Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki gyereket vállalt vagy...

Aki gyereket vállalt vagy hitelt vett fel úgy, hogy nincs jó anyagi helyzetben, miért tette?

Figyelt kérdés

Sokszor találkozom ezzel a problémával életem során, hogy az emberek azzal jönnek, hogy jaj neki 3 gyereket KELL eltartania, mintha azokat muszáj lenne megszülni, miközben rossz munkahelye van, alacsony fizetéssel.

Megkockáztatom, hogy az emberek nagy része, akinek gyereke születik, ilyen körülmények közé vállal, majd egész életében arra veri a mellét, hogy ő milyen szegény, mêgis hogy neveli a gyerekeket, mintha nem ő szabad akaratából vállalt volna gyereket.

Személy szerint 5 éve vagyok együtt a barátnőmmel, de egyelőre közel sem keresek annyit, hogy biztonsággal hitelt vegyek fel vagy gyermeket vállaljak, albérletben lakok, azon kívül semmit nem fizetek havonta.


Más miért veszi fel a hitelt, meg vállal gyereket a semmire, majd adja elő, hogy ő mekkora hős, és neki milyen nehéz, mikor ezek egy ember saját döntései?



2020. márc. 3. 14:38
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
30: kivéve a CSOKosokat
2020. márc. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

Nézd,ez egy nagyon kényes kérdés.

Ezért nem kapsz érdemi választ rá.

Viszont nem elvárható az emberektől,hogy a gazdasági fellendülés érdekében ne feketezzen mondjuk,hiszen el kell tartania a családot.

Nem térek ki a megélhetési gyerek szülésre,csok és társai.

Nem mindenki teheti meg,hogy jól keressen. Én sem.

A béka segge alatt van a fizetésem, a férjem átlagosan keres.

Viszont a fentiek miatt többek között egy gyereket vállaltunk.

Nem lesz több. Nem azért mert etetni és/vagy ruházni nem tudnánk.

A hosszútávon van a hangsúly,hogy az életben hogyan tudom elindìtani.

Illetve nem vagyunk egyformák.

Ebbe neked is bele kell törődnöd.

Mindig is így volt a társadalom berendezkedve. Nem?

2020. márc. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz népszerű a válaszom, de rengeteg ilyen embert látok én is. Csak annyit fog fel, hogy szülők 3 gyereket és kapok 10 milliót. Tehát kvázi a gyerek az önrésze. Mellé felvesz még tíz - húsz millió hitelt, beköltözik a házba, ( amit befejezni ugye már nem tud), elkezdi potyogtatni a gyerekeket. Jobb esetben meg tud szülni 3at rossz estben nem jön össze , és fizetheti vissza plusszban a támogatást is. És abba se gondolnak bele, hogy így gyakorlatilag 10 évig kell egy keresetből hitelt törleszteni és egy 5 fős családot fenntartani. Aztán folyamatosan panaszkodik hogy erre sincs meg arra se jut. És a legtöbbnek esze ágába nincs visszamenni dolgozni, mert hát 3 gyerekkel azt hogyan ugye? És innen olyan mintha időzített bombán ülnének , mert a kenyér keresővel bármikor történhet bármi sajnos, ami miatt nem tud dolgozni. Aztán majd sorban árverezik e a csókos házakat, és sírnak hogy át lettek verve , szemét bankok meg szemet állam, de hogy ő lett volna felelőtlen azt sose ismerné be.


Hangsúlyozom nem mindenki ilyen, vannak kivételek , de én úgy látom kevesebben tudják tényleg reálisan felmérni a pénzügyi döntéseik súlyát.

2020. márc. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj egy "értelmes" ember biztos tisztában van azzal,hogy hány gyereket válaljon be. Én a másodikat várom és tudom, hogy nekem elég a két gyerek, amit anyagilag elbirok. Pedig a párom nagyon jól keres, sajnos é nem tudok már dolgozni táppénzen vagyok. De nem érdekel, hogy ki mit mond. Ha eltudják tartani őket legydn az 8 gyerek és szépen tudják nevelni őket akkor szerintem azt senki ne szólja meg.

Sőt van amikor simán válal valaki 3-4 gyereket, mert megteheti de egyszer fenn egyszer lenn. Ezt nem tudhatod előre, hogy 5 év múlva mi lesz...

2020. márc. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:

Hát akinek 4 gyereke van pedig kéne tudnia hogy 5 év múlva mi lesz, vagy mennek az utcára mindannyian ha ugyvan? Pont erről szól a kérdés.

4 gyereknél már komoly megtakarítás kéne legyen pont ezért mert OK hogy nekem egyszer fenn egyszer lenn, de én magamért felelek csak nem 4 másik emberért, meg én nem fejem az államot mindenféle címszóval pénzzel...

Ellenben egy 4 gyerekes embernek mindent megkéne tennie hogy ne legyen egyszer fent egyszer lent hanem komoly egzisztenciája legyen... Én 1-2 évig simán ellennék most megtakaritásból, akkor egy 4 gyerekes nemtud 5 évre tervezni??

2020. márc. 4. 14:18
 36/38 anonim ***** válasza:
29%
A masik veglet hogy vkinek meg van mindene lakas penzt stb jo modu hatter megsincs gyerek. Helyette van kutya cica stb. Na azokrol mi a velemenyed? Pont semmi igaz? Ugyanis mindenki maga donti el mit szeretne az eletben mi a celja mint ahogy azzal se kellene foglalkozni h ki mennyi hitelt halmoz fel szul gyereket gyerekre. Tegye meg szíve joga. Miert is okoz ez neked gondot? Az az ő gondjuk ő dontesuk. Mint ahogy az is hogy van akinek nem kell gyerek.Sőt manapsag ez a divat h nem szulunk mert epitjuk a karriert vagy 50 evesen szulunk mert az olyan trendi dolog.A sztarok is 50 evesen szulnek luxus hatterrel. Igen ez a helyes út. De kinek ez kinek az.Mit kell törődni masok eletevel? A sajatod a fontos arra fokuszalj.😊sztem.
2020. márc. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:

cica-kutya hogy jön ide? ahhoz lehet segélyt igényelni, évekig nem dolgozni, egészségügyet 18 évig ingyen terheled vele?

Az olyan kiadásokkal jár, hogy anyagilag bármibe belekényszerít, amit amúgy nem vállalnál el?

Nem. Ellenben egy felkészületlenül vállalt gyerek igen. Mindenkire hatással van az országban az, ha sokan vállalnak így gyereket.

Engem nem érdekel ki vállal vagy nem. Az érdekel benne hogy mindannyiunkra negatív hatással van az hogy valaki nem dolgozik és az államból él a gyerekkel.

Nem értem miért lehetetlen ezt felfogni és elvonatkoztatni ilyen hülyeségektől hogy bezzeg akinek macskája van... hogy jön ide? Nem erről szól a kérdés meg a 25 válasz.


De mindegy is mert sztem már tul lett az egész tárgyalva. Minden nézőpont megjelent. Ez a cicás hasonlat full értelmetlen.

2020. márc. 8. 01:56
 38/38 anonim válasza:
kérdezőnek igaza van, ne szaporoggy.
2020. máj. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!