Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy neveled a gyereked?...

Hogy neveled a gyereked? Milyen elveid vannak?

Figyelt kérdés

Következetesen? Mindent megengedsz neki? Hisztit hogy kezeled?

Elsősorban kisgyermekesek válaszára vagyok kíváncsi, de nagyobb gyerkőcök szülei is írhatnak.


2020. ápr. 24. 06:04
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
24%
Jaj 12es ne legyél már ennyire primitív. Te beszélsz végletekről, mikor te ragadtad meg csak az egyik végét a dolognak. Hol írtam, hogy anya hülyére csapkodja a gyerekeket és hogy ezen kívül mást nem csinál velük?
2020. ápr. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
0%
És igen, ha az óvonő vagy a dadus majd okkal leken a gyerekemnek egyet nevelő célzattal, mert esetleg le találja k.rvázni az óvonőt ne adj Isten, (igen előfordult már jól szituált, kultúrált, pedagógus szülő gyerekétől ráadásul), akkor meg fogom neki köszönni és bocsánatot fogok tőle kérni, hogy így viselkedett vele a gyerekem.
2020. ápr. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
25%
Ez a liberális gyereknevelés már rég megbukott. A gyerek az gyerek. Nem partner és nem egyenjogú. Jól mutatja a #19-es esete is hogy mi történik, ha a gyerek azt hiszi, hogy ő egy szinten van egy felnőttel. Nem nincs, nem szabad odáig fajulni a dolgokat, hogy azt gondolja mi is csak egy kispajtása vagyunk akit ha kedve van megrugdos stb.
2020. ápr. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
84%
Bizonyos szokásokat beépítettem neki kicsi korától kezdve, amiket fontosnak tartok: pl. wc után kézmosás, napi legalább két fogmosás (az esti a legfontosabb), evés közben nem ugrálunk fel az asztaltól, illik megvárni a másikat, amíg befejezi, utcán mindig kézfogás (amíg kicsi), stb. Fontos még, hogy időben ágyba kerüljön, főleg hétköznap, hétvégén, szünetben azért vannak csúszások. Elvem, hogy soha nem ütöm meg, nem bántom fizikailag, természetesen lelkileg sem, ha rászólok, vagy akár rákiabálok, akkor is tudok figyelni arra, hogy ne a személyiségét kritizáljam, hanem a tettét. Ami fontos, vagy a biztonságát érinti, abban nincs vita, más kérdésekben már kiskora óta egyezkedünk. Más elveimet, amik kezdetben voltam, nem tudtam végül a gyakorlatba ültetni. Pl. úgy képzeltem, hogy soha nem fogok édességet adni neki, de részben a környezet miatt, részben azért, mert én is eszem valamennyit (nem tudok példát mutatni), ezt nem tudtam tartani. Egyébként, ami fontos nekem, abban 100%-ig következetes tudok lenni, amiben meg magam is bizonytalan vagyok, nem. Olyan antennái vannak, hogy abszolút érzi. Amit magamban eldöntöttem, mert fontos, azon sokkal kevesebb vita van, vagy egyáltalán nincs is. Ha bármilyen kérdésben picit is megingok, akkor iszonyú kitartóan bombáz a kérésekkel, kunyerálásokkal, vitákkal, és van, hogy az jön ki, amit ő akar. Ilyen volt, pl. hogy legyen-e kisállatunk. Nem akartam, de bizonytalan voltam, végül két év könyörgés, vita, stb. után lett.
2020. ápr. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
79%

#8, #19, #20 igazából anyukád tudja mit csinál, majd ha egyszer előveszik ezért valamilyen módon akkor utána lehet meggondolja, hogy kézre csapkod-e. Engem sajnos nem tudsz meggyőzni, hogy ez az ideális nevelői hozzáállás, mert nem az. Nincs pedagógiai végzettségem, de ezek a gyerekek jó eséllyel ezt látják otthon is, rosszalkodik és kap egy sallert, ergo úgy érzi az a megoldás ha verekszik, ő is így csinál az oviban és mit tapasztal? Az óvónő fogja magát és csapkodja a kezet, tehát ugyanazt kapja mint otthon. Ha visszatérő probléma van a gyerekkel akkor én mint sztár óvónő először a szülőkkel beszélnék, amennyiben nem vevők rá nincs hatása a felettesemmel és együtt kitalálnánk mi a megoldás (eltanácsolas, szülők újbóli bevonása, más szerv bevonása ha mondjuk tudjuk, hogy otthon rossz a helyzet/szülői hozzáállás). Az hogy szerintetek liberális nevelést kap nem biztos, hogy a valóságot tükrözi. Nekem is volt pár ilyen problémás ismerősöm, lehet te ráhúznád, hogy liberálisan neveltek, de az igazság az, hogy nem szerető szülők mellett egy olyan környezetben nőttek fel többségében, ahol azért volt nekik minden megengedve, mert le sem szartak őket. Illetve de, ilyen volt a felső szomszédunk fia, liberálisan rossznak tűnt, csak arról nem szólt a fáma, hogy az anyja mikor 4 éves volt lelépett egy pasival, apa egyedül nevelte, túlterhelt volt, és ha valami nem tetszett neki úgy elverte a gyereket, hogy nem egyszer kórházban volt emiatt. De amúgy egy szintig “liberális” volt.

Nálam is van olyan helyzet, amikor a gyerek kezére csapok, de ez az “inkább ő sírjon 10 percig mint én egy életen át” elv alapján megy, tehát amikor magára nézve valami veszelyeset csinál, de akkor sem azzal kezdem, hogy elkezdem verni mint szódás a lovát, hanem minimum tízszer megkérem, el is magyarázom miért nem szabad, először szépen, aztán nyilván emelve a nyomatékon és hangerőn, és csak a legutolsó ha a kezére csapok.

2020. ápr. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
11%
Itt egyreszt sokaknal a szoveg értelmezés kepessege latom hianyzik, es nagyon nagy mesevilagban elnek :D hagyjuk mar ezt a dada szapulást. Ahogy mar irtam feljebb, nekik ez a szakmajuk, felelosseget vallaltak a gyerekekert. Nem agyonverik oket! Ha meg anyukanak ez a hozzaallas nem tetszik, miert varjuk el toluk, higy a lelkiserult gyereket az ovono rakja rendbe??? Ugyan mar..
2020. ápr. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!