Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki még nem dolgozik de már...

Aki még nem dolgozik de már ovis a gyereke mit csinál egész nap?

Figyelt kérdés

Azok válaszára lennék kíváncsi aki dolgozni szeretne, de még nem talált munkahelyet.

Én már nagyon kivagyok ettől. Délelőtt általában végzek a házimunkával, délután meg csak gondolkodok meg befordulok. 2 hét múlva a munkanélküli is letelik, utána már csak a csp-t kapom. Régi munkahelyemre nem tudtam visszamenni mert elköltöztünk. Nagyon feleslegesnek érzem így magam meg nem mindegy az sem, hogy egy vagy két fizetésből élünk.



2020. jan. 21. 12:22
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Érettségi meg egy 2 éves OKJ idegenforgalmi szakmenedzser. Mivel faluban lakunk így semmi esély, hogy a szakmámban dolgozzak mert ahol van hotel legközelebb az 30 kmre van és ovi meg 6.30tól 16.30ig van. Itt helyben már mindenhol érdeklődtem személyesen. Már takarítanék is vagy bármit.
2020. jan. 21. 14:15
 12/21 A kérdező kommentje:
Nem is csak a pénz miatt hanem már a társaság hiány miatt nagyon padlón vagyok
2020. jan. 21. 14:20
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Én fodrász - műkörmös vagyok. Mivel a gyerekeim gyakran lettek betegek sajnos nem tudtam tovább bérelni a székem. Így ameddig ők oviban vannak addig itthon, feketén vállalok vendégeket, ha pedig ismét beteg az egyikük akkor le tudom mondani az időpontokat. Ez van sajnos, remélem hamarosan jobb lesz a helyzet és újra szépségszalonban tudok dolgozni. Egy műkörmös tanfolyam pl nem nehéz, és tudod otthon is csinálni.
2020. jan. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
61%

Valami falusi turizmusba nem tudnál fogni? Nem tudom, milyen látnivalók vannak nálatok, vagy milyen programokat lehetne csinálni, és hogy ehhez vannak-e olyanok, akikkel össze tudnál fogni (pl. termelők, kereskedők vagy bárki, akit szerinted érdekelhet, mert jól jönne neki a hírverés, vevő). Ha egy jó kis csapatot összeszedsz olyanokból, akiknek ez szintén érdeke, lehet, hogy kapnátok önkormányzattól támogatást valami online turista-csalogató programhoz pl. egyesületként, mert ahhoz pénz sem kell. Gondolkozz el rajta, ha úgyis ráérsz.

Nézz körül, más falukban milyen programokkal próbálkoznak és kezdj el puhatolózni. Ha más haszna nem lesz, megismersz egy csomó embert és sosem tudhatod, melyik kapcsolatod lesz később hasznos az életben.

2020. jan. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
51%
Igen 10es, pihenjen mindenki. A pénz úgyis a fán nő.
2020. jan. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
95%

Házi munkát, sütök, megnézek valamit..

Én teljesen jól elvagyok

2020. jan. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
95%
Amíg csak egy gyerek volt, elvittem az oviba reggel kényelmesen, hazafelé bevásároltam, ha kellett elintéztem a dolgokat is, megfőztem, rendbe raktam a lakást, és már kb annyi is volt az idő hogy mehettem érte. Délután játék,séta. Én tök jól elvoltam, mindig találtam valamit amivel elment az idő.
2020. jan. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
84%
Nyelvtanulás, festés, találkozás ismerősökkel. Ha akarsz majd jogsit, tanuld a kreszt,eüt, nagyban előrébb leszel.
2020. jan. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
87%
Egy évig voltam otthon, mivel a férjem munkája miatt külföldre költöztünk. Megtanultam a nyelvet felsőfokon, sportoltam, önkénteskedtem az iskolában, elvégeztem egy elsősegély tanfolyamot. Végül felvettek az iskolába a napközibe dolgozni.
2020. jan. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez tök jó, hogy sokan azt tanácsolják, tanulj, vagy hogy pihenj :). Tanuláshoz pénz kell, de a pihenéshez is, mármint ha van pénz, akkor ezt meg lehet tenni nyugodt szívvel.A #14-est is bírom, amiket te írsz, vállalkozás, arra születni kell, azért, mert valaki vidéken él és van releváns végzettsége, még nem egyenes út egy falusi turizmus megvalósításához. Bírom az ilyen idilli, városi, rózsaszín felhőn csücsülő gondolkodást :).

Én azt javaslom, bújd a netet meló után kutatva, írj egy jó önéletrajzot. Szerintem vannak 6 órás melók is, hazaérnél ovira. Biztos, hogy találsz valamit. Kell a munkaerő. És esetleg kezdj el futni, ha a férjed hajlandó segíteni vigyázni a kicsire addig. Az mentálisan nagyon helyretesz, és ingyen is van, csak egy jó cipő kell hozzá, esetleg azért fizetni kell, ha nincs neked.

2020. jan. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!