Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg hülye vagyok amiért...

Tényleg hülye vagyok amiért ez kicsit rosszul esik?

Figyelt kérdés
38 hetes kismama vagyok.Lehet én vagyok nagyon érzékeny vagy nem tudom, de olyan jól esett volna ha a 2 húgom és anyukám rendeznek nekem egy babavárót.Első babám koraszülött lett,szóval ott esély sem lett volna ilyesmire, de most olyan jól esett volna.Nem gondolok itt nagy dolgokra, csak néhány barátmőmet meghivni, nagymamámat, egy kis torta, beszélgetés ilyesmi,semmi nagy felhajtás.Inkább csak ki szerettem volna írni magamból ezt a dolgot.Páromnak mondtam, ő kérdezte,hogy szóljon a testvéreimnek, de mondtam hogy ez nem olyan dolog, ha maguktól nem jutott eszükbe, nem fogom erőltetni.Természetesen nem fogok ezért megharagudni rájuk, na de mégis jó lett volna.

2020. febr. 27. 13:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe sem jutott, kétszer szültem. 4 éve és múlt hónapban. Szerintem ezek erőltetett dolgok, mint a baba nemének bejelentése parti. És akárhogy nézem anyagi vonzata van. Nálunk tuti nem jönne senki üres kézzel és hozzanak akkor is ajándékot meg ha jönnek megnézni a babát is?! Nem szeretném. Az egyik kolléganőmet hívták meg ilyen buliba, tudni kell, hogy kenyérre se nagyon futja neki. Szegény rosszul érezte magát, mondta, hogy legalább egy popsitörlőt meg egy csokit visz...Felajánlottam neki, hogy a baba szamára adok ajándékot és csak a baratnőjének vegyen valamit.
2020. febr. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Itt mifelénk szokás, több ismerősömnek is volt babaváró bulija.Mikor terhes lettem a második babával talán mondtam,hogy most lesz lehetőség ilyen bulira, de nem eröltettem/nem is fogom.Általában olyan 35. hétig szokták csinálni ez a bulit, de most már nekem sem kellene, pont azért mert bármikor jöhet a baba, de előtte lehetett volna.A tejfakasztó nálunk is szokás, de akkor csak a pasik gyülnek össze inni.
2020. febr. 27. 14:18
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

De hogyha a barátnőjüknek szervezték, akkor neked is a barátnőidnek kéne szervezni, nem? Nem lehet, hogy arra vártak, hogy majd a barátnők megszervezik?

De egyébként ez tényleg elég felesleges dolog, megsértődni azon, hogy valaki nem találta ki, hogy mit szeretnél, és nem szerzett neked olyan meglepetést, amit valójában elvártál... rá kellett volna kérdezni, hogy nekem fogtok-e szervezni babaváró bulit. De tudom, erre az a válasz, hogy ha maguktól nem találják ki, hogy nekik ezt kéne csinálni, akkor az már "nem olyan"... ezt viszont nem tudom megérteni, most kell babaváró buli vagy nem? Vagy az a problémád, hogy esetleg azt érzed, te nem vagy a számukra olyan fontos, és nem is a buli elémaradása a baj? Ebben az esetben azt kell átgondolnod, hogy vajon van-e ennek alapja.

És arra gondoltál esetleg, hogy a koraszülés miatt nem mertek babaváró bulit szervezni? Mert mi van, ha megszervezik és aztán megint ugyanaz történik?

2020. febr. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Felénk senkinek sem volt, nekem sem, csak amerikai filmekben láttam ilyet.


Nem lehet, hogy ez úgy működik, mint a lánybúcsú? Nekem azt is a húgom meg a barátnőim szervezték, de előtte egyértelműen megbeszéltem a tesómmal, hogy igen, én szeretnék lánybúcsút, ezek az időpontok jók nekem, és mi az,amit mindenképp szeretnék, vagy épp semmiképp. Tehát az igéény, és a keretek tőlem származtak. Volt, hogy én szerveztem lánybúcsút, akkor is ugyanúgy a menyasszonyé volt a döntés, mi meg a részleteket intéztük.


Ebből kiindulva, lehet a bababvárónál is arra vártak, hogy egyértelműen jelezd, hogy szeretnél ilyet, kezdhetik szervezni.

2020. febr. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
A kapcsolatunk jó, minden nap beszélek a húgaimmal, illetve édesanyámmal is.Lehet hogy valóban az előző koraszülésem miatt nem mertek belevágni.Annak idején ők szervezték a barátnőnek, mert neki nem volt testvére.Való igaz hogy én konkretan nem mondtam hogy akarok, de ha ők rákérdeztek volna biztosan mondtam volna, hogy naná lehet 😊Mindkét húgomnak én szerveztem a lánybúcsút,nem vártam meg amíg ők jelzik,hogy akarnak.Megkérdeztem hogy hanyadkán legyen,meg hogy kik legyenek ott, de a többi meglepetés volt, és hála Istennek nagyon jól sikerült mindkét lánybúcsú.Természetesen nem lesz sértődés,nem vagyok gyerek.De továbbra is azt mondom jól esett volna, de már az is ha felmerült volna bennük a dolog.
2020. febr. 27. 15:21
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Hat igen. Nekem is barátnőm utólag mondta, hogy remélte, szervezek neki egy ilyet. En meg nem is gondoltam, hogy kene. Annyira nem szokás nalunk. De most várja a másodikat, uh szervezek majd neki egyet. 🙂
2020. febr. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe nem jutna babavarot szervezni vagy szerveztetni... ez megint egy uj baromsag, amire lehet jo sokat kolteni, kint halloween es tarsai....
2020. febr. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Akik babavárót szerveznek, várnak, azok mind fiatalok és adnak az ilyen insta-kompatibilis trendeknek. Újhullám.

Az én családomnak se jutott volna eszébe, nekem sem. Ez tényleg olyan mint a Halloween meg a többi. Abszolút réteg trend.

2020. febr. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Utolsó, annyira nem vagyok már fiatal (nézőpont kérdése), nem vagyok instán és a halloweent sem tartjuk 😉
2020. febr. 27. 16:31
 20/24 anonim ***** válasza:
Szerintem menj, azt tölts egy kis màjas hurkát. Attól megnyugszol.
2020. febr. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!