Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy ilyen szakítás után mikor...

Egy ilyen szakítás után mikor vállalnátok gyereket?

Figyelt kérdés

A párommal 14 éves korunk óta együtt voltunk, 5 évet éltünk együtt. Azt tudni kell, hogy nekem a családi hátterem nagyon rossz volt. Az apámat utoljára óvodásként láttam, anya pedig ezerszer választotta az aktuális "mostohámat", mint engem. Nagyszüleim messze éltek, más rokonom nem volt.

A barátom családja pedig a legaranyosabb család volt, akiket valaha megismertem. Tényleg, beléptem hozzájuk, és elfogott a jókedv, nyugalom. Az elején azt hittem, hogy ez biztosan csak a látszat, de nem... Teljesen elfogadtak, befogadtak. Mindig náluk voltam, ott voltam a családi eseményeken, bulikon, vittek magukkal mindenhová nyaralni, síelni. Szinte fél kamaszkoromat velük töltöttem így belegondolva... Jött a továbbtanulás, nekem a kollégiumon kívül más lehetőségem nem lett volna. A barátom pedig kapott lakást, és mondta, hogy költözzek hozzá, ne szórakozzak kollégiummal. Nagyon jól megvoltunk, igazából úgy éreztem, hogy napról napra szerelmesebb vagyok. Telt az idő, már beszéltünk 2-3 éve eljegyzésről, kisbabáról. Ő is nagyon akarta, nem én erőltettem. De tény, hogy vártam már, mikor teszi fel a nagy kérdést... Aztán karácsony előtt leültetett, hogy megismert valakit, de nem csalt meg, csak találkozgatnak pár hete és úgy érzi, vele lehetne több is, kezd beleszeretni. Igazából azt hittem, hogy ez csak egy rossz álom, hiszen előző nap még a szülei karácsonyi ajándékait csomagoltam. De nem, megkért, hogy december végéig költözzek el, mert ő amúgyis megy haza karácsonyozni és mikor januárban visszamegy a lakásba, már szeretné, ha nem lennének ott a dolgaim, ruháim. Mondanom sem kell, hogy a korábbi rossz karácsonyaim, amit az anyámmal töltöttem, emellett eltörpültek. A szülei próbáltak beszélni velem, hogy segítenek amiben tudnak, hívjam őket bármikor, de akkor teljesen összeomlottam. Ha nincs a legjobb barátnőm, aki engedte, hogy beköltözzek hozzájuk, akkor nem tudom, mit csináltam volna...

Viszont február elején felbukkant a párom megint, hogy nagyon hiányzom neki és nap, mint nap gondol rám, kezdjük újra. Kitartó volt, meg én is szenvedtem, így adtam még egy esélyt. Visszaköltöztem, de azért még mindig fáj, sokszor gondolok arra, hogy ő úgy ismerkedett meg, és szeretett bele valakibe, hogy annak semmi jelét nem mutatta. Félek, hogy talán holnap is úgy jön haza, hogy találkozott valakivel. Tudja, hogy a babatéma nekem a gyengém, és azt mondta, hogy elkezdhetnénk próbálkozni, mert ez a szakítás ráébresztette, hogy ő csak velem akar lenni egész életében. A legjobb barátnőm pedig azt mondja, hogy mit csinálok, ha majd egy újszülött mellett csinálja meg ezt, akkor hova fogok menni, mihez kezdek?! Ha december elején mondja ezt, amikor még nem tudtam a másik nőről, akkor örömmel... De így nem vagyok ebben annyira biztos. Félek.


Bocsi, ha hosszú lett, de egyszerűen nem tudok kitől releváns tanácsot kérni. A legjobb barátnőm nagyon nem kedveli ezután a húzása után, az anyukájával ezt annyira nem szeretném megbeszélni.


2020. febr. 23. 21:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy darabig még biztos nem. Szerintem most úgy érzi, hogy ellaposodott a kapcsolatotok, azért is tudott belépni egy harmadik. O meg egy gyerekkel próbálná felrázni, de egy gyerek nem arra való! Fiatal vagy még, epitsetek fel újra a kapcsolatot, jarjatok randizni(egymással)😀Ha újra meg tudsz bízni benne, jól működik a kapcsolatotok, akkor kezdhettek babazni. Addig az esküvőt se eroltetnem.
2020. febr. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a kapcsolat már tényleg csak megszokás. Neked biztos lakhatás és szülő pótlék. A srácnak meg most Te lettél a "szamár", mivel a "lóval" nem úgy jött be a szàmítása, ahogy ő képzelte. Szerintem egy darabig ne vállaljatok gyereket. Bár én a helyedben arra törekednék, hogy spóroljak, legyen megtakarításom, hogy esetleges újabb szakításnál tudjakhovs menni, ne függjek senkitől és önálló életet éljek. A babavállalással nem leszel elkésve még évek múlva sem.
2020. febr. 24. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
93%
Ezzel a fickóval? Soha. Nem csak gyereket nem, semmit.
2020. febr. 24. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyerek születése után jelentené be, hogy ehagy, mert talált egy másik nőt, mit kezdenék magaddal és a gyerekkel? Hova mennétek? Miből tartaná el magatokat?


Amíg erre nincsen konkrét terved, addig semmiképp ne vállalj gyereket. Ezekre a dolgokra akkor is kell lenni tervnek, ha egy normális szeretetteljes kapcsolatba szülsz gyereket. Egy ilyen kapcsolatnál meg aztán végképp.


Most sem volt semmi terved, ki szolgáltatott helyzetben voltál neki, szerinted egy gyerekkel mennyire lennél kiszolgáltatott helyzetben?


Kb dobsz még egy kupac sz..art a várra amiben csücsülsz.


Menj el dolgozni, tegyél félre pénzt amiről a párod nem tud, legyen gyeded, és ha úgy érzed, hogy egyedül is fel tudod nevelni a gyereket, akkor is ha ő megint bekattan, akkor kezdjetek el próbálkozni a babával, addig ne.

2020. febr. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

#12


Szerintem a kérdezőnek ez a pasi nem minősül biztos lakhatásnak. Bármikor kiteheti újra a szűrét másik nő miatt.

Én ezzel a pasival soha nem vállalnék gyereket. Nem hiszek a "megvàltozásban". Ez a pasi még nem tapasztalt eleget, tehát a későbbiekben is garantált a fellángolás más nők felé nála. Tapasztaltabb férfiaknál is benne van a pakliban, de náluk azért némileg kevesebb az esély, mint egy ilyennél. Eleve vissza sem kõltöztem volna hozzá egy ilyen húzâs után.

2020. febr. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
38%

Jééézusom....úgy gondolom, ennek a kapcsolatnak nincs jövője.

Konkrétan simán elhagyott egy másik nőért, majd, mikor kiderült, hogy valami nem okés, nem illenek össze stb, szépen visszakuncsorogta magát.


Nem velem történt meg (párommal): exe kb. 3 év után úgy ébredt, hogy elege van, lelépett. Nem tudom mennyit voltak külön, majd újra összejöttek. Kb. 3-4 évig megint együtt voltak, majd a csajszi udvaroltatott magának, ami elég hamar kiderült, esküvő lefújva, annyához visszaköltözött, MAJD mikor az új csávó már annyira nem felelt meg elvárásainak, megint kopogtatott a páromnál....csakhogy már én képben voltam, olyannyira, hogy ide az a ....soha többet nem tette be a lábát.

Ez egy ilyen eset, aztán lehet van olyan is, aki csak 1x kalandozik el, ezt előre nem lehet tudni.

Mindenesetre én biztosan nem tudnék megbízni ezek után a páromban. A döntés a te kezedben van, az a kérdés, tudsz-e/akarsz-e így élni, hogy kb bármelyik pillanatban elhagyhat életed szerelme.


29N

2020. febr. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!