Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem idegesít fel...

Csak engem idegesít fel rettentően, hogy a kormány a nagy semmire való gyerekpotyogtatást támogatja és az, aki felelősségteljesen vállal gyereket nem kap semmit?

Figyelt kérdés

Az új "ingyen nyelvvizsga és KRESZ a kisgyerekeseknek" dolog miatt merült ez most fel bennem újra.

Szerintem aki normálisan, értelmes ember módjára vállalt gyereket az ezeket megcsinálta (ha szüksége volt rá) már jóval a gyerek előtt.

De ugyan ilyen például az ingyen tankönyv stb. Három gyerek utáni kedvezmények... Aki felelősségteljesen csak egy vagy két gyereket vállalt mert tisztában van vele, hogy anyagilag és a gyerek lelki egészségére való tekintettel ez a felelősségteljes opció számára az nem kap semmit.

Aki felelősségteljesen előbb biztos lakhatást intézett, házat vett, felújított az mondjon le a CSOK-ról. Főleg mert annyi feltétele van, hogy csak néztem. Minden ismerősömnek legalább egy embert le kellett fizetni, hogy megkapják.


Azt már csak félve merem leírni, hogy a társadalom nagy része is támogatja ezt a felelőtlen, elljünk le három-négy magyart mentalitást. Az itteni válaszolókon is fel vagyok sokszor háborodva amikor egy kérdés alatt kifejtik, hogy szerintük semmi baj nincsen a nagy semmire való gyerekpotyogtatással és "majd megoldod, a gyereked szeretete kárpótol". Mikor lesz már divat felelősségteljesen gyereket vállalni és nem támogatni a megélhetési gyerekgyártást?


2020. ápr. 24. 11:32
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
37%
Osztom a véleményed kérdező, az állam és mindenki szerint az egy gyerek nem gyerek.
2020. ápr. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
38%

A kérdező leírta minden gondolatomat. Lehet lepontozni, én egyetértek vele.

"Ahova az isten báránykát ad, ad legelőt is." -ja a legelő az adófizetők pénze, meg a nagyszülők pénztárcája. A falunkban is van pár család ahol a szegénység bbsza a nyomort de kell a 6. puja, meg az ingyencsomag mert apukának dolgozni büdös. Őket kell sajnálni a szegény hátrányos helyzetűeket...

2020. ápr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
78%

A legtöbb 3 gyerekes (mint mi is) úgy kezdi, hogy először 1 gyereke van. Tehát mindenki megtapasztalja, milyen az egygyermekes lét.

Előtted a lehetőség, vállalj még.

Mi is alaposan végiggondoltuk, belefér-e még egy, majd még egy. Közben költöztünk, majd bővítettük a házat. (Szocpol, csok nélkül)

És nem sír a szám, amikor háromnak veszek cipőt, amikor háromnak fizetem a zeneiskolát és a sportot, amikor hárommal megyek nyaralni (ajj, azok a szép idők, amikor egygyermekesként hárman harmadáron mentünk welnessezni, mint most öten).

Tudomásul veszem, hogy az én döntésem. Felnőttként nem nézem, a másik mit kap, hanem dolgozom, hogy nekünk jobb legyen.

2020. ápr. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
72%

🤣Miért? Azt gondolod, hogy most a C kategóriások aztán megrohanják a KRESZ- vagy nyelvvizsga központokat?

És aki szintén felelősségteljesen vállal 3-4 gyereket, miért fáj neked, hogy élhet ilyen lehetőséggel?

Amúgy vannak ám feltételei is, de jó szokás szerint, te is csak károgni, meg sopánkodni jöttél!

2020. ápr. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
75%

Engem a hozzád hasonló emberek idegesítenek.

Még hallják h 3 gyerekem van, és megy az előítélet." Babaváróra mi?

Csókra hajtotok?"

Nem! A lányom után ikreink születtek.


Na ilyenkor már megy a " jujj de jó, milyen különleges" stb

2020. ápr. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
26%
Hú de sok ászent van itt? Titeket komolyan nem érdekel, hogy a ti adótok megy el a csőcselék fenntartására??
2020. ápr. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
70%
Hármassal Nagyon egyetértek! Nekünk már van 3 gyerekünk. Azaz nekünk, plusz 1 embernek jó eséllyel kitermelik majd a nyugdíjunkat. Vallaltuk volna a 3at csokkal, és anélkül is, mert fel tudtuk volna őket nevelni. Tény, hogy nagy könnyebbség az ingyen tk, meg jó, hogy nagycsaládosként az étkeztetés is fele annyiba kerül a suliba mint másnak. CSokot is kihasználtuk, építettünk egy nagyobb házat, így minden gyereknek saját szobája lett. Örülök, hogy ilyen sok feltételhez kötik a kihasználását, így nem jut hozzá minden idióta . Nem kellett senkit lefizetnünk hozzá, hogy megkaphassuk. Még 3 családot ismerek akik felvették, ők sem fizettek le senkit.
2020. ápr. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
66%

"Hú de sok ászent van itt? Titeket komolyan nem érdekel, hogy a ti adótok megy el a csőcselék fenntartására??"


Már írtam mire zavar, ha elköltik az adómat. Különben sem minden nagycsalád szegény, primitív. Nem egy legalább öt gyerekest ismerek, ahol a szülők mindketten magasan végzettek. Gyerekeik jól tanulnak, nem nyírják egymást, hanem összetartó közösséget alkotnak, hangszeren játszanak, tudnak viselkedni, stb. Ezek közül egy sem jellemző sok 1 - 2 gyerekes szülőre sem, nemcsak a kisebbségi szaporulatra.

2020. ápr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
83%

Nekünk egy van, nem is lesz több. Leszarom, hogy másnak mennyi van, mert nem az én dolgom.

Viszont én nem akartam jogsit, amíg gyerekem nem lett, aztán meg rájöttem, hogy elég nagy szívás a babakocsival a bevásárlás, totyogóval meg még nehezebb lesz. Az én első részletem már be is van fizetve, tanulom online a kreszt. Nem olvastam még ezt a jogsis meg nyelvvizsgát pontosan, de ha nem kell kifizetnem a maradékot, akkor nyilván nem is fogom. Akkor sem, ha más irigy miatta.

2020. ápr. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
40%
Te miről beszélsz? Pont, hogy ez a kormány támogatja a felelősségteljes gyerekvállalást, ugyanis nem segílyt osztogat, hanem pl. családi adókedvezményt, és minden támogatást munkaviszonyhoz köt.
2020. ápr. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!