Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerek (ek) mellett milyen...

Kisgyerek (ek) mellett milyen fajta kutyátok van?

Figyelt kérdés
Szeretnénk hamarosan egy kutyát kisgyerek mellé (egyéves múlt), de bizonytalan vagyok, melyik fajta lenne jó választás. Korábban már volt kutyánk, így nem vagyunk kezdők. Tömblakásban szeretnénk tartani. Kíváncsi vagyok, nektek milyen kutyátok van, hogy jönnek ki a gyerekekkel.

2020. ápr. 4. 11:29
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
81%

Bolognese. Nekem fontos szempont volt, hogy ne hulljon a szőre. A teraszon van kutyapelenka, ha valamiért nem tudjuk levinni.

Jól kijönnek, sokszor leül hozzá és simogatja vagy fésüli a kutyát. Labdázni is szoktak. Kb. 1,5 éves kora óta ő adja neki a kaját.A

2020. ápr. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
90%
Mopszunk van. Nagyon baràtságos, gyerekszerető kutya. Mi házban lakunk, de legtöbbször bent van,ugyanis igen lusta fajta.
2020. ápr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
90%
2 puli keverék, udvaron vannak, nagyon gyerekbarátok, imádják a kisfiam.
2020. ápr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
72%

Csivava, hat éves, a gyerkőc lassan 3. Egy percre sem lehet őket egyedül hagyni, a kutya nem tűri a gyereket... A gyerek szeretgetné, de a kutya nem akarja, ez frusztrálja a gyereket így sokszor dobta meg vagy rúgott a kutya felé. Milliószor elmondjuk, hogy nem bántjuk a kutyát, hiába. Nagyon nehéz folyton figyelni, hogy ne legyen baj. Remélem ahogy nő és okoskodik a gyerek, jobb lesz... Mindenesetre rajta vagyok.

Azt hiszem valamit elrontottunk. Ja! Amúgy a kutya addig barátkozott a gyerekkel amíg nem tudott mászni.

Azt hiszem nem mindegy, hogy kutya mellé érkezik a baba, vagy fordítva. Utóbbi azt gondolom szerencsésebb, bármilyen fajtáról legyen is szó.

2020. ápr. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
92%

Nekünk kuvasz van. Imádják egymást a kicsivel. De ez nyilván nem játszik neked.

Lakásba, gyerek mellé jó lehet a bolognese, uszkár, spániel. Még rengeteg fajta. Igazából a nevelésben fog múlni elsősorban

2020. ápr. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Angol bulldogunk van... Imádják egymást :)
2020. ápr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
92%
Golden retriever💖 Mondjuk ő pont nem lakásba való kutya.
2020. ápr. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
92%
Német juhász van, de kertben. 5 éves volt, mikor az első gyerek született, 8,5, mikor a második. Aktív, de nagyon okos és jólnevelt kutya, úgyhogy sose volt vele gond. Rögtön értette, hogy a baba a miénk, nem szabad bántani, a család tagja, vigyáznia kell rá. Szemünk nyilván mindig rajtuk, de a gyerekek is hamar megtanulták, hogy szépen simogatni kell, meg labdázni vele. A kicsi 15 hós, ő előfordul, hogy istenesen belekapaszkodik a szőrébe egy pillanatra, de hagyja neki a kutya (én mondjuk nem :D )
2020. ápr. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
90%
Mi kertesházban élünk. Van egy 6 éves golden retrieverünk és egy 5 éves szamojédünk. 3 gyerekem van, a kislányom 16 hónapos, a fiam 2 és fél éves, a nagylányom pedig 3 és fél éves. Nagyon jóban vannak egymással, a nagylányom rendszeresen alszik a kutyákkal.
2020. ápr. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
62%
5 és 2 éves lányaink vannak. Most kapott nagy lányom szülinapra kiskutyát. Eredetileg tacsi keveréket szerettünk volna és úgy hozták anyósék. Közben kiderült mivel rögtön láttam, hogy közel se volt ez tacsinak, hogy valami nagyobb testű lesz. Szóval nagy nehezen kiderítettük, hogy a 8 hetes blöki anyukája foxi és amerikai bulldog keverék az apa meg kitudja 😅
2020. ápr. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!