Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti is éreztétek már úgy...

Ti is éreztétek már úgy magatokat a gyerekkel küzdve, hogy legszívesebben meghalnátok?

Figyelt kérdés
Velem előfordul. Nem akarok igazán meghalni, mert az borzasztó lenne a családomnak, de annyira elviselhetetlen sokszor a 11 évesemmel veszekedni, Hogy a fürdőszobában bőgve azon kapom magam, hogy legszívesebben meghalnék ott és akkor. Más is van ezzel így néha?
2020. jan. 21. 01:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Bennem viszont felmerülne, hogy az iskolában van valami gond. Nem gúnyolja, bántja valaki? Nem szállt rá egy tanár?
2020. jan. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyszerűen ilyen ez a generáció. Ilyenné tette őket a világ. Én nem kényeztettem el az enyémet, nagyon nem, kicsi kora óta szigorú vagyok vele, még ha egyedül is nevelem, és ugyanitt vagyunk. Hisztizik, nem lehet rá hatni. Már beleért a kiskamasz korba.


Most csúnya lesz, amit írok, de sárdobálást én sem kérek, mindenkinek meg lehet a véleménye: Én néha hagyom, hogy egyszerűen csak találja meg ő is a saját kis dolgát, TV nézés, gumigyűrű fűzés, akár tablet (korlátozva), amivel jól elvan hosszabb ideig és olyankor én is elvagyok az én dolgommal, és nem bántjuk egymást. Így elviselhető az élet neki is nekem is. De ha kicsit közelebb lennénk, én hullafáradt lennék agyilag. Egyszerűen nem bírnám.

Így is ki tudjuk akasztani néha egymást.

Ennyire vagyok képes. Ezt tudom jól csinálni. Így van néha erőm arra, hogy boldogan, őszintén mosolyogjak rá, és a jót lássam benne. Ha folyton ott lennénk egymásnak, nem lenne.

2020. jan. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Utolsó,szerintem ezzel nincs baj,mindenki csinálja a saját dolgát(is)Hasonlóan érzek,az egész nap egy hajtás,pedig most még itthon is vagyok Gyed-en.Valamiért mindig azon gondolkozom,hogy régen is így volt?Vagy csak a mostani élet teszi ezt?Mindenki türelmetlen,felemészti az embereket a pénzért való küzdelem stb.
2020. jan. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Nekem nincs kiskamasz gyerekem, csak egy kétévesem, aki időnként egy agyvérzést generáló ördög , főleg, ha mással foglalkozok és nem vele. Dühében üt, kiabál, hozzám vág dolgokat (nem örjöng és egyébként nagyon okos, aranyos fiúcska). Nem egyszer sírtam már a viselkedése miatt. Ami miatt írok: ha erélyesen rászóltam, kiabáltam, előfordult, hogy elkeseredésemben a fenekére csaptam, kiküldtem a szobából-ez mind csak olaj volt a tűzre. Nekem is nagyon fájt a viselkedése, és nehezemre esett ölelgetni, de csak ez vált be. Szorosan magamhoz ölelem, és elmondom, miért rossz az, amit csinál, mit érzek emiatt. Nálunk ez vált be, ettől megszelídül. Talán a kiskamaszoknál is segít egy "nyugodj meg, nincs semmi baj, de nekem ez most nem esett jól" ölelés. Tudom, mennyire nehéz őszintén megölelni ilyenkor, de arra szoktam gondolni, hogy valami bántja, amit nem tud máshogy kifejezni, és szüksége van rám, csak én tudok segíteni.
2020. jan. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat. Kedves utolsó, én is szoktam magam ilyen gondolatokkal támogatni, hogy a tűrhetetlen viselkedése valamiféle segítségkérés az ő saját bajai miatt, amiket nem tud jobban kifejezni, és kiskorában ment is ez a hozzáállás, mert tudtam őt egy részben öntudatlan kis lénynek látni, de most, amikor már tényleg húsbavágóan bántó dolgokat mond, és mind a hanghordozasa, mind a mimikája mint egy felnőtté, egyszerűen nem megy. Nem azt látom rajta, hogy egy szegény kisgyerek, hanem hogy egy bunkó kisfelnőtt.
2020. jan. 22. 07:51
 16/19 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező,az a baj,hogy én is így érzem ilyenkor,úgy beszél mint egy bunkó felnőtt.Néha ha bántja valami es elcsukló hangon azt mondja:de hiszen én csak kisgyerek vagyok..akkor döbbenek rá,hogy tényleg...ő ugyanaz a gyerek,aki volt babaként.Csak nehez folyton észben tartani,pláne ha így viselkedik.
2020. jan. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Hú,az én 10 éves fiam is ugyanilyen.

Azt hittem,mi rontottunk el valamit. Az iskolában számottevő gond nibcs a magatartásával,eddig még példás volt mindig. Tanárok sem panaszkodnak rá. Kitűnő tanuló,szeret suliba járni.

Itthon tiszteletlen,néha olyanokat és olyan hangnemben mond,hogy én is azt gondolom,ilyet és így egy gyerek nem tud. És mikor próbálom/próbáljuk vele megbeszélni,azt látom rajta,mintha nem érdekelné,mintha meg se bánná,amit mondott. Szoktunk beszélgetni más szülőkkel. Ők is erről panaszkodnak. Valami hatalmi harc mehet náluk,azt hiszik,attól nagyfiúk,nagylányok,ha (bocsánat a szóért) bunkók. És minél bunkóbbak,annál menőbbnek érzik magukat.

Rengeteget beszélgetünk vele,hogy ez miért nem helyes,és mennyire nincs így,de semmi.

Büntetések is vannak,következetesek próbálunk lenni.

Igen,sokszor én is kirohannék a világból. Ezzel nem vagy egyedül. Azért bízom benne,egyszer könnyebb lesz talán.

Kirartást mindenkinek!

2020. jan. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
Dehát ez ilyen, nem? Az anyaság nem egy pozitív élmény. Nézzünk csak körbe mennyi visszataszító, nemszimptaikus ember van? Elég nagy az esély, hogy a gyereked is egy lesz közülök, miért akarnál nevetést tettetni a házadban 18 évig ha pl nem vicces??
2020. jan. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Neked valami bajod van. És nem csak a szövegértelmezéssel. Talán egy pszichológus segíthet.

A "móka és kacagás" meg az "életből is elegem van" között nagyon széles a skála, ahogyan az anyaság is sokféle lehet.

Aki épp úgy érzi, menten megpusztul, annyira szenved, az nem nevetést tettetni akar, hanem csak normálisan élni. Ez a tettetés dolog amúgyis teljesen értelmezhetetlen itt, még csak érintőlegesen sem volt olyasmiről szó, hogy kifelé vagy befelé ki hogyan láttatná az anyaságot. A hozzászólásod inkább a családi élettel, gyerekvallalással kapcsolatos gátolt érzéseidről szól, mint rólunk, akik itt beszélgetünk.

Nem tudom, kikből lesznek a normális, vagy kikből a rémes felnőttek, de szerintem az semmiképpen sem javít az esélyeimen, ha nem küzdök és nem is várok semmi jót, mondván az anyaság úgyis szr, a gyerekem meg úgyis sggfej lesz.

2020. jan. 23. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!