálisan viszont szintet lépett.

Pedig ovis korában olyan szuper gyerkőc volt! Valahogy az iskola óta elromlott.

2020. jan. 21. 16:04
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem néz sokat tv-t?Nálunk szerintem az is gond.
2020. jan. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!