Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek szülés után plusz...

Akinek szülés után plusz segítség kell a párján kívül, annak miért kell?

Figyelt kérdés
Én császáros voltam, persze fájt,de nem érdekelt. férjem másfél hétig itthon volt,én aggódtam h minden jó legyen,ő volt a nyugodtabb.Nem igényeltem egyik mamát se utána se.Sőt! Heti 1látogatás bőven elég volt akkor is csak felhúztak a beleszólásaikkal. Nem azt mondom h mindent elsőre jól csináltunk,de semmi katasztrófa nem történt, azt nem birtam volna ha más mondja meg,hogy mit,hogy csináljunk a gyerekünkkel. A környezetemben egyre többet hallom h nagymama odaköltözik 1 hónapra, minden nappal ott van nemtudom meddig vagy a pár költözik oda a babával 😱 egészséges,mozogni tudó emberekröl van szó. Akinek kell a segítség ilyen szinten annak miben és miért? Csak kíváncsiság.

2020. márc. 11. 19:48
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
49%

"Anyukám és anyósom felváltva voltak itt, ha ők nem lettek volna, nem tudom, hogy lett volna rend, tisztaság, ebéd."


Azért 1 db gyerek születése után nem kéne rögtön eldobni a fakanalat meg a sörpűt...

Nekem is van 3, mégse költözött ide senki, plusz a kosz se evett meg.

2020. márc. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk egyformák. Van, akinek jólesik a segítség, mást meg idegesít, ha sertepertélnek körülötte. 2x volt császárom, a férjemmel simán megoldottunk mindent. Ettől függetlenül nem tiltottam ki senkit, jöttek mindkettőnk szülei, de leginkább babázni 1-2 órára, nem főzni meg takarítani. Én nagyrészt a kanapén ültem és szoptattam, meg a naggyal olvastam kirakóztam, mikor a kicsi született, a férjem meg főzött, intézte a házimunkát, aztán játszott ő is velünk, tök nyugiban elvoltunk. Ez volt 2 hétig, aztán már lassan ment nekem is minden. Attól biztos, hogy agybajt kaptam volna, ha bárki is reggeltől estig itt van. Ez nem szuperanyaságról vagy kompenzálásról szól, egyszerűen nem bírom, ha valaki nyüzsög körülöttem, senkivel nem vagyok szívesen egész nap a férjemen és a gyerekeimen kívül. Anyám ráadásul minden IS jobban tud mindenkinél, és ezt folyamatosan mondja is, marhára nem hiányzott volna nekem ide egész nap.
2020. márc. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:
Akkor összeségében: van olyan aki a műtétet nem viselte túl jól, és még a szoptatás "tesz keresztbe" főleg ha van nagyobb gyerek. Enyém tápszeres volt az elejétől,nem gondoltam h a szoptatás ennyire haza tudja vágni a dolgokat. Erre nem gondoltam h egy babát ennyire le se lehet szedni róla. Gondolom az éjszakai kelésért is ez a felelős.
2020. márc. 12. 05:32
 34/39 anonim ***** válasza:
61%

"Abban, hogy ne rohadjon ránk a lakás és legyen mit enni."


Az klassz. Egyedülálló anyaként mentem haza a kórházból, szinten császár után, nulla segítséggel. Nem rohadt ram a lakás és főztem is mindennap.

2020. márc. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó, hurrá, örülünk neked.
2020. márc. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
56%

35!


Édes vagy. Én is örülök neked.

2020. márc. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
46%

Miért kell megint pálcát törni más anyukák, szülők felett? Mire jó ez a "versenyzés"? Nem lesz jobb anya az, aki a 3 napos császáros sebbel, a hazamenetel után már felmos, szekrényeket pakol és sütöget. Miért lesz több az a nő, aki előadja a mártírt, meg "ő csak azért is megoldja egyedül", mint az, akinek jut egy kis pihenés, esetleg hajat is tud mosni úgy, hogy közben nem ordít a gyerek a kád mellett, hanem elszórakoztatja a nagyi, esetleg barátnők közösen?


Milyen nő, anya az, aki lelustáz másokat csak azért, mert a másik nem akar megszakadni? Hogy tanítasz így empátiát a gyerekednek? (azt már meg sem kérdezem, hogy ilyen nőt ki visel el...)

2020. márc. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
76%
Én is császáros voltam 3x. A második kegyetlen volt,nem is a segítség miatt jöttek,sokkal inkább a társaság miatt. Nekem jobban esett,hogy itt voltak velem,beszélgettek velem,mintha segítettek volna.(Párom nem lehetett itthon velünk.)
2020. márc. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%
37, félreérted. Nem ez a két szélsőség van. Nem én egyedül írtam, hogy SZÜKSÉGEM nem volt segítségre, nem lehetőségem. Az lett volna, de nem volt rá szükségem
2020. márc. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!