Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy neveled a gyereked?...

Hogy neveled a gyereked? Milyen elveid vannak?

Figyelt kérdés

Következetesen? Mindent megengedsz neki? Hisztit hogy kezeled?

Elsősorban kisgyermekesek válaszára vagyok kíváncsi, de nagyobb gyerkőcök szülei is írhatnak.


2020. ápr. 24. 06:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
28%
Következetesen az első perctől kezdve. És nagyon szigorúan. Megvannak a szabályok, ha attól eltér, akkor büntetést kap. Érzelmileg nem zsaroljuk mert az a legrosszabb amit tenni lehet, inkább a játékaival vagy a kedven szabadidős tevékenységei megvonásával van büntetve. Azért ha normalisan viselkedik nem jár jutalom ez is egy elég fontos elvünk. Volt egy hisztis időszak de miután látta, hogy semmit nem ér el vele csak büntetést kap rá is hagyta elég gyorsan.
2020. ápr. 24. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
55%
A neveles a gyerek termeszetetol is fugg. Higy ertsd mire gondolok: egy testverpart hozok fel példának. Ugyanazt a rossz dolgor csinálta mindketto. Anyuka rácsapott a seggukre. Az egyik orditva szaladt a szobajaba, higy ot senki nem szereti mert "agyonverik" es ordit tovabb a masik ranez anyukara, kineveti, es kozli vele, nem fajt bibibi es besetal a szobaba. Ez az en tapasztalatom ezzel kapcsokatban. Ami az alap nalam, hogy mindenkepp kellenek szabalyik, amit nem szabad megengedni, hogy megszegjék, ha tobb gyermekrol van szo egyforma sulyu buntetest kapjanak, de ne lelki terrorizacio legyen a cel. Szeretni es megbeszelni a problemakat. Ez nagyon fontos. Viszont ha hatarozottsagot nem lat a gyerek, nem fogadja el a szulot magasabb rendűnek. X evig a hatorkat feszegeti mindegyik, probalkozik, mi az amit megtehet mit nem. Minden lurkonal vhogy meg kell próbálni tartani az arany kozep utat, mert masok. Egyik gyerek mar attol sir ha csak felemeli az apuka a hangjat, a masik meg pont le se sz*rja. Egyik gyerek lelkisebb, a masik nem nyilik meg konnyen. Szoval nehez. De aki ismeri a gyerekeit es odafigyel rajuk, sokat beszelget velük, megfejti oket. (Ez egy teljesen normalisan mukodo csaladi kepre vonatkozik. Ha valami törés tortent, ott nyilván maskepp kell hozzaalni. Gondolok itt valasra, halal esetre stb)
2020. ápr. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
67%
Elvek? Azt hiszem, az elveim egyik felét a szülôszobán, a másik felét a gyermekágyas osztályon hagytam el. Itt vagyunk egymásnak mind a négyen, egészségben, szeretetben. A többi nem fontos.
2020. ápr. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
89%

Nincsenek elveim. Vagyis persze vannak, nem lopunk a boltból, meg rendszeresen fogat mosunk, de hangzatos elveim nincsenek. Voltak régen, amíg meg nem születtek, de szép lassan semmivé vált az összes.

Nem tudom, mennyire vagyok következetes, próbálok bizonyos kereteket megtartani, de nem vagyok gép. Hisztikezelés hol így, hol úgy.

Két alsós gyerekem van, az egyikkel nagyon szépen egymásra éreztünk, a másikkal sok a gond. Annyira egyéniségfüggő, nem lehet ugyanazt az elvet minden gyerekre ráhúzni.

2020. ápr. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
74%

2-3-4-gyel nagyjából egyetértek.

Vekerdy Tamás szavai jutnak eszembe: "Tulajdonképpen nincs nevelés, csak többé-kevésbé hiteles együttélés a gyerekkel." Egyre inkább érzem, hogy ez így van. Élünk, mint egy család, amit fontosnak tartunk, azt betartatjuk a gyerekkel, de nincsenek konkrét nevelési elvek.


Hiszti kezelése nagyon függ attól, mi okozza. Ha pl. ebéd után nem aludt és estére túl van pörögve, akkor a hiszti kezelése az, hogy mihamarabb fürdetjük és ágyba dugjuk őket. Egyébként én türelemmel, szeretettel viszonyulok hozzájuk ilyenkor is, de nem szoktam engedni. Esetleg cserébe ajánlok valami mást, aminek tudom, hogy örül, és feledteti a rossz kedvét.

Büntetni gyakorlatilag sosem szoktam. Inkább megpróbálom beláttatni vele, miért volt helytelen a viselkedése. De közben is mindig hangsúlyozom, hogy szeretem őt, ill. hogy mi, felnőttek se vagyunk tökéletesek.

2020. ápr. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
65%

Én amondó vagyok hogy a jó viselkedést kell inkább jutalmazni mint a rosszat büntetni. Kedves első.. Én nem lennék nálad gyerek.. :/

Két lányom van, természetesen következetesen nevelünk. De eddig nem volt soha szükség drasztikus büntetésre. Én úgy gondolom kiegyensúlyozott gyerekeim vannak, soha semmi gond nem volt. Soha nem téptem a hajam miattuk 😄 és nem nincsenek elengedve, nincs rájuk hagyva semmi. De büntetni nem igen kellett őket, ettől független a jó dolgokat én jutalmazom, és sokat mondom hogy ügyesek. Szerintem ez hatásosabb mint a bünti. :)

8 és 6 éves csajok 😊

2020. ápr. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
22%

#6

Persze lehet úgy is csak akkor ne csodálkozzunk ha egy idegbeteg kibírhatatlan hisztis lesz a gyerek. Nevelni kell őket ez van. Sajnos ma már ez nem divat. Persze tudom én könnyebb leültetni az Ipad elé meg kezébe nyomni az édességet, csak legyen nyugalom de hosszú távon megbosszulja ez magát lásd itt a kismillió kérdés amit elkeseredett szülők tesznek fel akik 8-10 évesen próbálnák elkezdeni nevelni a kezhetetlen gyereküket.

2020. ápr. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
19%
Az elsőt jól lehúztátok, pedig szerintem nagyon korrekt. Egy gyereknek kellenek szabályok, és kell egy keret, amibe rugalmasan, de be van szorítva. Én az első babámat szültem 3 hónapja, úgyhogy tapasztalatom még nincs, de példának amyukámat tudom felhozni, aki óvodai dada. Ő az egyetlen dadus, aki fegyelmezi is a gyerekeket az oviban, nem csak tutujgatja őket, hanem ha úgy van, akkor kapnak egyet a kezükre vagy keményebben rájuk szól, mégis az összes gyerek úgy rajong érte, mintha a mikulás menne minden nap az oviba. A többi dadust meg óvónőt le se szarják. Anya a sztár meg az istennő, pedig tényleg kemény velük, ha úgy van. De emellett rengeteg szeretetet is kapnak tőle. Mikor minek van az ideje. Ha a fegyelmezésnek, akkor fegyelmez, ha szeretgetésnek, akkor szeretget. Imádják. Ha okkal van büntetve egy gyerek, azt higyjétek el, ő is tudja nagyon jól, és nem fog tönkremenni attól, hogy keretek közé van szabva, hogy mit csinálhat és mit nem. Ez csak előnyére van. A liberális, "jaj hadd csináljon amit akar, csak nehogy csúnyán nézzünk rá, mert megsértődik" típusú "nevelés" ezer sebből vérzik és több fronton megbukott már. Kis szörnyetegek azok a gyerekek, akik úgy vannak nevelve, hogy sehogy, hanem minden rájuk van hagyva, "hadd bontakozzon ki a kis személyisége" alapon. Persze bontakozzon, de korlátok között. Például egy gyereknek ott van a személyiségében az irigység, azt miért hagynám kibontakozni? Vagy a lustaság. Hadd fetrengjen egész nap a tv előtt, mert neki az esik jól? Persze h nem tetszik neki, ha el kell pakolnia maga után, de meg kell tanulnia azt is h az élet nem habos torta, nem csak jogok hanem kötelességek is vannak. Persze a maga korosztályában. És hogy mindennek, amit teszünk vagy mondunk, van következménye. Ezt a szülőnek kell megtanítania a gyereknek. Magától nem fogja tudni.
2020. ápr. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
62%

Vannak elveim! Nyugodtnak maradni mindig! Alapvetően működik, és ez nekem is jó, mert nem kergetem magam őrületbe. Nem emelek kezet rájuk! Nem kiabálok. De szerintem a legfontosabb a pozitív megerősítés. Mindig a jó viselkedést próbálom megerősíteni és nem a rosszat kiemelni. Például: ha az egyik gyerekem a másikat szépen megkéri valamire mindig mondom hogy milyen jó ezt hallgatni, hogy ilyen kedves és persze h így van kedve a másiknak megtenni amit kér, és nem szidni amikor kicsit csúnyábban hangzik el valami, inkább figyelmen kívül hagyni.

Hisztire nem reagálok. Teljesen figyelmen kívül hagyom, trükkösen, megfelelő idő után vonom vissza a játékba például.


Másik elvem, hogy gyakorlatilag mindent szabad, ami nem veszélyes. Vannak feltételek, de én mindenre hajlandó vagyok. Megbeszéljük hogyan lenne jó mindenkinek és például ha nekem valami halaszthatatlan dolgom van amit meg kell tennem és nekik várniuk kell, akkor én is igyekszem minél hamarabb teljesíteni. A másik hogy sosem hazudok nekik! Ha ígérek valamit mindig betartom. Azért mert nekem nincs kedvem olyan nincs hogy azért nem csináljuk meg. Nincs nálunk büntetés egyáltalán, nekem ez is fontos. Nem büntetéssel nevelek. (Ez nem azt jelenti, hogy a nagyon helytelen viselkedés következmények nélkül marad.) A rossz érzéseket mindenkinek joga van kimutatni.


Következetesnek tartom magam, főleg az én magatartásomat. Nyilván vannak rosszabb napjaim. Ezeken a napokon ezek az elvek vezetnek át, mert mindig van mihez tartanom magam.

2020. ápr. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
77%
#8: azért nem reklámoznam, hogy anyukad más gyerekének a kezére csap. Ne haragudj meg, de ha szülőként megtudnám nagy balhét csapnék... Mondom ezt úgy, hogy én is csaptam már a gyerekem kezére, de pl az én anyám mint nagymama ezt nem engedi meg magának az unokájával szemben, ami úgy gondolom teljesen jogos.
2020. ápr. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!