Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák/Apukák, ti bevásárolta...

Anyukák/Apukák, ti bevásároltatok előre?

Figyelt kérdés

Én szeretnék, engem megnyugtatna, hogy van "mihez nyúlni", ha esetleg gond lenne. Nem hónapokra előre szeretnék betárazni, csak venni alapvető százaz élelmiszereket (pl. cukor, só, liszt, étolaj, tészták, rizs), üveges szószokat, húsokat. Mert mi nem nagyon csinálunk nagybevásárlást, naponta megyünk boltba, és ami kell éppen, azt vesszük meg. Szóval ha holnap közölnék, hogy minden bezár, vagy ne menjünk utcára, bajban lennénk... Főleg, hogy 2 kisgyerekkel vagyunk itthon.

A férjem viszont ordít ezért, hogy én mennyire hülye vagyok, ne menjek már a tömeg után, meg hogy felesleges bevásárolni, megmondta a tv is, és hogy a boltok fel lesznek töltve. 3 napja ezen veszekszünk... Persze, most még feltöltenek mindent, de lehet 2 hét múlva már nem engednek be külföldről jövő szállítmányt, kamiont az országba. Meg hiába kérdezi ő meg az eladókat a boltban, nem gondolom, hogy előre beharangoznák, hogy akkor holnaptól pl. nincs új áru. A környezetünkben szinte mindenki vásárolt előre, vagy kicsit többet, mint szokott. Ez is bajom pl., hogy eddig egyedül intéztem az ilyen napi bevásárlásokat, most meg vihetem magammal a gyerekeket is (3 és 5 évesek), mikor jobb szeretném, ha nem nagyon kéne emberek közé menjünk, vagy legalábbis tömegbe nem.


2020. márc. 15. 20:13
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
79%

"Tobb mint 20 csomag 3x16 wcbpapir."


Komolyan 8-as, 960 tekercs wc papír? Nálunk kb. 3 tekercs fogy el egy héten, vagyis 156 tekercs egy évben.

2020. márc. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
85%
Családi házban élünk, van a közelbe bolt de egyikünk sem szeret úgy főzni, hogy előbb el kell menni a boltba hogy minden legyen ami kell a kajához, úgyhogy alapvető és gyakran használt élelmiszerekből van rendesen itthon.A fagyasztóba mindig van rendesen hús és gyorsfagyasztott zöldség biztos ami biztos alapon ha holnap nem lehetne kimenni akkor sem lenne gond egy ideig. Szerintem jól gondolkodsz.Ismerősöm mondja hogy ma ment bevásárolni az (uk-ba él ott már több a beteg) és banánon meg narancson kívül már semmi nem volt a zöldséges meg a gyümölcsös részen(sainsbury's)..Szerintem ha egy nálunk fejlettebb országban félnek és vásárolnak előre, akkor nehogy már szégyelld magad amiért tartós élelmiszerekkel egy kicsit feltöltöd a spajzod..Párod meg szerintem hűűű ha:)
2020. márc. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
80%
Én nem akartam tartalékolni, mert kicsit túl van tolva ez az egész mizéria. De bakker...elmentem a boltba, hogy hétvégén főzzek valamit, erre NEM VOLT HÚS a boltban. Az a baj, hogy ez egy ilyen öngerjesztő szar. Kénytelen leszek én is betárazni, ha valahol találok végre húst, de nem azért, mert be vagyok fosva, hanem mert a sok idióta mindent felvásárol és annyit nem hagynak a boltba, hogy egy adag kaját megfőzzek...
2020. márc. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
54%
Szóval a férjed ordítva lehülyéz... Szerintem szülj még neki...
2020. márc. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
22%
Nem azért nem volt hús szombaton, mert már nem rakták ki a vasárnapi zárvatartás miatt? Itt se volt, de én azt hittem azért, szombat este voltam, csak farhát volt.
2020. márc. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
34%
Utolsó: Hát, jó lenne, ha csak emiatt lett volna, de nem hiszem. Minden ünnep előtt ki szokták fosztani a boltot, de azért nem ennyire.
2020. márc. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
67%
Viszont arra kíváncsi lennék, hogy másoknak mekkora fagyasztója van....Oké, hogy a tészta meg a konzerv elfér valahol a lakásban/házban/kamrában...de a húsnak csak kell fagyasztó. Az enyémbe nem férne extrém mennyiség, az biztos. Mindenki 200 literes hűtőládával él, vagy mi az anyám?
2020. márc. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a pénz igazából nála van, itthon ilyen 2-3 ezreket hagy nekem reggelente, vagy 5-öt max, ha nincs aprója. Abból meg nem megyek messzire. Ezért kéne neki is megértenie, hogy kéne egy nagyobb bevásárlás.


Én sem a vírustól félek csak, hanem ettől a tömegtől is, meg hogy már most kezdik "kifosztani" a boltokat.

2020. márc. 15. 22:08
 19/40 anonim ***** válasza:
86%

6 fős háztartást vezetek (3 nagy kamasz-fiatal felnőtt férfi), mindig van itthon valamennyi élelmiszer. A szokásos mennyiségnél most sincs több. Azért nincs áru, mert a felvásárlási láz miatt elhordják az emberek.

De azért gondoljunk bele, ha csúsznak/nem jöhetnek be a külföldről szállító teherautók, miből esz hiány? Tészta, hús, kenyér, tej,tojás stb. akkor is lesz, esetleg déligyümölcsöt meg spanyol kígyóuborkát nem kapunk, abból meg úgysem tudsz előre vásárolni.

2020. márc. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
82%
Mi eddig is 1-2 hétre előre vásároltunk. Így a fagyasztonk alapból tele van. 2-3 csomag tészta, bulgur is mindig van itthon. Semmi extrát nem vettünk most pluszba, amit máskor ne tennénk. Hazudok. 3 majkremet vettem. De megkívántam. Na. Annyi, hogy most mi is igyekszünk inkább 2 hetente menni boltba mint hetente. Szoval a romlandó dolgokat az első heten esszük meg ami eláll azt a másodikon.
2020. márc. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!