Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan oldjátok meg a kicsi...

Hogyan oldjátok meg a kicsi gyerekek elhelyezését nyáron mikor leáll az ovi?

Figyelt kérdés
Tudom kicsit messze még a leállás, de már most tudnom kellene.. 3 ovis gyerekem van. A nagy 5 éves, a 2 kicsi meg hamarosan 4 éves. Nekem új munkahelyem van 2 hónapja, már szóltam hogy mikor van leállás az oviban és akkor kellene a szabi. De ugye mivel én vagyok az "újcsaj", a 2 másik kollégám van előnyben és az egyikük persze pont akkor menne szabira és nem enged.. A férjemnek, mivel ez a főszezon, csak 1 hetet adnak. Anyukám pedig egy másik oviban dajka, ahol persze máskor van leállás és akkor kapja meg a szabijait. Tudom hogy a városi ovikban van lehetőség ilyenkor másik oviba vinni őket, de mi egy kicsi községben lakunk, itt nincs ilyen lehetőség. Érdeklődtem már, de nincsen. A másik nagyi beteg sajnos.
2020. márc. 12. 13:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha leáll az ovi, olyankor van egy másik ovi, ami vállalja a gyerekeket, akiknek a szülei nem tudják máshogy megoldani.

Amugy mi váltásban voltunk szabin, 1 hét párom 1 hét én aztán megint párom és én. Mivel nekunk nem szeretik azt, ha egybe 2 hétre megy el az ember szabira.

2020. márc. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
A másik oviba, ahol a nagyi dajka nem lehet átkérni a gyerekeket egy-két hétre? Vagy magánovikban szokott lenni nyári gyerekfelügyelet, bár nem olcsó. Esetleg ovisoknak való táborok is szoktak lenni.
2020. márc. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Olyan nincsm hogy az önkormányzat nem biztosít nyári felügyeletet másik intézményben! meg kell oldaniuk, ez előírás.

Te nem tudod megoldani a szabit, tehát viszed oviba. Ha kell, másik oviba. Ennyi.


Mi lesz veled az iskolai 10-11 hét alatt?

2020. márc. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Hogy mi lesz velem a nyári szünetben? Megmondom. A szüleim addigra nyugdíjasak lesznek és vigyáznak rájuk. Ha ezért a férjemmel szar szülők vagyunk ám legyen. Képzeljétek anno mi is túléltük a nyarat a nagyiéknál, mi az hogy túléltük, imádtuk! Ja hogy nem nekik szültem gyereket? Igen ez igaz. Ők unokákat kaptak. Ahogy testvérem gyerekeire is ugyanúgy vigyáznak majd. Sajnállak titeket, hogy nektek olyan szüleitek vannak akikre nem lehet számítani. Ja és nem kényszerítve vannak hanem ők akarják így. Én nem úgy nevelkedtem fel, hogy a családra nem lehet számítani. Milyen bizalmat és kötődést akartok így kialakítani a gyerekeitekkel? Ha azt látják, hogy anya-apa nem bízik a szüleikben? Egészséges kötődése, bizalma a családban és képessége normális kapcsolatokra a későbbiekben csak akkor lesz ha nem csak anya az egyszem akire lehet számítani, hanem az egész családja.
2020. márc. 13. 11:44
 15/15 anonim ***** válasza:
34%

Nyugdíjasok lesznek, vállalni fogják őket lelkesen, majd kevésbé lelkesen, de nemet nem fognask mondani, mert az unokáik és szeretik őket, de NEKED illik majd észrevenni, hogy a nagyszülőknek 1-2(nagyon maximum 3) hét bőven elég, mert fárasztó, mert sok, mert öregek, mert pihennének, mert nagy a ricsaj, mert...

Igen, olyan család vagyunk, ahol számíthatnak az emberek egymásra, így nem csak én és a gyerekek a nagyszülőkre, hanem a nagyszülők is ránk. Pl abban, hogy nem csapom oda 1 hétnél hosszabb időre egyhuzamba a gyereket.

2020. márc. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!