Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem idegesít fel...

Csak engem idegesít fel rettentően, hogy a kormány a nagy semmire való gyerekpotyogtatást támogatja és az, aki felelősségteljesen vállal gyereket nem kap semmit?

Figyelt kérdés

Az új "ingyen nyelvvizsga és KRESZ a kisgyerekeseknek" dolog miatt merült ez most fel bennem újra.

Szerintem aki normálisan, értelmes ember módjára vállalt gyereket az ezeket megcsinálta (ha szüksége volt rá) már jóval a gyerek előtt.

De ugyan ilyen például az ingyen tankönyv stb. Három gyerek utáni kedvezmények... Aki felelősségteljesen csak egy vagy két gyereket vállalt mert tisztában van vele, hogy anyagilag és a gyerek lelki egészségére való tekintettel ez a felelősségteljes opció számára az nem kap semmit.

Aki felelősségteljesen előbb biztos lakhatást intézett, házat vett, felújított az mondjon le a CSOK-ról. Főleg mert annyi feltétele van, hogy csak néztem. Minden ismerősömnek legalább egy embert le kellett fizetni, hogy megkapják.


Azt már csak félve merem leírni, hogy a társadalom nagy része is támogatja ezt a felelőtlen, elljünk le három-négy magyart mentalitást. Az itteni válaszolókon is fel vagyok sokszor háborodva amikor egy kérdés alatt kifejtik, hogy szerintük semmi baj nincsen a nagy semmire való gyerekpotyogtatással és "majd megoldod, a gyereked szeretete kárpótol". Mikor lesz már divat felelősségteljesen gyereket vállalni és nem támogatni a megélhetési gyerekgyártást?


2020. ápr. 24. 11:32
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
92%

Egy gyerekem van és egyáltalán nem vagyok kormány párti.. De ezek az intézkedések pont nem zavarnak. Hogy miért? Mert 3 gyerek mellett valóban nehéz kikalkulálni, hogy a szülő is képzhesse magát, mert a legtöbben inkább a gyerekekre költenek és nem magukra. Pedig lehet hogy jobb állása lehetne egy nyelvvizsgával és aztán jobb körülmények között nevelheti a gyerekeit.


Engem is bánt hogy egy gyerek a kormány szemében nem gyerek. De erről nem a 3 gyerekes családok tehetnek. Én nem sajnálom tőlük.

2020. ápr. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
80%

Én ugyan senkitől nem sajnálom, de valahol bosszant. A frissen szerzett pedagógusi diplomámat semmivel sem fogják honorálni, se a 14 éves koromban letett b2 nyelvvizsgámat visszafizetni, se a diákmunkával összekapart jogsimat nem fogják visszatéríteni. Mert a tudás, mint olyan már nem érték, csak a gyerek. Én is szeretnék majd családot, két gyereket legalább, csak az a helyzet, hogy különköltözni sem tudunk mert amíg nem vagyunk házasok és nincs akárhány év munkaviszonyom, semmit sem kapunk (még hitelt sem). Itt állunk, 23 illetve a párom 25 évesen és szinte semmi amit meg tudtunk takarítani eddig, pedig nem költekezünk. A párom az egyetemet levelezőn végzi főállás mellett, de még évekig nincs kilátásban a költözés. Mire szüljek, édesanyám nyakára, aki jelenleg egyedül tart el, hogy félre tudjak tenni valamennyit a szánalmas fizetésemből? Minket mivel támogatnak? :)

23/N

2020. ápr. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
79%
Előző vagyok, még annyit hozzátennék, hogy már 25 éves koromra anya szerettem volna lenni, csak mivel még évekbe telik a költözés, már előre látom, hogy nem fog menni. Egyedül az akadályoz a gyermekvállalásban, hogy felelős felnőttként nem szeretnék egyikünk családjának a nyakára se odaköltözni, se szülni.
2020. ápr. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
86%
29-es. Persze, hogy ennyi meg annyi beteg jár hozzád, pszichológus vagy végtére, nem óvónő. Akinek nyilván nincs baja, nem megy pszichológushoz. És valószínűleg azok vannak többen, érre nem gondoltál?
2020. ápr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
76%
És most én, már több éve "praktizáló" pedagógus is sírjak, hogy se a nyelvvizsgámat, se a diplomámat nem fizették, de a jogsimat talál majd igen? Mondjuk gyeden vagyok, hagyjuk, vicc. Pedig sok gyereket kell alapvető dolgokra tanítanom, az anyja helyett. Akkor nekem hány van? Mert szotyipénzt csak egy után kapok...
2020. ápr. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
24%
Na beköszönt az örökké meg nem értett "pedagógus is" aki a sok kis idiótát tanítja az anyja helyett, aprópénzért ezért sajnálni kell. Szerintem gyed után keress más munkát! Mindenki jobban jár.
2020. ápr. 25. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
54%
Hogy nem osztogat segijt a kormány? Ha te látnád hogy mindennep milyen mennyiségű ételt osztunk ki a roma családoknak,mert az önkori köteles gondoskodni címszó alatt,majd nem mondanád ezt. A 3 fő étkezést megkapják. Egy doboz zsepit nem kell az oviba behozni,mert majd az önkormányzat. Dehogy ne sarkitsam a válaszom csak a romákra,magyar gyerek is mondta már nekem hogy nincs pénzünk teára,ceruzára,gyógyszerre. Aztán kiguvadt szemmel néztem hogy anyuka terhes hetedjére is.
2020. ápr. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
37%

"magyar gyerek is mondta már nekem hogy nincs pénzünk teára,ceruzára,gyógyszerre. Aztán kiguvadt szemmel néztem hogy anyuka terhes hetedjére is."


És ezen mit nem értesz? Ha nincs pénz teára, ceruzára, akkor a védekezésre sem lesz... De attól még az ösztönök dolgoznak, ha agyilag nem is képesek belátni, hogy ennyi gyereket nem tudnak eltartani!

2020. ápr. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
66%
Értem én,de az emberi mérhetetlen ostobaságot sosem fogom elfogadni.
2020. ápr. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
78%
Én nem vagyok kormánypárti, gyerekem sincs, de a Fideszre pont nem igaz, hogy a semmire szülést támogatná, inkább a rendes középosztálybeli réteg újratermelődését segíti. Erről az ingyen nyelvvizsgáról nem hallottam, de ha ez szerinted azt jelenti, hogy a felelőtleneket támogatja a kormány... hát, most megjelent a lelki szemeim előtt, ahogy Kolompár Mahidevrán siet letenni a német felsőfokút... :D
2020. ápr. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!