Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretem de kikészülök?

Szeretem de kikészülök?

Figyelt kérdés
1 éves lányom van. 9 hónapos kora óta jár. Nagyon nagyon nagyon aktív. Nappal nem hajlandó aludni, mostanában pedig este sem, eddig aludt, de most nem sír hanem játszik a kiságyban. Ha velem alszik akkor engem "bánt". Aki azzal jön mégis mekkora fájdalmat tud okozni egy 1 éves, közlöm hogy nagyot. Üt, vág, karmol, harap, csíp, hajam tépi, tele vagyok lila foltokkal. Nem akar velem játszani, de egyedül sincs el. Mostanában annyi neki a játék hogy mindent dobál, földhöz vagdos, darabokra szed, széttépi. Mesét nem tudok olvasni neki mert a könyvet is kitépné a kezemből, meg tojik rá vagy végigsikítja. Ha valamit nem engedek rögtön visít, kizökkenteni sem lehet. Mindennap megyünk sétálni, egy részen hagyom hogy jöjjön de nem akar és toporzékol vagy nyünyögve kéri hogy vegyem fel, ahol nem biztonságos ott babakocsi, de akkor is úgy üvölt mintha verném, ha kiérünk a játszótérre akkor csak áll. Már menekülök előle ha tudok. Heti 2szer el tudok menni edzeni, már elhúzom a beautózást hogy több szabad percem legyen. Vasárnaponként nagyszülőzik de nekem már szinte ez is kevés, olyan hamar elrepül az a pár óra,mintha csak 20 perc lenne. Apja is van tudom, foglalkozik is vele de olyan változó beosztása van és sokat dolgozik nem várhatom el, hogy ne aludjon. Már arra is gondoltunk hogy adhd-s, de orvos és védőnő szerint teljesen normális, okos kisgyerek,csak ő ilyen mozgékony, aktív. Mindent extra korán kezdett el csinálni és már van jelentése annak amit mond. Teljes szívemből szeretem őt, de nem tudom mi van velem. Ha barátnőimmel találkozok az sem segít, csak a gyerekről kérdeznek, semmi újat nem tudok mondani. Egy éjszakát volt eddig nagyszülőknél, de persze semmit sem pihentem, csak azon kattogtam mi van a lányommal.. Természetesen semmi, aludt mint a kisangyal, megtépve a nagyit.. Mi a baj velem?
2020. jan. 31. 10:20
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
67%

Következetesnek kell lenni a hisztiknél, ilyenkor már tudatosan használják a hangjukat. 😊 Biztosan érzi, hogy taszítod őt, ezt is visszatükrözi. Igyekezz higgadtan, de határozottan fellépni.


Az alvást pedig nem kell erőltetni. Játszik a kiságyban? Játsszon. Ha nem sír, hagyd, idővel el fog aludni.

2020. jan. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
56%
Egyetértek az előttem szólóval,nem vagytok egymásra hangolódva,mert te már ne mpozitív energiákat sugárzol felé..Eljutottál oda,hogy félsz a saját,egy éves kislányodtól...Abban is egyetértek hogy sokkal szigorúbbnak és következetesebbnek kell lenned,ha hisztizik,vagy az akaratát próbálja érvényesteni.Nyilván nem olyan helyen kell ezt elkezdeni,ahol mások is szemtanúi,hanem otthon. Ülj le,gondold át,hogy milyen csodálatos szakszában vagy az életednek,hogy van egy egészséges kislányod,örülj neki,szeresd..Meg fogja érezni ő is,hidd el..Keress utat a szívéhez,nem lesz nehéz,ha őszintén gondolod..Valami oka van hogy így elvadult,és erre neked kell rájönnöd hogy mi az..Én ennyi idős gyereket soha nem passzoltam le senkinek,csak akkor voltam nyugodt,ha tudtam hogy ott van velem,és látom hogy minden oké..Egy egyéves kisgyerek ne mvaló még nagyszülőknek,túlságosan fárasztó még alap esetben is,nem még ha már akadnak vele gondok is..Ezt is gondold át szerintem..Nem lehet az hogy te elutasítod őt,és így reagálja le? Nekem két fiam van,de a legnagyobb örömet akkor éreztem,mikor reggel bementem a kiságyukhoz és köszönhettem nekik,ők és én is vigyorogtam mint a vadalma..Persze nálunk is volt hiszti,meg hasfájás,minden,de imádtam velük lenni,ha rosszkedvem volt,az soha nem miattuk...
2020. jan. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Akkor te szuperanya vagy 2es,üdv egy szaranya
2020. jan. 31. 10:59
 4/31 anonim ***** válasza:
42%
Nem vagy szar anya, de csak te tudod ezt a problémát felismerni és ezáltal megoldani is..Szerintem csak elindult ez a folyamat nálatok,és rosszul reagáltad le,ezáltal csak tovább nőtt...Meg kell változtatnod az érzéseidet,gondolataidat az irányába,hogy helyre álljon köztetek a szeretet...Férjednek mi a véleménye a dologról egyébként? És vele is így viselkedik a csöpp?
2020. jan. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
20%
Ezt a kérdést akár én is kiírhattam volna szórol szóra :(
2020. jan. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
71%
Az hogy egy ennyi idős kisgyerek így viselkedik,csíp,rúg,harap,az bizony kőkemény elfojtott érzelmi agressziót tükröz..Valami félrement érzelmileg köztetek,a kicsi ezt érzi,és így tudatja veled és a környezetével hogy mennyire rosszul érzi magát benne..Talán szakember segítsége sem ártana,ha nem tudod magadban rendezni érzelmileg az anyaságot..Mert szerintem ez annak az elfojtása,máskülönben ösztönösen működne..
2020. jan. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
52%
Egyetértek 6ossal.szerintem ezt te rontottad el mar nem azert. A gyerek azt csinalja amit lát, valoszinuleg sokszor ideges vagy, vagy ahogy irtad erzi hogy szabadulni akarsz tole sokszor es haragszik rad valoszinuleg ezert csinalja.
2020. jan. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
67%
Ennyi idős kisgyerek,de akár nagyobbak is,csak akkor mutatnak agressziót,ha érzelmileg bajuk van a környezetükben élő emberekkel..Ezen érdemes elgondolkozni,amíg nem lesz még rosszabb a helyzet.
2020. jan. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
68%

Javaslom, keresd meg a közeledben lévő bölcsiket, és irasd be szépen, hadd legyen normális társaságban az a gyerek, te pedig menjél szépen vissza dolgozni.

Az, hogy csíp, rúg, üt, vág, a te hibád, mert nem fojtottad el csírájában, mikor még nekikezdett. Vannak gyerekek, akik nrm alszanak délután, próbálj meg valami csendes foglalkozást kitalálni arra az időre, vagy sétáljatok babakocsiban.

Nem lehetsz valami stabil lelkileg, én egy terapeutát is javasolnék még neked...

2020. jan. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
68%
Nekem is hasonló, tegnap lett 1 éves, igaz ő rá az üt vág harap nem igaz, ilyet nem csinál, és jó alvó este nappal is, de játszani egyszerűen nem lehet vele..Rombol csak egész nap.. Néha már én de bírom.
2020. jan. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!