Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a feladata egy...

Szerintetek mi a feladata egy apanak a gyereknevelesbe?

Figyelt kérdés
2020. máj. 2. 20:23
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
80%
Még szép, hogy az kel, aki nem dolgozik, de itt a gyereknevelésről szól a kérdés, ami nem egy év. A magyar anyukák nagy része ugyanúgy dolgozik, mint az apák, így elég nagy hiba, ha nem tölt minőségi időt a gyerekével, csak kaját gyárt és ruhát mos a munkahelyi munkája után, míg apuci leül legozni.
2020. máj. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
90%
Hát én egy férfinak sem vagyok a szolgája, igen is vegye ki a részét ő is a gyereknevelésből, elvégre az övé is, nem csak az enyém! Ugyanúgy dolgozom én is, ahogy ő, nehogy már mellé még én vigyem egyedül a háztartást és a gyereket is. Francokat. Ugyanannyira az övé is, mint az enyém, elvárom hogy ugyanúgy foglalkozzon vele ő is, etesse, fürdesse, pelenkezza és igen, ha szükséges, akkor keljen fel hozzá ő is. Nem a hazicselédje vagyok, aki mos-főz-takarít rá. Normális kapcsolatban a felek egyenlőek és apukának sem büdös foglalkozni a tulajdon gyerekével. Eszembe nem jutott volna olyan "pasinak" szülni, aki azt hiszi a gyereknevelés kimerül abban, hogy legyártja, aztán csókolom. Ha jól sejtem füvet vágni meg kerítést szerelni nem kell minden egyes nap, az év minden napján, ellenben a háztartás mindennapi meló, ahogy a gyerek is. Mondjuk szerencsére en normális férfinak szültem, aki szereti is a gyerekét, aki törődik is vele és aki nem úgy gondolja, hogy egy gyerek annyiból áll, hogy megveszem neki a szükséges dolgokat, de egy pelenkát nem vagyok hajlandó rajta kicserélni...😒 Akinek megfelel a bejárónő-babysitter kombó, kedves egészségére, de nehogy már úgy állítsuk be a dolgot, mintha az lenne a normális, hogy apuka magasról tojik a gyerekére és minden anyuka nyakába szakad!!
2020. máj. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
23%

Nekem az alapvető házimunka a főzéssel nem teher :) szívesen megcsinálom a saját családomnak! A gyereknevelés meg...

Bár tény, hogy bent a java munkát én csinálom munka mellett, de mint írtam szívesen teszem meg nekik, nem érzem cselédségnek. Van olyan nap, amikor csak a minimumot teszem meg, máskor meg pont az ellenkezője. Sajnálatos, ha valakineknek ez cselédség, ha annak éli meg. A sajáts családjának, nem másnak csinálja. Én szeretek róluk gondoskodni, mint ahogyan a férjem is szeret értünk akár plusz munkát is vállalni. Mindenki ott tesz a családért, ahol tud. Szerintem ebben semmi rossz nincs.

2020. máj. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
96%
Miért, talán a férjnek/apukának leesik a gyűrű az ujjáról, ha megfőzne vagy kitakarítana vagy rendszeresen foglalkozna a SAJÁT gyerekével/gyerekeivel? Én is ugyanúgy dolgozom, mint ő, teljesen egyértelmű és természetes, hogy 50-50%-ban visszük a háztartást és a gyereknevelést is. Egyenlő felek vagyunk és igen, azt akinek a kedves férje a pénzen kívül sok egyebet nem tud hozzáadni a saját családjához, hanem lazán elnézi, neadjisten még el is várja, hogy minden mást én csináljak és tegyem a feneke alá, az már erősen a cseléd kategória. Én is emberből vagyok, én is elfáradok, én is dolgozom, úgyhogy tökre díjaznám, ha nem akarna belehalni a másik fél sem abba, hogy kivegye a részét a SAJÁT családja körüli teendőkből. Nálunk alap, hogy egyenlő felek vagyunk, számomra baromi megalázó lenne, ha a férjem azzal, hogy dolgozik, úgy gondolná, hogy ő aztán kivette a részét a családból, a többit oldjam meg én, hisz végülis a házimunka úgyis inkább női munka, ő meg ugyebár dolgozott, nehogy már szegénykémnek otthon is keresztbe kelljen tennie akárcsak egy fűszálat is..
2020. máj. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
96%

Mondjuk a minőségi időt említette.

Ha en (is) dolgozom, közben a házimunkát is megcsinálom, el látom a gyerekeket. Akkor hol a minőségi idő a gyerekekkel? Hol a minőségi idő a férjemmel? Hol a minőségi idő magammal?!

Ne vicceljünk már. Nyilván amíg az ember otthon van a gyerekeivel addig ő végzi a házimunka nagyrészét vagy épp mindet, de ha már visszament dolgozni nehogy már. És a gyerek körüli teendő meg ekkor is közös!

2020. máj. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk a férjem takarít többet. Én meg befaragom a karácsonyfát a talpba, míg ő a kicsit pelenkázza, a naggyal meg legózik. Még gyeden is marad a gyerekkel pár hónapot.


Sokféle család van, nem ez dönti el, hogy jó vagy rossz a család. Hanem az, hogy akik benne élnek, teljesnek érzik-e az életüket.

2020. máj. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
15%

Igazad van utolsó, egyetértek!

Nem is értem miért kell hülyének nézni azt, aki megoldja a dokgokat a férje segítsége nélkül. Olyam borzalmasan nehéz dolognak van beállítva egy háztartás vezetése, pedig szerintem azért annyira nem durva, mint amennyire itt ki van sarkítva! Az én férjem nem fizikai munkát, de nyilván tudom, hogy a szellemi is annyit ji tud venni. Én még arra is szoktam figyelni, hogy mire hazaér legyen rend, kaja (ha kell az ő részét konkrétan akkor sütöm meg mielőtt tudom, hogy jön ha olyan hogy van rá lehetőség az övét külön, hogy friss legyen). Én érzem hogy megbecsüli a "fáradozásaimat". Lehet azért nem eseik nehezemre.

2020. máj. 3. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
95%
Èn is azt gondolom, hogy ugyanaz a dolga gyereknevelèsbe mint anyukànak. Kettônkè, nem az "enyèm" hanem kettônkè a gyerek ès itt kifejezetten csúnya kifejezès a " segît" szó, mert azèrt jól nèznènk ki ha a gyerekem sajàt apja annak èlnè meg a vele való feladatokat, ellàtàsàt , gondozàsàt talàn mèg a jàtèkot is. Egy gyereknek szüksege van az apjàra is nem csak az anyjàra. A munka a haza adott pènz nem mentesít egy apukàt ezek alól, van az a mondàs, hogy amelyik fèrfi nem làtja meg a gyereknevelèsbe a feladatàt az nem való apànak.
2020. máj. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
94%
Elözô vagyok. Mèg annyit, hogy a hàztartàst azèrt kàr ide keverni, mert azt tènyleg mindenki csalàdon belûl ugy oldja meg ahogy nekik jó ès mindenkinek megfelel. A gyereknevelès màs kèrdès szerintem abban nincs kèrdès...
2020. máj. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
96%
Ahogy a 29 is mondja, itt a fő kérdés, hogy mi a feladata apukának a saját gyereke nevelésében!! Nem kifejezetten a házimunka megosztása volt a téma, de azért elég árulkodó jel, mikor a pasit konkrétan ki kell szolgálni, még az ételt is elé kell rakni, mert ő egy fűszálat nem tesz otthon keresztbe. Gondolom, hogy akkor mennyit foglalkozik a gyerekkel... Mindenkinek a magánügye, hogy mennyire degradálja le magát a saját kapcsolatában, hogy nem egyenlő félként, hanem inkább bejárónőként funkcionál a házasságában, de itt aki a házimunkaval jött, az azt is hozzátette, hogy a férje nem igazán vesz részt a gyereknevelésben. Márpedig ha valami, akkor pont a gyerek ellátása az, ami teljesen magától értetődően KÖZÖS feladat és a büdös életben nem állnék le olyan f*aszival még beszélgetni sem, aki annyival lerendezi a családot, hogy dolgozik, de kitakarítani vagy megfőzni vagy a saját gyerekéhez felkelni, esetleg pelenkát cserélni már büdös neki. Az ilyen keressen magának egy hazicselédet, aztán probléma megoldva..
2020. máj. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!