Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha mi szülök is gúnyt űzzünk...

Ha mi szülök is gúnyt űzzünk az iskolából mit várunk a gyerekektől, itt egy cikk, ami úgy állítja be az szülői értekezletet mint egy kabarét?

Figyelt kérdés
[link]
2020. febr. 7. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Maga a cikk szerintem nem különösebben vicces, de az irónia szót ismered.? Szerintem a szülői értekezlet pont kimeríthetetlen humorforrás. És általában nem az iskola, hanem az idióta szülőtársak miatt.

Amúgy a lányom osztályába jár pedagógusgyerek, az anyja a suliban tanít, és baromi jókat szoktunk együtt röhögni az iskolai hülyeségeken.

2020. febr. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
Magyarorszagon valóban kabaré és értelme sincs. Jóideje külföldön élek. Itt nincs szülői, legalábbis olyan, mint Magyarorszagon nincs. Évente egyszer, ev elején van egy tájékoztató est, ami eleve este 7kor kezdődik, hogy az átlag dolgozó szülő is ott tudjon lenni, ha akar. Az iskola éves tanrendjét mondják el és az esetleges változásokat a házirendben, ezekről kapunk írásos tájékoztatót, amit annak is kiküldenek, aki nem volt jelen. Ezen kívül csupan annyi történik, hogy helyben fel lehet iratkozni a nekünk megfelelő időpontra a mentornál egy evindító beszélgetésre. Ez egy tanár, szülő/szülők és gyerek közötti beszélgetés, ahol a lényeg az, hogy kicsit össze ismerkedjünk és esetleges fontos, de nem nyilvános dolgokat tudjon meg a tanár a gyerekrol.
2020. febr. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhol vannak vicces pillanatok, különösen, amikor valamit túlságosan komolyan vesznek. Ne legyél már ilyen savanyújóska. Nincs rosszabb, mint ájtatos arccal állni a gyerek fölött mutatóujjat lengetve, hogy hű meg ha, de komolyan kell venni mindent. Az lesz csak igazán nevetséges és kiparodizálható, és a gyereked kis is fog röhögni, és igaza is lesz. Próbálj kicsit lazítani és értelmezni az irónia fogalmát tényleg, ezért volt annak idején a Varró Dani-versből is a botrány, mert a szülők képtelenek általános iskola harmadik osztályos szinten szöveget értelmezni.

Nem azt mondom, hogy ne vegyük komolyan az iskolát, na de azért egy ironizálónak szánt cikken igazán minek kiakadni, egy szülőin tényleg vannak vicces pillanatok.

2020. febr. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az iskola gúnyt űz a gyerekekből és a szülőktől, de még a pedagógusokból is. Szóval fordítva is nyugodtan lehet🙃
2020. febr. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy ez a cikk nem a gyerekeknek íródik, és kétlem, hogy iskolás gyerekek olvasgatnák az Éva magazint. A másik, hogy igen, a szülői értekezlet intézménye elég röhejes a maga nemében, és teljesen haszontalan.

A gyerekek (főleg a nagyobbak, felősök, középiskolások) pedig általában elég jól látják az iskola hiányosságait, akkor is, ha a szülők nem kritizálják azt. Én mondjuk nem szoktam itthon véka alá rejteni a véleményem, szerintem borzasztóan elavult módszerekhez ragaszkodnak a közoktatásban, plusz sok a nem oda való pedagógus, de még az oda valók is borzasztóan túlterheltek és alulfizetettek. A gyerekemtől sem várom el, hogy a világ legszuperebb dolgának tartsa a sulit, sőt, örülök, ha van benne némi kritikus személetmód. Azt viszont, hogy tanuljon, természetesen elvárom tőle.

2020. febr. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!