Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy neveled a gyereked?...

Hogy neveled a gyereked? Milyen elveid vannak?

Figyelt kérdés

Következetesen? Mindent megengedsz neki? Hisztit hogy kezeled?

Elsősorban kisgyermekesek válaszára vagyok kíváncsi, de nagyobb gyerkőcök szülei is írhatnak.


2020. ápr. 24. 06:04
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
85%

"lásd itt a kismillió kérdés amit elkeseredett szülők tesznek fel akik 8-10 évesen próbálnák elkezdeni nevelni a kezhetetlen gyereküket."

Nem tudom, hány éves a gyereked, de egy 3 évesnél egészen más jellegű problémák lépnek fel, mint egy 8-10 évesnél. Az, hogy valakinek az ennyi idős korú gyerekével kapcsolatban kérdése van, nem azt jelenti, hogy addig "nem nevelte", hanem azt, hogy az addigi nevelési módszerek már nem működnek, és másokat kell keresnie helyettük. Ebben kéri ki olyanok tapasztalatát, akik már túl vannak ezen az időszakon.

Nekem pont 8 és 10 éveseim vannak, és sokkal nehezebb velük, mint kisebb korukban volt. Nem feltétlenül azért, mert rosszabb a viselkedésük (nem az), hanem mert összetettebb a személyiségük, és a felmerülő problémák is komolyabbak annál, mint hogy hány kocka csokit kaphat egy nap. És hol van még a kamaszkor.

2020. ápr. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
86%

Bírom mikor olyan okoskodik akinek nincs vagy épp hogy csak van gyereke. Igen te 8as. Nem vagyok a tutujgassuk szarrá a gyereket híve, de ha megtudnám, hogy egy idegen kezet emel rá, kezét lábát eltörném. Hogy jön ő ahhoz, hogy más gyerekét testileg fenyítse. Remélem majd a te gyerekedet is csapkodni fogja és büszke leszel rá.

Tudod nem csak ez a két véglet van ám a nevelésben

2020. ápr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
38%

#11

Van 4 gyerekem. A legidősebb 13 a legkisebb fél éves. Egyikkel sincs komoly probléma. Soha nem is volt. Ha jól meg van alapozva minden akkor egy 8-10 évessel sincs sok gond. Persze gyerekek csinálnak néha butaságot meg néha feszegetik a határokat, de a következetesség és a szigor pont azért kell, hogy nagyobb korában is kezelhető legyen. A legrosszabb dolog amikor szabadjára vannak engedve aztán meg amikor 8-10 éves korában napi szinten járhatsz az iskolaigazgatóhoz akkor meg lehet vinnyogni hogy miért ilyen ez a gyerek és hogy miért nem tudod nevelni. Pont azért mert nincsenek meg az alapok nincs megszokva hogy határok vannak amiket ha átlép az büntetéssel jár plusz semmilyen szülői tekintélyed nincs. Ezek pedig elengedhetetlenek. Nem kell a gyereket agybafőbe verni kezet sem kell emelni rá. De tudnia kell hogy ki a felnőtt.

2020. ápr. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon érdekes, amit írsz, még az is lehet, hogy hasonlóan neveljük a gyerekeinket, csak más végén fogjuk meg a dolgot. :)

Én soha nem voltam annak a híve, hogy kihangsúlyozzuk, hogy "én vagyok a felnőtt, az van, amit én mondok", pedig az esetek többségében nyilvánvalóan így van. De ezek teljesen magától értetődő dolgok szerintem. Ennek ellenére, amiben lehet, szeretek a gyerek kedvére tenni.

Én úgy érzem, vannak problémáink, de kinek mi a probléma. Két kitűnő tanuló, ötös magatartású gyerekem van, mi se járunk iskolaigazgatóhoz soha, minden tanítójuk csak jó mond róluk. De ez messze nem jelenti azt, hogy minden flottul megy sajnos.

2020. ápr. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
44%
Nekem volt egy nagyon meghatározó élményem, ami után nem hiszek a jutalmazás-büntetés dologban. A fiam szeretett volna egy lego ûrrepülôt. Megbeszéltük, hogy ha rendesen viselkedik, engedelmeskedik a szüleinek és az óvónôknek, akkor a Mikulás hoz neki egy lego ûrrepülôt. Nagyon keményen dolgozott érte a gyerek. Meg is kapta az ûrrepülôt, nagyon örült neki. Azzal aludt, mindenkinek mutogatta. Kb.2 hónap után hallottam, ahogy földhöz csapta az ûrrepülôt, ami száz apró darabra esett szét. Bementem a szobába, a gyerek zokogott az ûrrepülô romjai felett, hogy ô utálja ezt a repülôt, és vigye vissza a télapó, mert ô nem akar többet jó gyerek lenni. Hát a szívem szakadt meg.
2020. ápr. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
13%
Azt azert szogezzuk mar le kedves kommentelok, hogy az ovoda iskola intezmenyebe beadott gyermekek a nap 24 orajabol min 4, maximum 9 ora kozott a dadus, ovono, es tanarok felelpsseg. En sem vagyok hive a veresnek, de ha kell ra van suhintva a seggere, vagy a kezere. jelzes erteku tasli is lesz majd biztos, ha ugy adja egy helyzet. En se voltam agyonverve, pedig iszonyuan nagy pofam volt, es neha sokkal nagyobb taslat is megerdemeltem volna! Megis jo ember lettem, tanult, vannak erkolcseim, elveim. Ha a (jelen esetben) dada ugy iteli meg a helyzetet h racsap a kezere, el tudom kepzelni azt jogosan teszi! Ha nem, akkor lehet intezkedni. Mint irta a kommentelo, rajongnak anyukajaaert a gyerekek. Ezt miert nem olvassa senki? Konnyen lehet itelkezni. En is kaptam a szamra anno az ovonenitol, mert nyujtogattam a nyelvem viccbol idegen emberekre. Es biztos vagyok benne anyukamtol is kaptam volna erte ha nem fogadok szot. Sose csinaptam elotte, utana se. Nem haltam bele, nem lettem drogos, nem kellet emiatt agyturkaszhoz sem jarnom. Nyilvan vannak rossz elmenyeim is az ovodaval kapcsolatban, de ugyanugy jok is. Azt nem furcsalljak a folyamatosan felhaborodott szulok, hogy csak ok, max meg masik 1-2 anyuka van a plafonon folyton? En feltennem a kerdest, higy miert csak en? Mas anyanak nem "verik" a gyereket? Lehet, ott otthon van a baj... 3 baratnom is oktatasi intezmenyben dolgozik, es neha csak amulok mit muvelnek a gyerekek. Kerdem en, olyankor hol van a kedves anyuka, es a csodas nevelese, mikor szemenkopi a gyerek a tanito nenit? Vagy mikor az etellel dobalozik? Es sorolhatnam!!! Es a ket emlitett pelda egy jol meno vallalkozo szuloktol szarmazo gyermek. Persze tudom, ez van h visszafele is igaz, es azt sem turom el ha olyat hallok h teveznek a gyerekek az oviban orakat. De mindog nezzuk az erem mindket oldalat anyukak!
2020. ápr. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
56%
Kedves 7es! Nálunk nincs ipad, se tonna számra édesség. Rengetek közös programunk van, és igenis nevelem a gyerekeimet és az idegbetegekhez közük sincs :)
2020. ápr. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
69%

Lassan 5 és fél éves, nagyon nehéz eset lány.

Elvek már nincsenek, hajamra kenhetem őket, a hatékonyságra megyek. Nem hajlandó a szelíd módszerre, szép szóra, megbeszélésre "működni"? Jó. Akkor jön a durva "nyakára lépés" (nem fizikailag). Ő egy irányíthatatlan, engedetlen, mindennek ellenálló, a semmin is kiboruló-őrjöngő, megyek gondolkodás nélkül, impulzívan a saját fejem után, és ehhez makacsul ragaszkodok típus. Szép dolog a játékos nevelés, a pozitív fegyelmezés, a válaszkészség, DE nem ennél a gyereknél.

Szóval egyetértek azzal, hogy az egész a gyerek természetétől függ.

2020. ápr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
15%
10-es! Amikor a gyerek ököllel üti anyámat az oviban, akkor mit csináljon vele? Simogassa meg a buksiját? 8as vagyok.
2020. ápr. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
15%
Még mindig 8as vagyok. Brutális h hogyan viselkednek a mai óvodás korú gyerekek, ömlik a mocsok a szájukból, és tele vannak agresszióval. Anyám olyan sztorikat mesél, hogy csak lesek, hogy miket nyomnak a kis 3-5 éves gyerekek. Az egyik tipikus liberális szülő gyereke villával dobta szemközt a csoporttársát, még jó h kapott egyet az is a kezére.
2020. ápr. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!