Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek szülés után plusz...

Akinek szülés után plusz segítség kell a párján kívül, annak miért kell?

Figyelt kérdés
Én császáros voltam, persze fájt,de nem érdekelt. férjem másfél hétig itthon volt,én aggódtam h minden jó legyen,ő volt a nyugodtabb.Nem igényeltem egyik mamát se utána se.Sőt! Heti 1látogatás bőven elég volt akkor is csak felhúztak a beleszólásaikkal. Nem azt mondom h mindent elsőre jól csináltunk,de semmi katasztrófa nem történt, azt nem birtam volna ha más mondja meg,hogy mit,hogy csináljunk a gyerekünkkel. A környezetemben egyre többet hallom h nagymama odaköltözik 1 hónapra, minden nappal ott van nemtudom meddig vagy a pár költözik oda a babával 😱 egészséges,mozogni tudó emberekröl van szó. Akinek kell a segítség ilyen szinten annak miben és miért? Csak kíváncsiság.

2020. márc. 11. 19:48
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
73%

Szerdai napon szültem,szombaton haza,hétfőn ágynak esett a férjem!

Sima szülésem volt,de bizony az aranyerem kijött,mozogni emiatt fájdalmasan tudtam. Így anyukám átjött 1 hétre.

Nagyon kellett a segítsége mert ott volt közben a 6 éves fiunk is,oviba azt se tudom hogy vittem volna mert ülni se tudtam egyenesen,nemhogy zötykölődő kocsiban.

Leginkább a babázást bíztam rá,mosás stb megcsináltam én..

2020. márc. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
75%

17

Én mint írtam is elfogadtam. Csak lóaszt nem értem vele. 3 nap után inkább azt mondtam hogy köszönöm már nincs rá szükségem. Ha szülnék még1et és anyósom felejánlaná megint a "segítségét" megmondanám neki hogy nem kell.

2020. márc. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
Az anyukámmal jó a kapcsolatom, az anyósommalvse rossz,de azért mert 50percnyie,ha jön is szerencsére pár órára csak,azzal nincs gond,de ha több időt töltenénk együtt összevesznénk,azt meg nem akarom. Az eljén voltak nagyon tahó beszólásai a férjem elintézte vele. Én meg az én anyámmal ha úgy volt. De rendszeresen beszélünk jönnek vahy mi megyünk heti 1szer. Havi 1szer ott is alszik szüleimnél( 10 percre tőlünk) vagy anyós jön és nálunk alszik amig bulizunk. Ez így pont elég,de ha jobban bevonnám őket, azt hinnék h ezzel az is jár h beleszóljanak a hétköznapi dolgainkba. Szerencse h nem kellett amúgy sem segíteni.
2020. márc. 11. 21:03
 24/39 anonim ***** válasza:
100%
19es miért volt ez a babáddal?
2020. márc. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
Azt mondjuk nem tudom mi lesz ha jön a 2.,úgy tervezzük h kb 2,5 éves lesz a nagy. Szóval fél évig,az oviig biztos nehéz lesz.
2020. márc. 11. 21:06
 26/39 anonim ***** válasza:
77%

Én pedig azt nem értem hogy egyik vagy másik helyzetért miért kell lenézni a másikat. Mert az van, amint a pontozásból látszódik.

Nekem igenis nagyon jól jött a segítség, rosszul éltem meg a császárt és ha ezért puhány vagyok akkor az vagyok.

Tényleg minden elismerésem azoknak akik segítség nélkül ezt végig csinálták. Lehet hogy nekem is ment volna ha rá vagyok kényszerülve.

2020. márc. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
39%
Aha, az oviig nehéz lesz. Utána meg mégnehezebb, mert 2 hetente lesz beteg a nagy..
2020. márc. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
84%
A második szülésem után jöttek el hozzánk a férjem szülei 2 hétre. Alapvetôen nem a szívem csücskei, de akkor még a hülyeségeikkel együtt is jó volt, hogy itt voltak. A férjemnek nagy szüksége volt rájuk abban a helyzetben. Igazán soha nem álltak mellette a szülei nehéz helyzetekben, de ebben az esetben végre itt voltak, amikor szükség volt rájuk. Komplikáltra sikerült a császármetszésem, másnap újra kellett operálni, a baba sem volt teljesen egészséges, és a férjemet nagyon padlóra küldte a tehetetlenség. Jó volt, hogy volt kihez szólnia, nem egyedül emésztette magát. Amikor hazajöttünk a kórházból, Nekem is jó volt, hogy valaki lefoglalta a nagyot, amíg én a kicsivel próbáltam összeszokni. És persze a gyerek is örült a nagyszüleinek. Elég sok vért veszítettem, vérszegénység lépett fel nálam. Amíg az nem rendezôdött, elég fáradékony voltam, így jól jött a segítség a háztartásban is.
2020. márc. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
72%
Azért kell a segítség, mert a második babám egy cici függő volt. Jóformán 7hetes koráig ha kiesett a cici a szájából úgy visitott, mint akit nyuznak, mellette van egy 2 évesem. Egyszerűen úgy éreztem, hogy nem kap elég figyelmet a "nagy fiam", anyukámat imádja, szóval óriási segítség volt amikor jött és kivitte a játszótérre, vagy foglalkozott vele. Most kezdünk osszeszokni úgy, hogy végre minőségi időt tudok eltolteni a naggyal is, hogy a kicsi közben nem ordít. Vagy esetleg egy egyszerű ebédet osszedobok és társai. De nem akarom elkiabálni ez csak 1 hete működik segítség nélkül.
2020. márc. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
57%

Nekem jó a kapcsolatom anyukámmal, nekem jó volt hogy itt volt 1 hetet.

Főzött + a babával volt míg engem vitt a férjem varratszedésre meg a hivatalos dolgokat intézni. Császáros heggel nem akartam vonatozni.

2020. márc. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!