Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem idegesít fel...

Csak engem idegesít fel rettentően, hogy a kormány a nagy semmire való gyerekpotyogtatást támogatja és az, aki felelősségteljesen vállal gyereket nem kap semmit?

Figyelt kérdés

Az új "ingyen nyelvvizsga és KRESZ a kisgyerekeseknek" dolog miatt merült ez most fel bennem újra.

Szerintem aki normálisan, értelmes ember módjára vállalt gyereket az ezeket megcsinálta (ha szüksége volt rá) már jóval a gyerek előtt.

De ugyan ilyen például az ingyen tankönyv stb. Három gyerek utáni kedvezmények... Aki felelősségteljesen csak egy vagy két gyereket vállalt mert tisztában van vele, hogy anyagilag és a gyerek lelki egészségére való tekintettel ez a felelősségteljes opció számára az nem kap semmit.

Aki felelősségteljesen előbb biztos lakhatást intézett, házat vett, felújított az mondjon le a CSOK-ról. Főleg mert annyi feltétele van, hogy csak néztem. Minden ismerősömnek legalább egy embert le kellett fizetni, hogy megkapják.


Azt már csak félve merem leírni, hogy a társadalom nagy része is támogatja ezt a felelőtlen, elljünk le három-négy magyart mentalitást. Az itteni válaszolókon is fel vagyok sokszor háborodva amikor egy kérdés alatt kifejtik, hogy szerintük semmi baj nincsen a nagy semmire való gyerekpotyogtatással és "majd megoldod, a gyereked szeretete kárpótol". Mikor lesz már divat felelősségteljesen gyereket vállalni és nem támogatni a megélhetési gyerekgyártást?


2020. ápr. 24. 11:32
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
32%
Egyebként nem mindenki olyan szerencsétlen mint te, hogy csak 2 gyereket tud vállalni. Nem kell irigyekdni.
2020. ápr. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
39%

Jaj, ha te is a saját protádon söprögetnél rögtön nem zavarna ennyi minden, amihez/akihez egyébként semmi, de semmi közöd!

Milyen megélhetési gyerekgyártásról beszélsz? Munka és tb-jogviszonyhoz kötött szinte minden már. Az alanyi jogon járó ellátásokat dobálják csak úgy, minden pottyantás után, de azzal ki lehet törölni!

2020. ápr. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
55%
Neked csak az a bajod, hogy támogatják a gyerekvállalást. Ha lenne egy csepp eszed, akkor látnád, hogy egyáltalán nem a megélhetési gyerekvállalást támogatják jelenleg, az értelmesebbje végre kap támogatást, hogy könnyebb legyen az életük. Szégyeld magad!
2020. ápr. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:

Az a baj senki nem fogja fel, hogy a felelősségteljes gyerekvállalás nem merül ki az anyagiak kérdésében.

Tudjátok mi az igazi bajom ezekkel? Hogy a semmirevaló szar szülők ugyan úgy megkapják. Teljesen mindegy, hogy valaki 5 órát vagy 10 percet foglalkozik a gyerekével, ugyan úgy megkapja. Ugyan úgy megkapja aki fizikailag vagy lelkileg bántja a gyerekét, ugyan úgy megkapja aki megalázza, aki nem is akarta a gyereket és úgy beszél, úgy bánik vele mint egy darab szarral. Ugyan úgy megkapja aki nem képes nevelni, akinek a gyereke sorozatosan rongál, agresszív, bántja a többi gyereket mert a kedves szülő csak megcsinálta de érdemben nevelni már nem tudja.

Rengeteg ember él komoly sérelmekkel, lelki törésekkel a szülei miatt. Rengeteg sérelemmel a testvérei iránt mert szinte lehetetlen három vagy több gyereket felnevelni úgy, hogy egyik se sérüljön, hogy ne legyenek teljesen más elvárások támasztva mindegyikőjük felé. Én konkrétan nem ismerek olyan 3 vagy több gyerekes családot ahol legalább az egyik gyerek ne lenne tele sérelmekkel a testvérei és a szülei felé.

Ez a legnagyobb bajom vele, a szar szülők jutalmazása akiknek egy gyereket se kellett volna vállalni nem hogy hármat-ötöt-tizet. Titeket akik értelmesen, normális értékek szerint, rengeteg figyelemmel nevelitek a saját gyereketeket nem zavar, hogy ugyan azok illetik meg azt is aki magasról tesz rájuk? Akiknek a lelkisérült gyerekei majd a tiéteket nyomorítják meg?

Valóban nincs gyerekem de így is fel tudnám pofozni az utcán, boltban gyerekükkel ordítozó, pofozkódó szülőket akikről messziről ordít, hogy sosem akarták a gyereket, nem szeretik, tökük kivan vele. Azoknak a tiniknek a szüleit, akik 12 évesen már az utcán mászkálnak, piálnak, drogoznak mert menekülnek otthonról vagy mert a szülő ennyire nem foglalkozik velük... Miért kell támogatni, hogy az ilyen, akinek nem is öröm a saját gyereke vállaljon még vagy hármat mellé? Mert sajnos vállalnak, ez egyértelmű.

Aki képes lelkileg egészséges, társadalom szempontjából valóban hasznos, boldog, kiegyensúlyozott gyerekeket felnevelni felőlem milliókat is kaphat. De akinek ez nem is célja, vagy nem is képes rá de mégis bevállal az első után még párat azt miért kell támogatni?

2020. ápr. 24. 14:14
 25/41 anonim ***** válasza:
85%
Engem nem a csok miatt zavar ez kérdező, hanem alapból zavar, ha valaki nem jól bánik a gyerekével. Nincs köze ennek, ahhoz hogy kapott e anyagi támogatást vagy sem. A sógornőmék pl. semmilyen állami támogatást nem vettek fel, de nála szarabb anyát nem ismerek, van 2 boldogtalan gyereke, amiért mérges vagyok kimondhatatlanul. De nem kell összekeverni a dolgokat. Szomorú, ha valaki szar szülő természetesen, de hol érdekel engem, hogy mennyi pénzt kapott.
2020. ápr. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
74%

A te fajtád az, aki, amikor meg az a kérdés, hogy 35-40 évesen valaki ugye nem túl öreg a szüléshez, odaírja, hogy úúúúúristen, mi akarsz lenni, a nagyanyja? Most meg persze hű, de felelősségteljes, aki előbb házat vett.

Rosszindulatú vagy. Ahhoz, hogy az emberek leálljanak veled értelmesen vitázni, nem ilyen vitrioltól csöpögő stílusban kéne feltenni a kérdést, mert így annak se lesz kedve normálisan válaszolni, aki amúgy egyetért - csak akkor, ha ő maga is tele van olyan frusztrált rosszindulattal, mint te.

A nyugdíjért azért majd tartsd a markod, remélem, addigra bevezetik a gyerekalapú nyugdíjazást.

(A rend kedvéért, max 2 gyerekem lesz, és előbb összekuporgattunk lakásra, és nem vettünk fel semmiféle támogatást nemlétező gyerekre, mert nem tartom jó gyakorlatnak, csak akkor kezdtünk próbálkozni, mikor már megvolt a kis lakás. Babavárót is lehet, hogy bent hagyjuk, nem tetszenek a feltételek. Tehát láthatod, szívesen vitáznék értelmes keretek között. A tieid nem azok.)

35 éves, 17 hkm

2020. ápr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
74%
De mi a javaslatod akkor? Ne támogassák a gyerekvállalást? Akkor azért puffognál.
2020. ápr. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, te annyira buta vagy. Eleve az az általánosítás, hogy sok gyerekesek=üti vágja, nem szereti lelkileg tönkreteszi a gyerekét, és az 1 gyerekes=csodaszülő elméletnél már teljesen komolytalan az egész hablatyod. Meg hogy te nem ismersz egy nagycsaládost sem, ahol normális érzelmiviláguk van a gyerekeknek. Ó igen nagyon hihető, hogy te pont ilyen nagycsaládodokat ismersz, mert pont beleillik abba a képbe, amit festeni szeretnél.

Én sem támogatom a pénzért szülést, meg azt sem aki üti vágja a gyereket, de ezeket nem lehet kiszűrni pénzzel. Semmi köze hozzá. Sok hülye szülő van aki 1-et vállalt, vagy 2-t csokra stb-re esélye sincs mert nem felel meg a feltételeknek, mégis rosszul bánik a gyerekkel, és sok nagycsaládos él példás szeretetben. Csak ez már ugye nem fér bele a lelkivilágodba, és könnyebb egy olyan képet festeni, amiben mindenről csak a pénz meg a támogatások tehetnek. Ó ja, biztos aki kukába teszi az egy szem csecsemőjét, az is azért ekkora debil mert pénzt kapott, meg mellé szült még vagy 4-et a saját tudta nélkül.

Te amúgy felfogod miket hordasz össze? Általánosítasz, és alaptalanul rágalmazol nagycsaládosokat, csak úgy.

2020. ápr. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
27%

Nem járok sűrűn ebbe a kategóriába, nem tudom mennyire erősítik egymásban a felelőtlen gyermekvállalást a válaszolók.

Viszont pszichológusként dolgozom, sajnos egyet kell értenem a kérdezővel.

A pácienseim nagyjából 80-90%-ának gyökereznek a gyermekkorában a mentális problémái. Ez még számomra is ijesztő arány.

Amikor elkezdtem a praxisom azt tanácsoltam a betegeimnek, hogy üljenek le a szüleikkel, keressenek velük válaszokat, miérteket. Mára ezt teljesen feleslegesnek gondolom. Nagyon kevés szülő látta be a saját hibáját. Inkább jellemző, hogy meg voltak győződve, hogy ők mindent jól csináltak, a gyermekük hálátlan, nagyobb traumával jöttek vissza, mint amivel előtte bejöttek.

Az álom régebben a gyermekpszichológia volt. Letettem róla, nem bírnám. Nem tudnám megértetni a szülőkkel, hogy rosszul csinálják, a gyereknek sem mondhatom, hogy nem vele van a baj, hanem a szüleivel.

Csak néhány éve praktizálok, nem biztos, hogy elég viszonyítási alap ez.

De a kérdezőnek igaza lehet a nagy családok és mentális problémák összefüggéseiről. Nagyon ritkán jön hozzám olyan beteg aki egyedüli gyerek volt. Ennek lehet más oka is természetesen, viszont én is sokkal jellemzőbbnek érzem eddig a sok testvérből, sokfelé elosztott szülői figyelemből származó lelki sérüléseket.

Hogyha a párkapcsolati problémákkal hozzám fordulókat nézzük, akkor sajnos tényleg csak a szülői rossz mintát tudom felhozni indoknak. Kötődési hiányosságok, problémák az érzelemkifejezéssel, nagyon rossz kommunikációs minta a szülőktől. Nagyon alacsony önbecsülés miatti rossz párválasztási attitűd, ez szintén azzal függ össze, hogy a szülők gyermekkorban nem sok bátorítással szolgáltak, vagy egyenesen rombolták a gyermek önbecsülését. Adódhat figyelemhiányból is.

Vannak köztük gyermekesek is. Már előre tudom, hogy ilyen mentális betegségekkel, rossz kötődési mintákkal néhány év múlva a gyermek is hozzám jár majd. Szólhatok érte? Nem.

Próbáltam erről publikálni, nem engedték.

Lassan ott tartok, hogy semmilyen formában nem kellene támogatni a gyermekvállalást.

Pszichológusként én természetesen azt javasolnám, hogy legyen egy átfogó pszichológiai vizsgálat és tanácsadás előtte. Tudom, hogy ilyen sosem lesz, ez álomvilág. Kicsit úgy érzem senkinek nem célja a mentálisan egészséges társadalom. Kevésbé lehet őket befolyásolni, ez tény.

Csak ha továbbra is ennyien teszik tönkre a gyermekeiket akkor nem marad pszichiáter aki képes még ezt minden nap végignézni. Elképzelni nem tudom, hogy mit élhet át egy gyermekpszichológus nap mint nap amikor ezeket a gyerekeket látja. Hiába próbálunk érzelmek nélkül dolgozni. És ez csak az a kis százalék aki rászánja magát, hogy elmenjen pszichológushoz. Vagy akinek a gyermeke már olyan súlyos gondokkal küzd, hogy muszáj elvinnie.

2020. ápr. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
89%

Nem nagyon tud izgatni, hogy más családnál ez hogy megy. Hogy ki miért vállal egy, kettő vagy 3 gyereket. Az az ő döntésük.

Én a saját családommal vagyok elfoglalva és tudod nem önt el az irigység, ha azt hallom, hogy felvették a csokot, új házat építettek. Mert ők megengedhetik maguknak, én nem. Nem zavar. Örülök, ha nekik jól megy.

Édesanyám, aki vállalkozó volt, mikor kicsik voltunk, mindig azt mondta: örülök, ha a faluban mindenkinek jól megy, mert akkor nekem is jól megy. És ez igaz.

2020. ápr. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!