Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák/Apukák, ti bevásárolta...

Anyukák/Apukák, ti bevásároltatok előre?

Figyelt kérdés

Én szeretnék, engem megnyugtatna, hogy van "mihez nyúlni", ha esetleg gond lenne. Nem hónapokra előre szeretnék betárazni, csak venni alapvető százaz élelmiszereket (pl. cukor, só, liszt, étolaj, tészták, rizs), üveges szószokat, húsokat. Mert mi nem nagyon csinálunk nagybevásárlást, naponta megyünk boltba, és ami kell éppen, azt vesszük meg. Szóval ha holnap közölnék, hogy minden bezár, vagy ne menjünk utcára, bajban lennénk... Főleg, hogy 2 kisgyerekkel vagyunk itthon.

A férjem viszont ordít ezért, hogy én mennyire hülye vagyok, ne menjek már a tömeg után, meg hogy felesleges bevásárolni, megmondta a tv is, és hogy a boltok fel lesznek töltve. 3 napja ezen veszekszünk... Persze, most még feltöltenek mindent, de lehet 2 hét múlva már nem engednek be külföldről jövő szállítmányt, kamiont az országba. Meg hiába kérdezi ő meg az eladókat a boltban, nem gondolom, hogy előre beharangoznák, hogy akkor holnaptól pl. nincs új áru. A környezetünkben szinte mindenki vásárolt előre, vagy kicsit többet, mint szokott. Ez is bajom pl., hogy eddig egyedül intéztem az ilyen napi bevásárlásokat, most meg vihetem magammal a gyerekeket is (3 és 5 évesek), mikor jobb szeretném, ha nem nagyon kéne emberek közé menjünk, vagy legalábbis tömegbe nem.


2020. márc. 15. 20:13
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
85%

Az a helyzet, hogy mineddig is 2 hetente mentünk

Plusz a kenyér...


Most annyi, hogy odafigyeltem, hogy a szokásos tartós élelmiszerekből tuti legyen itthon..

Nem halogattam “akcióra” várva pl a babkonzerv pótlását..


Pelenkából 1 csomaggal többet vettem, mint szoktam.

Ennyi.


Sosem volt kapacitásom naponta boltba járni... 1-1 alkalommal volt ilyen.. sokkal többet költöttem..

2020. márc. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
82%

Bocs az Offért, de hol a méltóságod?

Zsebpénzt hagy neked otthon a férjed, és ORDÍT, ha valamiben nem értesz vele egyet?

Ezt olvasd már vissza, mert nagyon nem normális, hogy egy felnőtt nő/anya ilyet bárkitől eltűrjön.

Egyenrangú felek vagytok, vagy a férjed rakoncátlan gyereke vagy?

On: igen, bevásároltunk 2 hétre. Nem is megyünk sehová most egy ideig.

2020. márc. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 Beviz Elek ***** válasza:
30%

Mi kevesebbet táraztunk be előre mint máskor, tekintve hogy a sok sötét kifosztotta az üzleteket.

2-3 hetente megyünk nagybevásárlásra, megvesszük azt amiből épp kevés van/akciós. Most nem sikerült ezt megvalósítani hiszen se liszt, se hús, se tészta nem volt.

Az embereket nem hagyják éhenhalni, lesz áru a boltokban. Nem az a baj hogy vészhelyzetben nem lesz mit enni, hanem hogy a sok sötét miatt most nem tudod beszerezni amire szükséged lenne normális esetben. Betárazzák a budipapírt 2 évre, mintha ezen múlna a jövőjük, holott ez a legkisebb probléma.


Bőven elég ha akkor intézi egyikőtök a nagybevásarlást amikor a másik tud figyelni a gyerekekre és a hazafelé úton nem túrja az orrát. Nem kell hónapokra betárazni, néhány hét alatt mindenki megtölti a vendégszobát liszttel és ha már nem viszik te aprópénzért elviheted csak ne szakadjon le a polc alatta.


Az, hogy ti hogy intézitek a pénzügyeket/bevásárlást, ki hordja a nadrágot, szerintem teljesen mindegy, nincs szükség arra hogy a sok válaszoló beleszóljon az életetekbe és konfliktusokat gerjesszen. A férjednek igaza van, ha eddig ő volt a család feje és megoldotta és bíztál benne, akkor ezután is meg fogja oldani, nem hagyja hogy éhen haljatok.

2020. márc. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ezért nem jutott hús itt sokaknak SE 🙄

2020. márc. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
39%
Igen, bevàsàroltunk. Kb 2 hètre elèg kinzerv, 10 kg liszt, 4 kg cukor, 4 l olaj rengeteg tèszta. Olyan orszagban èlünk, ahol a legtöbb èlemiszer import, ha hatàrzar lesz, kidőlnek a kamionosok, a boltosok, nem lesz hol ès mit vennünk. A tescoban ma màr nem volt wc papìr, rizs, èlesztő. Alig volt liszt. Egy kigyerekkel meg egy àgyban fekvő időssel nem kerülhetek olyan helyzetbe, hogy nem tudok mit enni adni nekik. A hàztartàsunkban 5 emberből 3 magas rizikòjù (90+, 60+ magas vèrnyomàssal, fiatalabb, de asztmàs) , ha sok lesz a beteg a környèken, akkor inkabb nem èrintkezünk senkivel, mìg lecseng a jàrvàny.
2020. márc. 16. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nálatok sajnos nem a vírus a legnagyobb baj. Hanem a férjed.
2020. márc. 16. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%
Olaszországban nagyobb a baj, mégis nyitva minden, mert az államnak alkotmányos kötelessége biztosítani. Lehet nem.lesz a kedvenc sonkád, vagy a legfancybb szósz a polcon, de fogsz találni élelmiszert, így én i azt gondolom felesleges halmozni. Egy kompromisszum lehetne hogy egy hétre elég kaja legyen otthon. Én eddig is hetente tartottam nagy bevásárlást. Annyinak van hely otthon, és nem szeretek halmozni
2020. márc. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
85%
Neeeem!A sok birka mindent megvett és mégcsak hús sem volt!Amúgy sincs hova tenni.
2020. márc. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
14%

Az a trükk, hogy nyitásra kell menni. Ma nyitásra odamentem és volt még minden húsból de konkrétan mint a keselyűk úgy köröztek az emberek a húshűtők körül, úgyhogy nem tarthatott sokáig. Én nem terveztem tárazni de sajnos kénytelen voltam vagy 6 doboz húst venni miután két hete nem sikerül vennünk a sok önző és paranoiás ember miatt.

A férjeddel pedig valami nem oké, az hogy ennyire elnyomó és kontrollmániás legyen valaki az nincs rendjén.

2020. márc. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
81%

Mi nem tududnk bevásárolni, pont egy hét múlva költözünk és még nincs meg a hűtő :(

Pár dolgot tényleg érdemes beszerezni, szerintem jól csinálod. Az a tébolyult halmozás, amit itt sokan csinálnak, tényleg hülyeség, majd hajigálhatják ki aztán a zsizsikes lisztet, akkor meg az lesz a baj. Még Olaszországban is nyitva vannak a boltok, nem éheznek az emberek. De szerintem neked van igazad, ez a dafke "nem kötejük a tömeget azért se" a másik véglet, nem oké.

2020. márc. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!