Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák/Apukák, ti bevásárolta...

Anyukák/Apukák, ti bevásároltatok előre?

Figyelt kérdés

Én szeretnék, engem megnyugtatna, hogy van "mihez nyúlni", ha esetleg gond lenne. Nem hónapokra előre szeretnék betárazni, csak venni alapvető százaz élelmiszereket (pl. cukor, só, liszt, étolaj, tészták, rizs), üveges szószokat, húsokat. Mert mi nem nagyon csinálunk nagybevásárlást, naponta megyünk boltba, és ami kell éppen, azt vesszük meg. Szóval ha holnap közölnék, hogy minden bezár, vagy ne menjünk utcára, bajban lennénk... Főleg, hogy 2 kisgyerekkel vagyunk itthon.

A férjem viszont ordít ezért, hogy én mennyire hülye vagyok, ne menjek már a tömeg után, meg hogy felesleges bevásárolni, megmondta a tv is, és hogy a boltok fel lesznek töltve. 3 napja ezen veszekszünk... Persze, most még feltöltenek mindent, de lehet 2 hét múlva már nem engednek be külföldről jövő szállítmányt, kamiont az országba. Meg hiába kérdezi ő meg az eladókat a boltban, nem gondolom, hogy előre beharangoznák, hogy akkor holnaptól pl. nincs új áru. A környezetünkben szinte mindenki vásárolt előre, vagy kicsit többet, mint szokott. Ez is bajom pl., hogy eddig egyedül intéztem az ilyen napi bevásárlásokat, most meg vihetem magammal a gyerekeket is (3 és 5 évesek), mikor jobb szeretném, ha nem nagyon kéne emberek közé menjünk, vagy legalábbis tömegbe nem.


2020. márc. 15. 20:13
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
40%
És utolsó előtti... Te ugyanúgy beálltál a sorba. Nem hiszem el, hogy nem lehet másokra is gondolni... Lényeg hogy nektek megvan, a többi hülye nem számít...
2020. márc. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
66%
Miért utolsó mit kéne tennem?? Minden reggel 6-kor elmennem a boltba, hogy vegyek egy doboz csirkét csak azért, hogy ne “álljak be a sorba”? Kénytelen az ember ha nem akar nélkülözni, 2 hete (!) nem tudtunk húst venni mert nem volt ugyanis csak délután volt módunkban boltba menni! Alapjáraton is egy hétre előre szoktunk húst venni, most pedig nincs két napra elég sem az egész boltban a sok paranioás betárazó miatt! Szégyellnem kellene magamat amiért szeretném, hogy a családomnak legyen normális étel az asztalon miután vegák voltunk 1 hétig mert nem akartuk felvásárolni a baromfipultot amikor kitört ez az egész mizéria? Én még mindig nem az az ember vagyok akinél 20 tekercs wc papír tornyosul a pincében meg 50 kg liszt...
2020. márc. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
18%
Majd akkor legyen nagy szatok amikor nem lehet elhagyni a lakast/hazat!
2020. márc. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 Beviz Elek ***** válasza:
84%

#33

Boltba akkor is lehet majd menni. Kínában, Olaszországban hányan haltak éhen mert nem volt étel a boltban/nem mehettek boltba?

2020. márc. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
#32 es válaszoló, szerintem jól tetted. Azért ez nem az a felvásárló szint. Sokkal többen vannak, akik 20kg lisztet vesznek. Gondolom nem akarsz két naponta kimenni a boltba. Mondom ezt úgy, hogy én semmi plusz dolgot nem vettem. Én annyit fogok csinálni, hogy eddig heti kétszer mentem boltba, most megpróbálol heti egyszer. Azért, hogy ne hordjam szét a vírust a gáz van. Úgy érzem sokan most boltban szeretnének lődörögni, hogy nincs jobb dolguk.
2020. márc. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
49%

Az ha van otthon 3 csomag só, liszt, tészta, rizs az kb semmi.

Mi most vettünk többet, eláll évekig, ha nem lesz gebasz, akkor is el fog fogyni.

2020. márc. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim válasza:
0%
Annak van igaza, aki a legrosszabbra készül! Nem az élelmiszer hiány lesz a gond, hanem az emberek viselkedése, ami mindent felforgat majd, aztán vagy elég lesz a katonaság és rendőrség, vagy az sem.
2020. márc. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim válasza:
Nem akartam a tömegben rohangászni,sem brutál vásárlásba kezdeni különben is utálom a fagyasztott húst,de sajnos rákényszerültem attól tartva,hogy nem lesz semmi,mert mindent felvásárolnak! 4 helyről szedtem össze igy is ami szükséges volt ( 2 spar! Kisbolt! Hentes) Tesco és társait meg se próbáltam! Tudom,hogy nyitva lesznek a boltok,de legalább igy,csak elég lesz a sarki kisboltba leugrani! Szóval aki most indul neki annak sok türelmet kivánok!:)
2020. márc. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk az az alap, hogy mindenből van itthon bőségesen. Hónap elején bevásarolunk úgy, hogy 2-3 hónapig kitartana. Pl. tészta, rizs, bulgur, szószok, főzőtejszín, konzervek, tej, csirkemell, mirelit zöldségek-húsok-sajt, olaj, müzlik, tisztítószerek, tisztálkodószerek. 2 hónapos babánk van, úgyhogy a születése előtt betáraztunk mindenféle fertőtlenítőből. Viszont Anyukám boltban dolgozik és mondta, hogy mindent felvásárolnak az emberek. Az igazság, hogy én múlthét csütörtökig el sem olvastam a vírusról szóló cikkeket, most sem félek a betegségtől, de frusztrál, hogy megváltozott/megváltozik az életünk határozatlan időre. Az udvaron kívül nem megyek sehova a gyerekeimmel. Vettünk még wc-papírt, zsebkendőt, folyékony szappant és kéztörlő kendőket, tápszert és fájdalom csillapítókat.
2020. márc. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Igen, de nem 10 kilót mindenből, de ha úgy van, akkor elleszünk 1 hónapig.
2020. márc. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!