Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért állítjátok be, a gyerekv...

Miért állítjátok be, a gyerekvállalást egy misztikumnak?

Figyelt kérdés
Sokan úgy írnak, mintha az életük múlva rajta, hogy teherbe essenek, betegesen minden jelét annak tudnak be, hogy teherbe estek. Ha sikerül, akkor úgy állítják, mintha ez akkora szenzáció lenne, mintha nem is szólna másról ez az élet. Miért lehet ez?
2020. febr. 12. 08:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Ettől miért misztikum?
2020. febr. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Mert, akik ide írnak, és a leírásod alapján éreznek, jó eséllyel nehezen esnek teherbe, évek és meddőségi kezelések, in vitro megtermékenyítések alatt, után sikerül nekik a baba. Nekik ez tényleg szenzáció.

Persze nemcsak a gyerekről szól az élet, de ilyen helyzetben, az adott szituációban igen.


Tudom, mert egy vagyok közülük. Csak nekem nem sikerült. Ez nem azt jelenti, hogy más életcélunk nincs, mert van, de ismered a mondást: "Egy nő két dologért mindenre képes, hogy legyen gyereke, és, hogy ne legyen."

2020. febr. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nincsen annál csodálatosabb dolog, mint hogy csak azért, mert mi szerelmesek vagyunk egymásba, gyermekeink születnek. Számomra hihetetlen, hogy 2 apró sejtecskéből egy igazi emberke lesz, aki csak azért van, mert mi így akarjuk. 😊
2020. febr. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

A misztikus szó egész mást takar, mint amit ide írtál.Olvass utána.Érdekesnek érdekes, hogy indul egy új élet, de misztikusnak semmiképp sem nevezhető, mivel mindenki tudja ,hogy történik és mi történik miközben megfogan a baba utána pedig nyomon követhető a fejlődése.


Amúgy igen, mindenki aki gyereket tervez és végre sikerrel jár az szenzációnak éli meg, mert vágyott rá.

Nyilván te nem szeretnél gyereket ezért született a kérdésed.De van más amit szeretnél, mondjuk eljutni egy utazásra amiről csak álmodozol és ha sikerrel jársz akkor számodra az a szenzáció.Egyik sem misztikus , de mindenképp örömteli valaki számára.

2020. febr. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Mert abban a pillanatban az a legfontosabb neki. Van ismerős, aki nyáron elment egy akciós egzotikus útra, hónapokig azt hallgattuk, az most jobb?
2020. febr. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
16%

Azért mert sokaknak ez az életük csúcsa,ennél feljebb nem lesznek, azt érzik ezért élnek, hogy szaporodjanak. Magukat a teremtés koronájának állítják be, mert szültek, vagy majd fognak. Nekik ettől nincs fontosabb a világon és másról sem szól az életük. De ez csak bennük van, kell nekik más ilyen beállítottságú emberek visszacsatolása.

Nem kell foglalkozni az ilyenekkel, be van szűkülve a látókörük. Bármi más életcélt mondasz nekik, ami nem az, hogy gyereket akarsz, megégetnek máglyán.

2020. febr. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Attól, hogy valaki úgy érzi magát teljesnek, hogy nagyobb család veszi körül, még lehet karrierista vagy kitűzheti magának a legmagasabb hegyet. Nem kell az embereket kategóriákba dugdosni. Nincs azzal baj, ha valaki nem akar gyereket, de nem kell lenézni azt, aki szeretne és fontos az életében. Objektíven nézve miért lenne kevésbé értelmes cél gondoskodni valakiről szeretet adva és remélve, mint több pénzt keresni vagy több élvezetet hajkurászni - sőt szerintem inkább fordítva van. De ettől még mindig nem misztikum :)
2020. febr. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

6.

2 gyerekem van, mikor szültem őket, igen az volt akkor a csúcspont. Saját vállalkozásban dolgozom, örülök a sikereknek, örülök a gywrekeim sikereinek. Nem fogok magyarázkodni ilyen egysíkú barmioknak, akik bemagyarázzák minden nőről, aki szült, hogy egy szapora gép és erre képes csak, mert büszke a gyerekeire. Tudod mit, igen, én ennyivel vagyok több, mint te, mert szaporodás mellett, a munkámba is silereket érek el, mégis a gyerekeimre vagyok a legbüszkébb. Nem azért, mert megszültem, hanem, mert rengeteg munka van benne, hogy olyanok lettek, amilyenek.

2020. febr. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
21%
Akinek nem inge nem veszi magára, én azt írtam, hogy van akinek ez a csúcs. Ezek szerint neked nem csak ez. Biztos te is ismersz olyat aki ettől nem lát tovább...
2020. febr. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%
Biztos vagyok benne, neked is volt olyan az életedben amire nagyon vágytál. Amikor megteszel mindent annak érdekében, hogy ezt a vágyad beteljedítsd, ennek ellenére nem sikerül barmit teszel, akkor tehetetlennek és eszköztelennek érzed magad. A bizonytalanság felőröl. Tudod nagyon sokan igyekeznek mindent megtenni annak érdekében, hogy gyerekük legyen, áldozatokat hoznak, nemcsak szülnek bele a vakvilágba. A saját példámat hozva, mi is spóroltunk régóta a férjemmel, hogy megteremtsük az alapvető dolgokat, ami szükséges ahhoz szerintünk, hogy az ember bemerjen vállalni egy gyereket. Ezenkívül elkezdtem szedni a terhesvitamint, figyeltem az étkezésemre, egészségemre, leszoktam a kávézásról, terhes lettem, majd elvetéltem. Ezután következtek a magánúton történő kivizsgálások, mert egy vetélés az orvosok számára nem vetélés. Egy pár életében ez borzasztó nagy tragédia. Hogy lesz tovább, sikerül-e majd? Sokszor tapasztalom, hogy besikerül olyan embereknek, akik felelőtlenségből nem védekeznek, de láttam már olyat is nem egyet, hogy nagy hassal terhesen szívja a cigit mégis egészséges gyereket szülnek. Nekem pedig megkérdőjeleződött a "nőségem". Természetesen azt gondolom, még mindig "szerencsésnek" mondhatom magam, mert vannak akik sokkal többször átélik ezt és meg borzasztóbb esetek is vannak. És aki mondjuk már 30-on, ne adj Isten 40-en is túl van, ketyeg közben a biológiai órája is. Bár mi jelenleg egy időre leálltunk a babatervezéssel, mégis az elmúlt két hónapban jeleket véltem magamon felfedezni, amelyek arra utalnak, hogy terhes vagyok, pedig kb 1% esélye lett volna. A psziché tud játszadozni az emberrel. Szóval azt gondolom, mindenkinek megvan a maga életútja, ami miatt úgy áll bizonyos dolgokhoz ahogy. És kívánom neked, hogy soha ne tapasztald meg ezeket a gyermekvállalás kapcsán,mert bár sokan azt hiszik egyszerű teherbe esni és megszülni egy gyereket, de másnak köztük nekem is felér egy csodával.
2020. febr. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!