Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki gyereket vállalt vagy...

Aki gyereket vállalt vagy hitelt vett fel úgy, hogy nincs jó anyagi helyzetben, miért tette?

Figyelt kérdés

Sokszor találkozom ezzel a problémával életem során, hogy az emberek azzal jönnek, hogy jaj neki 3 gyereket KELL eltartania, mintha azokat muszáj lenne megszülni, miközben rossz munkahelye van, alacsony fizetéssel.

Megkockáztatom, hogy az emberek nagy része, akinek gyereke születik, ilyen körülmények közé vállal, majd egész életében arra veri a mellét, hogy ő milyen szegény, mêgis hogy neveli a gyerekeket, mintha nem ő szabad akaratából vállalt volna gyereket.

Személy szerint 5 éve vagyok együtt a barátnőmmel, de egyelőre közel sem keresek annyit, hogy biztonsággal hitelt vegyek fel vagy gyermeket vállaljak, albérletben lakok, azon kívül semmit nem fizetek havonta.


Más miért veszi fel a hitelt, meg vállal gyereket a semmire, majd adja elő, hogy ő mekkora hős, és neki milyen nehéz, mikor ezek egy ember saját döntései?



2020. márc. 3. 14:38
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

Nem bírod felfogni ennek a gazdasági hatásait igaz? Mindannyiunkra hatással van, rád is, hogy az emberek saját magukat nehéz, kényszerhelyzetbe rakják, ezzel kiszolgáltatva magukat a munkáltatóknak.

Nagy teher az egészségügyi rendszeren is.


Nem hiszem hogy nehéz az összefüggéseket megérteni.


Szerintem az a furcsa, hogy titeket felháborít hogy valaki megkérdezi, hogy minek a semmire gyereket vállalni majd szenvedni éveket.

2020. márc. 3. 15:54
 12/38 anonim ***** válasza:
92%

Jól van, akkor válaszolok érdemben.


Azon hisztizel most már sokadjára, hogy azért alacsony a béred, mert mások olcsón is elvállalják a melókat, és neked velük kell versenyezni. Ugyanezt a kérdést feltetted már csinos fiatal lányokkal is, akiknek nem létszükséglet normálisan keresni, mert a paisjuk úgyis eltartja őket.


A megoldás az, hogy válts ligát. Tanulj valamit, ami miatt már nem az olcsó tömeggel kell versenyezni. Mert igazából ez a baj. Ha értenél valami hasznoshoz, akkor normálisan keresnél. Függetlenül attól, kinek hány gyereke van és mire vállalta őket.

2020. márc. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
85%
Nem 12-es neki ez az út nem járja. Szerintem sajnos fel sem fogja. Lólátásban hajtja a hülyeségét az ilyen.
2020. márc. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
78%

Azért tettem, mert 1, akartam gyereket, 2, nem ezen múlik, hogy milyen munkát végzek.

Első gyerekkel a gyed-gyes alatt elvégeztem egy szakmát. A másodikkal nyelvet tanultam. Most a legkisebbel pont azért van a férjem gyes-en, mert ő tanul, én pedig nem akartam elszalasztani egy jó állást, ami nem vár.

Pont azért nem mindegy, hogy mit dolgozunk, mert VAN gyerek. Én nem fogok 12 órázni heti 6 napot, nem megyek három szakba, nem hajtom szét magam, és nem kockáztatom az egészségem. Nem vállalok el semmit nettó 250 alatt, főleg nem minimálbérért. Mivel nem tehetem meg, pont azért, mert el KELL tartani a gyerekeim.


Ezzel együtt is összehoztuk a családi autót, a kertes házat, immár hitel nélkül.


Sok ismerősöm tengődik pocsék fizetésből, gyerek nincs, nem is lesz, albérletre szórja a pénzt, és a bkk-n is bliccel, mert bérletre nincs pénze, nem hogy kocsira. Jellemzően ugyanazok, akik leszóltak minket, hogy túl korán, a semmire vállaltunk gyereket. Illetve ugyanők verik maguk egy semmit nem érő diplomára, de legalább egy trendy, fancy, hipster, menci irodában dolgozik, és nagyon alternatív művésznek érzi magát, amiért starbucks pohárból issza a kannás bort, nyugtatóra.


Mind harmincasok vagyunk.

2020. márc. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

NEM TETTEM FEL ILYEN KÉRDÉST MÉG SOHA!

nem az az ember vagyok akit itt irogattok. ez az első ilyen kérdésem.

a bérem pedig nem alacsony mert sokat teszek azért hogy ne legyen az. de általánosságban van köze ennek ahhoz hogy alacsonyak a bérek.

2020. márc. 3. 16:22
 16/38 A kérdező kommentje:
Amúgy ezt milliószor láttam már hogy egy anonim oldalon elkezdetek szenélyeskedni hogy ezt meg azt is én kérdeztem... ember rohadtul nem én tettem ki a hülye fiatal lányos kérdést ami kb egy elmebeteg baromság az én kérdésemnek meg van értelme, csak felvagytok háborodva hogy valaki megkérdőjelezi a gazdasági hatásait a végtelen hitelfelvételnek meg gyerekgyártásnak..
2020. márc. 3. 16:24
 17/38 A kérdező kommentje:

14. válaszadónak köszönöm az értelmes választ, ennek tényleg így van értelme, és nem is rossz helyzet. Csak legtöbben nem így csinálják egyáltalán.


Könyörgöm próbáljátok felfogni hogy nekem semmi közöm ezekhez az agyhalott fiatal lány gyűlölő kérdésekhez.

Először kérdezek ilyet és szerintem értelmes kérdés attól hogy provokatív.

2020. márc. 3. 16:27
 18/38 anonim ***** válasza:
85%

Az van rád hatással amit engedsz, hogy hatással legyen. Vigyázz mert betegít az ilyen. Rám biztos nincs hatással, hogy más nyomorba szül.

.

2020. márc. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
Max nem zavar, de hatással van rád, meg mindenkire. Terhel minden ellátórendszert. Eü., adók, stb., mindenhez köze van. Nem azt mondom hogy nem alszok ettől, de azért gáz.
2020. márc. 3. 16:35
 20/38 A kérdező kommentje:
De mindegy is mert egyébként rohadtul nem erről szól a kérdés hogy engem ez miért zavar csak a sok nyomorék nem bír válaszolni csak személyeskedni és ezêrt terelődött erre a szó hogy engem ez zavar-e. Marhára nem ez a lényeg.
2020. márc. 3. 16:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!