Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elvinnéd a dédije temetésére...

Elvinnéd a dédije temetésére az 1 éves gyerekedet?

Figyelt kérdés
2010. júl. 28. 10:45
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
86%
Kb. 10 hónapos volt a fiam, amikor elvittem temetésre, nem rokonéra, hanem egy közelebbi ismerősére. Neki nyilván fogalma nem volt róla, hogy miért vagyunk ott és mit csinálunk, de nem is zavarta a helyzet. Persze én direkt olyan helyre álltam vele, ahonnan feltűnés mentesen távozni tudunk, hogy ha elunja magát, és nyűgösködni kezd, akkor ne zavarjunk másokat. Most, hogy már majdnem három éves, inkább nem vinném, pont azért, mert jobban megérti, hogy mi történik, vagy legalább is azt, hogy mindenki szomorú. Egyelőre ilyesminek nem szeretném kitenni. De amíg picike, addig szerintem ez nem probléma. Mondjuk ha van aki vigyáz rá, akkor kicsi korban sem vinném, de inkább csak azért, mert úgy egyszerűbb.
2010. júl. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Én a majdnem kétévesemet nem vittem el, mivel nem tudtam kire bízni (200 km-re volt tőlünk a temetés), így én sem mentem, csak a férjem. Kaptam miatta hideget-meleget:( Ennek ellenére sem vinnék temetésre egy ekkora gyereket. Nem hiszem, hogy tudna úgymond "illendően" viselkedni. És szerintem jobb, hogy nem mentem el én sem, mintha ott rohangáltam volna utána a sírok között...
2010. júl. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

én elvinném, és meg is mondom, miért. Oké, hogy nem oda való, meg nem sokat ért belőle, de engem nagyon megfogott, amit Ranschburg bácsi mondott egyszer: a gyerek a tévében, moziban, egész életében csak azt látja, hogy hullanak az emberek, mindenki lövöldöz, Tom egy részben legalább 5* kinyírja Jerryt, Tapsi Hapsit fejbe verik a kalapáccsal, a prérifarkas a gyalogkakukk kergetése közben min. 10-szer felrobbantja saját magát. Egészen kicsi korban ahhoz kell szoktatni, hogy igenis, a halál egy végleges dolog, nem olyan, mint a filmeken, hogy a statiszta hulla egyszercsak feláll a földről, hogy a köv. filmben újra lelőjjék. A halálak vannak következményei, akiket szerettünk, már nem lesznek itt velünk többé. Ezek az emlékek talán később is megmaradnak benne, így 2 éves korban nem fogja elgázolni a babákat a kiskocsival, hanem kikerüli őket a szőnyegen. Remélem, érted, mit akartam mondani. Régen - a bácsi mondta - a gyerekek részt vettek a virrasztáson, főleg, ha a szülői házban volt, ott voltak, részük volt a temetés, mint máshol a születés, a keresztelő vagy az esküvő. Engem meggyőzött, hiszen gyermekpszichológus mondta.


Én ezért vinném el. Nem kimondottan azért, hogy a koporsót meg a síró embereket lássa, hanem azért, mert ez is része az életünknek, és a gyereket nemcsak a jóban, a kellemetlenben is ugyanúgy kell részesíteni.

2010. júl. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

És köszönöm a tippet, hogy temetés után kivigyük Manót és tegyen Ő is egy szál virágot a dédi sírjára. Azt hiszem ennek a férjem is nagyon örülne, ha nem zárkóznék el előle, hogy a babánk is "részese" legyen a gyásznak.


Ranschburg Jenőnek pedig mindig igaza van, de ilyenkor mindig mérlegel az ember. Azt hiszem ráér még szembenézni ezzel az érzéssel.


(Én mindenkit felpontoztam.)

2010. júl. 28. 12:47
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

nálunk muszáj volt vinni a 19hónapos fiunkat a dédimama temetésére,mert én épp itthon intenzív(utólag kiderült jóslók voltak)fájásokkal küszködtem.

Abszolút nem zavarta a temetés,és ő sem a ceremóniát.Mikor már nagyon "elege" lett,apa kivitte őt a temetőből.

És még jó is hogy ott volt,mert a papa a temetés után nagyon maga alatt volt,de meglátta az unokáját,és jobban érezte magát.imádják egymást.

2010. júl. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Szia! Nem vinném el, egy kisbaba nem temetésre való.
2010. júl. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Nálunk nem tudtuk megoldani, a gyermekfelügyeletet, így eljött a kicsi velünk, 13hónapos. Hátul volt a nagyszülőkkel, én és a családom elől, mint a közvetlen gyászolók négyen ültünk.

A kicsi csendben elvolt, nem sírt, vagy akart rohangálni, a katonai díszlövéseknél sem sírt, élvezte.

2010. júl. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Nem vinném el, és nem is volt még a három gyerekem közül eddig egy sem temetésen. Lehet, hogy nemsokára majd oda érünk, hogy vinni fogjuk őket, de egyelőre nem. Az egy évesem még a templomban sem ül meg nyugodtan fél órát. Utána vinném ki a temetőbe, de még az sem fontos.
2010. júl. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
én elvinném. de csak akkor, ha nyugton tudom tartani előreláthatólag, bár tudom, nem kiszámítható, hogy épp nyugton lesz-e vagy sem. menjetek babakocsival, állj meg kicsit távolabb, ne rögtön a sír felett zokogók között. feltűnés nélkül el tudtok slisszolni ha mégsem bír magával. nem hinném, hogy őt különösebben megérintené, hogy miért vagytok ott, lesz több újdonság, sok ember és ennyi, ő még nem fogja fel a gyászt és hogy miért sírnak. a hátsó sorokban meg úgysem fognak sírni. vigyetek pár játékot a babakocsiba amivel elszöszöl egy darabig, így legalább te is megnyugszol, hogy ott voltál, és senkinek nem lehet egy rossz szava sem. ha meg nem bírja, kimentek és sétáltok egyet míg véget ér a szertartás.
2010. júl. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!