Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki gyereket vállalt vagy...

Aki gyereket vállalt vagy hitelt vett fel úgy, hogy nincs jó anyagi helyzetben, miért tette?

Figyelt kérdés

Sokszor találkozom ezzel a problémával életem során, hogy az emberek azzal jönnek, hogy jaj neki 3 gyereket KELL eltartania, mintha azokat muszáj lenne megszülni, miközben rossz munkahelye van, alacsony fizetéssel.

Megkockáztatom, hogy az emberek nagy része, akinek gyereke születik, ilyen körülmények közé vállal, majd egész életében arra veri a mellét, hogy ő milyen szegény, mêgis hogy neveli a gyerekeket, mintha nem ő szabad akaratából vállalt volna gyereket.

Személy szerint 5 éve vagyok együtt a barátnőmmel, de egyelőre közel sem keresek annyit, hogy biztonsággal hitelt vegyek fel vagy gyermeket vállaljak, albérletben lakok, azon kívül semmit nem fizetek havonta.


Más miért veszi fel a hitelt, meg vállal gyereket a semmire, majd adja elő, hogy ő mekkora hős, és neki milyen nehéz, mikor ezek egy ember saját döntései?



2020. márc. 3. 14:38
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm annak a 2 embernek aki emberi módon válaszolt a kérdésre.

Olyan dolgokat is írtak amikre nem gondoltam. Tényleg lehet ezt értelmesen is csinálni, ez is egy szemszög.


Aki azt irogatja hogy én milyen más fogyatékos elmebeteg kérdést tettem fel mikor ez az első kérdésem ami nem sorozatokrol meg stb-ről szól, az ugorjon a dunába vagy örüljön magának milyen marha nagyot mondott.

2020. márc. 3. 16:44
 22/38 anonim ***** válasza:
43%

Az itt válaszolók 90%-a megkeseredett 8 gyerekes, vagy gyerekgyűlölő milliomos. Egyik sem fog normálisan válaszolni neked. Csak a végleteket ismerik.

Ugyan ez van a kutya kategóriában is. Végletek.

Amúgy az egész fórumra jellemző sajnos.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak:egy gyereket vállaltunk a férjemmel, mert egyet tudunk eltartani. Eredetileg tervben volt több is, de az első beteg lett, így 3an maradunk. Nem vagyunk milliomosok, de nem is sírunk.

2020. márc. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó vagyok, a hitelhez még hozzászólnék.


Inkább felvettünk 2 millió hitelt 2013-ban,és fizetjük 25000Ft részlettel/hó a SAJÁT lakásunkat, mint 100.000/hó fizetnénk egy albérletet, ahonnan bármikor kirakhatnak.

Ez a lakás is ki volt adva. 3 gyerekes család lakott benne. És egyszer csak úgy döntött a tulaj, hogy eladja. Volt is probléma belőle a családnak rendesen...


Megbízhatatlan az albérlet, és drága.

2020. márc. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Köszi az értelmes választ.


Amúgy tényleg lehet ezt úgy csinálni hogy legyen értelme és ne az államon élősködjön meg szivassa magát az ember.


Csak a környezetemben a legtöbb ember nem így csinálja, csak azt nézi hogy tudja kitrükközni hogy 5ezer ft-al több GYES-t kapjon a minimálbéres munkahelyéről ahol úgy bánnak vele mint a hulladékkal, aztán mindenre az a válasza hogy a gyerek miatt ilyen az élete. Emiatt tettem fel a kérdést mert egyik ilyen ismerősömmel beszélgettem, és kb ugyanígy meg volt rökönyödve, hogy hogy merem én megkérdőjelezni azt hogy ő gyereket vállal, mikor gyerek nélkül is majd éhenhalt. Kb egyértelműnek vette, nem is gondolkodott rajta, hogy hát neki jön a gyerek, igaz kb élete nincs. Nem értem igazán.


Itt többen írták hogy képezték magukat az otthonlét alatt stb., ez elég király, csak ilyet ritkán látok. Erre nem is nagyon gondoltam ezért lehet hogy kicsit egyoldalúan reagáltam én is.


Sokan szerintem ebben az országban egy végtelen negatív spirálba rakják magukat azzal, hogy felkészületlenül vállalnak gyereket és vesznek fel lakáshitelt.

Furcsának tartom, hogy kevés olyan emberrel találkozom, akiknek nem egyértelmű az hogy hitel, gyerek azonnal, stb., hanem kicsit készülni kéne rá, vagy máshogy csinálni. Legtöbben egyszerűen felháborodnak, ha erről a témáról beszélek velük, mint itt is.

2020. márc. 3. 17:19
 25/38 A kérdező kommentje:

Hát én nem igazán akarok saját lakást. A szerződésben ki van kötve, hogy 3 hónappal azelőtt szólnia kell, hogy ki kéne költöznöm. Annyi idő alatt bőven találok másik albérletet - de persze meg kell válogatni hova megy az ember albérletbe.


Én nem vágyom saját lakásra, nem tudom, hogy 10 év múlva egyáltalán ebben az országban fogok-e élni? Nem, hogy ebben a városban. Nem kötöm egy helyhez magam a lakással.

2020. márc. 3. 17:20
 26/38 A kérdező kommentje:

Igazából ha tetszik ha nem ez mindenre kiterjedő probléma és mindenkit érint.

Kár hogy nem tudtam meg motivációkat 2 db-on kívül csak hiszti volt, dehát valóban provokatív kérdés.

2020. márc. 3. 17:31
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Hitelből vettem lakást és fizettem a törlesztőket, mikor megismerkedtem leendő férjemmel. Azért vettel fel hitelt, mert volt normális állásom, és úgy éreztem 26 évesen, hogy ideje elhagynom a szülői házat. Férjem ugyanebben a helyzetben volt- ő is fizette a hitelét a lakására.

Miután összeköltöztünk- elkezdtünk gyűjtögetni- és haladtunk egyről a kettőre. Születtek sorban a gyerekek, nőttek a fizetések, férjem vállalkozó lett... Már 2 családi ház építésén túl vagyunk, autóink is viszonylag újak. Szóval alakult minden. Most a legnagyobb gyerekünk 12 éves. Férjem hitele már rég lejárt- az enyém 2 év múlva. Ha addig várunk a gyerekkel, amig hitelmentesek vagyunk- akkor két év múlva azaz 46 évesen szülhetném az elsőt...


Egyébként gyerek mellett is van élet- igen- néha nehezebb- néha könnyebb... mindenki hős aki végigcsinálja. A gyerekvállalás nem csak anyagilag terhelő- ez szerintem a kisebb része....

2020. márc. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

#17:

A legtöbb fiatal szülő, hitellel a nyakában, hosszú távon ugyanide jut. Egyszer lejár a hitel, egyszer felnőnek a gyerekek, lassan, lépésenként, de előre halad.

A gyerekre nem szabad úgy tekinteni, hogy kerékkötő, egyszer megszültük, és vége az életednek, onnantól mindent neki kell alávetni.

Sajnos egyre több fiatalnál làtom azt, hogy így gondolkodik. Pedig ez nem igaz!

Lehet évekig, évtizedekig tolni a gyerekvállalást, mert 4 szobás házba, új autóba, meg magánbölcsibe szülnéd. Mindezt úgy, hogy egy gyerekre tényleg a jóisten összes pénze el tud menni, mert "mindent" meg akarsz adni neki. Különóra, lovaglás, nyelvi tábor, világjárás, márkás cuccok, magán bölcsitől a külföldi egyetemig bezárólag. De tényleg, Mészáros Lőrinc vagyonkája nem elég. Főleg, ha van előtted "jó példa", hogy a milliomos (inkább milliárdos) csemeték hogy élnek.

De ez, meg a putrisor és a családiból kocsmázás közt elég sok fokozat van még.


Nem véletlenül írtam, hogy a gyerek után is fejlesztettük magunkat, toltam előre a karrierem, stb. Nőként első kérdés, hiába tilos, hogy mikor szülsz. Vagy meg se kérdik, egyszerűen nem vesznek fel, mert úgyis, biztos 2 éven belül gyes-re mész.

Ha már van egy-két gyerek, akkor sokkal hitelesebb, hogy te már nem szülsz. Ilyenkor persze azon rugóznak, hogy sokat lét beteg, de ha látja a munkaadó, hogy nem mész havonta táppénzre, akkor ad esélyt előre jutni.


Mi pont ugyanúgy szedtük össze az anyagiakat, mint te. Csak nem gyerek előtt, hanem mellette. Babaként pont nem volt igénye, hogy adidas nadrágba rottyantson. Mire eljött az az idő, hogy szeretne ilyet, addigra meg is tudtuk venni. A nagy különbség, hogy az èn kamaszaim ezt értékelik! Pont azért, mert nem ebben nőttek fel, és felfogják, hogy mi munka van abban, hogy tengerparton tudunk nyaralni, és márkás cipőt is tudunk venni.


Ellenben sok gazdag gyerekkel, aki szórja a pénzt, tanulni nem akar, unalmában balhézik, iszik, vagy drogozik, és a szülei elengedték a kezét, mert nem tud vele mit kezdeni.


Szóval nem kell egyből lehurrogni azt, aki "csupasz se ggre", fiatalon gyereket vállal, vagy hitelt vesz fel, hogy időben előbbre jusson. Te se tudhatod, hogy ki hol lesz 10-15 év múlva!

2020. márc. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
51%
Az igazi probléma szerintem az "azonnal három gyereket, aztán ide a lóvét". Mert ez azt jelenti, hogy nem várják ki, amíg a kapcsolat megérik a gyerekvállalásra. Az anya 10 évre kiesik a munkaerőpiacról. És még röghöz is kötik magukat. Attól, hogy megdobják őket pár misivel meg egy rakás hitellel, anyagilag erősen hátrányban lesznek. Na nem alapesetben, hanem ha bármi megzavarja a családi idillt: apa lebetegedik, netán félrekúr.
2020. márc. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötöd röghöz magad a lakással. Bármikor kiadhatod albérletbe.
2020. márc. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!