Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem idegesít fel...

Csak engem idegesít fel rettentően, hogy a kormány a nagy semmire való gyerekpotyogtatást támogatja és az, aki felelősségteljesen vállal gyereket nem kap semmit?

Figyelt kérdés

Az új "ingyen nyelvvizsga és KRESZ a kisgyerekeseknek" dolog miatt merült ez most fel bennem újra.

Szerintem aki normálisan, értelmes ember módjára vállalt gyereket az ezeket megcsinálta (ha szüksége volt rá) már jóval a gyerek előtt.

De ugyan ilyen például az ingyen tankönyv stb. Három gyerek utáni kedvezmények... Aki felelősségteljesen csak egy vagy két gyereket vállalt mert tisztában van vele, hogy anyagilag és a gyerek lelki egészségére való tekintettel ez a felelősségteljes opció számára az nem kap semmit.

Aki felelősségteljesen előbb biztos lakhatást intézett, házat vett, felújított az mondjon le a CSOK-ról. Főleg mert annyi feltétele van, hogy csak néztem. Minden ismerősömnek legalább egy embert le kellett fizetni, hogy megkapják.


Azt már csak félve merem leírni, hogy a társadalom nagy része is támogatja ezt a felelőtlen, elljünk le három-négy magyart mentalitást. Az itteni válaszolókon is fel vagyok sokszor háborodva amikor egy kérdés alatt kifejtik, hogy szerintük semmi baj nincsen a nagy semmire való gyerekpotyogtatással és "majd megoldod, a gyereked szeretete kárpótol". Mikor lesz már divat felelősségteljesen gyereket vállalni és nem támogatni a megélhetési gyerekgyártást?


2020. ápr. 24. 11:32
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyenről tudsz, hogy valaki bántalmazza a gyerekét a környezetedben, azt jelentsd a gyámhivatalnak, mert attól nem a támogatást kell elvenni, hanem a gyereket.
2020. ápr. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!