Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek szülés után plusz...

Akinek szülés után plusz segítség kell a párján kívül, annak miért kell?

Figyelt kérdés
Én császáros voltam, persze fájt,de nem érdekelt. férjem másfél hétig itthon volt,én aggódtam h minden jó legyen,ő volt a nyugodtabb.Nem igényeltem egyik mamát se utána se.Sőt! Heti 1látogatás bőven elég volt akkor is csak felhúztak a beleszólásaikkal. Nem azt mondom h mindent elsőre jól csináltunk,de semmi katasztrófa nem történt, azt nem birtam volna ha más mondja meg,hogy mit,hogy csináljunk a gyerekünkkel. A környezetemben egyre többet hallom h nagymama odaköltözik 1 hónapra, minden nappal ott van nemtudom meddig vagy a pár költözik oda a babával 😱 egészséges,mozogni tudó emberekröl van szó. Akinek kell a segítség ilyen szinten annak miben és miért? Csak kíváncsiság.

2020. márc. 11. 19:48
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
46%
Mert lusta. Sosem fogom megérteni, hogy mi keresnivalója van a szülőkön és a tesókon kívül ott bárki másnak.
2020. márc. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
Akkor a babáitok nem aludtak a kiságyban? Nekem voltak olyan napok az elején,hogy tényleg csak evett és aludt, volt h a pihenőszékből nézte ahogy főzök,mikor nagyobb volt kicsivel. De konkrétan volt olyan sokszor h főztem takarítottam,sminkeltem,hajat vasaltam stb.és már csak vártam h mikor ébred már fel.Ehhez elég lett volna ha csak egyszer alszik 3óra hosszat,de ugye többször aludt 1nél. 2 hós koráig hasfájós volt de akkor is aludt azért napközben. Éjjel is csak 1szer kellett kelni hozzá az elején. Nem hordoztam soha. Esténként kb 7től 10ig volt durva,akkor csak sírt, de a tigris a fán pózban jó volt neki,és ha mellkason feküdt,én meg a kanapén és úgy ráztam a popsiját.A férjem 24-48as munkarendben van, de közben lett másodállása szóval nem sokat van itthon,de akkor segít mindenben.
2020. márc. 11. 20:38
 13/39 anonim ***** válasza:
80%
Első gyerekkel én is játszottam a mártírt meg a szuper anyát,nem is volt el senkivel,az oviban is ordított utánam egy évig. Második gyerekkel anyósom felajánlotta,ha ajarom,jön.Voltak fent tartásaim de jön sokszor. Van időm mindenre. Tudok menni nyugisan vásárolni,vagy bárhova vagy otthon tenni venni bármit és ő el van a kicsivel.Megfogadja amit mondok. Más babysittert fogad ugyanezért. Hülye lennék visszautasítani. És imádja a gyerekeket.
2020. márc. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
41%

11

Akkor rendeltem volna kaját. A háztartás meg megvárja míg van pár perc szabadidőm. 2 hetes kora óta alig alszik nappal, mégis mindent meg tudok oldani abba a pár percbe. 3szor alszik kb 20-30 percet. Hasfájós volt. Az elején rengeteget cicizett. Továbbra is azt mondom nincs lehetetlen. Ha rá lennél szorulva meg tudnád oldani

2020. márc. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
75%
De mit kell itt versengeni? Jézusom. Inkább bújjatok oda a férjeitekhez.
2020. márc. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
80%
Vajon aki nem fogad el segítséget közeli hozzátartozótól akár nyílt hasi műtét után sem, az mit kompenzál? Ez is egy érdekes kérdés számomra, ahogy a válaszokat olvasom. Szomorú is valahol, és nem sok jót mond el a családi kapcsolatokról sem.
2020. márc. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
64%
Én azt nem értem miért lesz valaki attól mártír mert valóban nem volt szüksége segítségre?
2020. márc. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező (#13), hát az enyém ilyeneket soha... Alig lehetett elaltatni, 1 éves koráig lerakni se aludni, de utána is minden kis neszre ordítva ébredt. Pihenőszékből vagy bárhonnan nyugisan nézelődni? Ó, nem, inkább ordítani, mint akit ölnek. Mindig csak ordítani, 8 hónapos kortól (amikor képes lett négykézlábra emelkedni), földhöz is csapni magát idegből. És mindenért. Ha levettem róla a tekintetem, hogy kinézzek az ablakon, azért is. Ma már persze tudjuk, hogy ez miért volt, hogy nem normális. De attól még ez volt. Meg még egy csomó ilyen élhetetlenség. Egy ilyen gyerek mellé kell a segítség, mert szó szerint belehalsz.
2020. márc. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
91%
nekem se segített senki, pedig ajánlkoztak. császáros voltam, de semmim nem fájt, mire a kórházból hazajöttünk. Nem mártírkodás, egyszerűen nem volt szükségem segítségre.
2020. márc. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
89%
Nem mártírkodás, nem volt semmi bajom.
2020. márc. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!