Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elvinnéd a dédije temetésére...

Elvinnéd a dédije temetésére az 1 éves gyerekedet?

Figyelt kérdés
2010. júl. 28. 10:45
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
85%

Nézd, saját magamról tudok beszélni,emlékszem mindenre,igaz 2 és nem 1 éves voltam.Engem elvittek a dédim temetésére,pedig lett volna aki vigyáz rám, de elvittek.Amikor már temetni kezdték a sírt, volt a kezemben egy szál virág, nagymamám odavitt,én meg bedobtam és mondtam,hogy pápá dédi.

Nemhiszem,hogy megviselt volna azok után,hogy a szemem láttára halt meg (persze nem brutálisan, annyi volt,hogy mondta,,hogy menj szólj anyának,mert dédi most elalszik)..

Nem lettem lelki sérült,legfeljebb érzelmesebb mint a többi ember.

2010. júl. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
86%
Ha van aki vigyázzon rá akkor nem, de ha nincs akkor igen.
2010. júl. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
69%

Jogos, inkább vidám helyen legyen, mint síránkozók között.


Pici még bármilyen érzelmi értelemhez. Emléke sem fog maradni.


(9-10 éves korig nem értik a gyermekek a halál jelentését. Úgy képzelik, hogy vissza lehet jönni. Ezáltal saját szüleik elvesztését is könnyebben viselik, mint a felnőttek.)

2010. júl. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
79%

8 hónapos más, mint egy 1 éves, üzenem az egyik válaszolónak. Mind mozgásban, mind viselkedésben.

Ne vidd el, nem való oda.

2010. júl. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

ez érdekes amit írtál... kb. 5 éves lehettem amikor a bátyám elkezdte magyarázni, hogy egyszer mindenki meghal és hogy én is, meg anyu is meg fog. És hogy az azt jelenti, hogy nem fogunk többet találkozni... sírva rohantam ki anyukámhoz, hogy Anya én nem akarok meghalni. Szóval valamilyen szinten felfogtam már akkor is.


Az is érdekes, hogy 2 évesen ilyen tisztán emlékszel erre!

2010. júl. 28. 11:16
 16/29 anonim ***** válasza:
73%

Tanult gesztus a gyász és a búcsúzás módja.

Lefogadom, hogy valaki a kezébe adta a virágot és irányította mit tegyen vele. Pár évesen még anyáknapjára sem önállóan viszünk virágot.

2010. júl. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
5 éves kori példád is a tanulás, tapasztalás útjára utal, ami a későbbi megértéshez vezet.
2010. júl. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem.Bár az enyémek 2 évesek voltam,mégsem vittem őket,egyrészt mert nem értik és megijedhetnek a sok síró embertől,másrészt meg mivel nem értik,nehéz csendben,nyugiban tartani őket végig.Én voltam olyan temetésen,ahol két kisgyerek rohangált,énekelgetett,hangosan kiabált,és bár nagyon gyerekszerető és maximálisan toleráns vagyok,de nagyon zavartak.(Főleg,mert tudtam,h az anyjuk rá tudta volna őket bízni valakire,de ő direkt azt akarta,h ott legyenek.)Elég fájdalmas dolog egy temetés,főleg ha közeli rokon,és ha van rá lehetőség,h a gyerekek ne legyenek ott,akkor tiszteljük meg ezzel mások fájdalmát.

Mi a dédi temetése után a sírjához mentünk a gyerekekkel elbúcsúzni,akkor tettek virágot a sírra.(Még valami,nem akarok érzéketlen lenni,de nem akartam,h utoljára úgy találkozzanak vele,h elássák.Mert akárhogy nézzük,egy 1-2 éves gyereknek nincs túl sok fogalma a temetésről.)

2010. júl. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
75%
Valószínű mondták,hogy köszönjek el déditől, nincs ebben semmi.
2010. júl. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi pár hete voltunk hasonló helyzetben, én a másik nagyira bíztam a 13 hónapos kisfiamat. Én nagyon kiborultam, nem hiszem, hogy jól hatott volna a picire ha így látja az anyukáját.
2010. júl. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!