Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a feladata egy...

Szerintetek mi a feladata egy apanak a gyereknevelesbe?

Figyelt kérdés
2020. máj. 2. 20:23
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
82%

Ugyanaz, mint az anyának.

Nyilván a munkahely miatt kevesebbet tud részt vállalni, viszont amikor otthon van, akkor mindent ugyanúgy, mint a másik félnek.


#

Nem lenne a parom és nem vállaltam volna vele gyereket

2020. máj. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
86%
Minden. Is. Ha csak a pénzt akarja nyomni m, akkor minek neki gyerek?!
2020. máj. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
23%

A férjem sokat dolgozik, nem veszi ki a részét a gyerekek neveléséből. Szereti őket, ha van szabad ideje elviszi őket pl. pecázni. Ha el kell menjek valahova vigyáz rájuk. És ennyi. Tudtam, hogy ez lesz, tudtam, hogy milyen a munkája, vagy, hogy milyen típusú ember. Ő nem kelt fel soha éjjel hozzájuk, vagy nem öltözteti, fürdeti őket stb.

Egyébként itt gyakorin olyan könnyen dobálóznak azzal, hogy "olyannak" nem is szülnék milyen sz@r ember az olyan má! Hát 1. Ha mindenki így gondolkozna, lehet kihalna az emberiség. 2. Ettől még nagyszerű ember a férjem. Mindent megtesz a családjáért, szeret minket.

2020. máj. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
39%
Attol fugg, nekem mik lennenek a preferenciaim. Ha nekem is igy lenne jo, es nem is varnek el semmi mast, akkor... hmm, nem, nem tudom elkepzelni, hogy ne segitsen a ferj, mekkora szivas mar az, kerdezz meg egy egyedulallo anyat.
2020. máj. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
78%
13 ha neked így jó és boldog vagy, akkor szuper. De azért ez nem igazán optimális rad nézve.
2020. máj. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
23%

Az én gyerekim apja egy más kultúrából származó férfi. A mai magyar anyákhoz viszonyítva (legalábbis az itten gyakoris anyákhoz 😄), maradinak vagy nem is tudom milyennek nevezzem. Nálunk nem igazán vesz részt a gyerekek ellátásában. Ez nem azt jelenti, hogy nem etette még meg, vagy nem fürdette még meg őket, de általában nem ő csinálja.

Ő tényleg többet dolgozik, mint én. Ráadásul én magaménak érzem ezeket a dolgokat. Nálunk nem is volt ez valahogy kérdés.

Én nem várom el tőle, hogy bármit is ő csináljon meg a gyerekek körül. Ha van kedve oké, de amúgy nem bánom, ha nekem kell.

Szerintem a minőségi idő fontosabb.

2020. máj. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
84%
Így van, a minőségi idő a legfontosabb. Éppen ezért várom el a férjemtől, hogy ő is kivegye a részét a gyereknevelésből, házimunkából. Hogy nekem is legyen lehetőségem minőségi időt is tölteni a gyerekemmel, ne csak kiszolgáljam.
2020. máj. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
14%

Hát máshogyan látjuk a dolgokat :) én sosem fogok füvetnyírni, kerítést festeni, fenyőfát a talpba faragni, falevelet gereblyézni, az udvart rendben tartani, szerelni, stb... én a házimunkát végzem!


Érdekes látni, hogy mennyire máshogyan látjuk a dolgokat :)

2020. máj. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
86%

Hát szerintem a fűnyírás és a kerítésfestés is házimunka. Mi biztos bénák vagyunk, de mindketten folyton hàzimunkát csinálunk vagy gyereket felügyelünk, a párom, ha itthon van, én mindig.

Ez tényleg néha ilyen hagyomànyos jellegű, hogy ő fiúsabb ház körüli munkát csinàl, én meg lànyos bentit.

Máskor nem. Pl a konyha és a virágoskert az enyém (rajongok ezekért), olyan is simàn van, hogy én ások, ő meg a fűben ülve szappanbubit fúj a gyereknek.

Vagy pelenkàz amíg én teregetek. Vagy sétâl vele kint amíg wc-t pucolok.

Ettől függetlenül kelni én szoktam a kislányhoz, mert egyelőre csak mellen alszik vissza.

2020. máj. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
14%

Nekem az általad említett "fiús munkák" házkörüli munkának számítanak, és a "bentiek" a házimunka kategória, de mindegy.


Kelni nálunk is csak én keltem, de nem a szoptatás miatt. Hanem azért mert ő másnap ment dolgozni, én meg nem. Fel nem tudnám kelteni, mikor tudom, hogy neki másnap munka van...

2020. máj. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!