Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki a gyerekvállalás után...

Aki a gyerekvállalás után kényelmi okokból rövidre vágatta a haját, megbánta?

Figyelt kérdés

Mindig is szerettem volna pixie hajat, csak a férjem miatt nem vágattam, mert ő a hosszú hajat szereti... nem kényszerített meg stb csak én nem akartam hogy neki rossz legyen. Viszont amióta megvan a baba csak összefogva van a hajam, mert rögtön ráfog, hullik is mindenféle, és kb semmi értelme annak, hogy hosszú... nagyon szeretém levágatni, de félek .. meg attól is, hogy nem fog jól állni, és gagyi lesz a visszanövesztéskor...

Ti hogy jártatok ezzel? Tudom nem pont ide vágó téma de mégiscsak a gyerek miatt lenne a fő ok, hiszen fölösleges ez a haj kb...


2020. máj. 4. 13:38
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
43%

Sose értettem, miért kell gyerek után rövid hajat vágni..

Lehet copfban,alul, vagy magasan, lent kettő, konytba fogva, fonva a konty, lent, fent, hajfánkkal, lehet kendővel feldobni a kontyot, hátra, hogy elől csak frufru vagy pár tincs legyen. Ezer csinos variáció van!

Plussz ha el mész sétálni a kicsivel, vagy a pároddal kettesben programra, nyugodtan lehet kiengedve.

Nekem fenékig erő hajam van, én is imádom és a párom is, soha nem vágatnam le.

Állhat akármilyen jól egy nőnek a rövid haj, de a hosszú haj az igazi. Szexben is igen jól lehet játszani vele, a párod is tudna vele mit kezdeni szerintem.. Vagy mostantól csak anyukás dolgokat csinálsz? Mi jön ezután? Jo otthonra a kinyult mackó? Kérlek ne..

Igen van gyerekem. Kreativitásom is.

2020. máj. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
66%
Én most vágtattam rövid(ebb)re, 14 hónapos a babám, long bobot csináltattam, kb 20 centit vágtak. Zavart már a hossza, mindig gumiztam én is és formatlan volt, nehéznek éreztem, el volt vekonyodva a vége, és jobban látszott, hogy nagyon elkezdett hullani szülés után és fokozatosan, de csak lassan nő vissza. Ezt is fel kell néha tűzni, de ehhez elég egy csat is, mert elbírja a hajam súlyát. Én nem bántam meg, fazonra is jobban áll most, egészségesebbnek és dúsabbnak tűnik a hajam.
2020. máj. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Hat hónapos a fiam, derékig ér a hajam, sosem volt ilyen hosszú, semmi pénzért nem vágatnám le.
2020. máj. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

azért csak kaptam egy rosszindulatú kommentet 🤣

ebből is látszik, hogy akármit kérdez az ember, mindig lesz valaki aki beszól :)

nem azért akarom levágatni, mert mostantól csak anya leszek, hanem mert eddig is akartam és ez egy plusz ok rá.

de igazatok van, próbálok inkább frizurákkal variálni, de az a baj hogy az én családomban minden nőnek iszonyatosan gyorsan kihullik a haja, azt meg csak rövid hajjal lehet valamelyest kompenzálni... reméljük én idáig nem jutok el

2020. máj. 4. 15:30
 15/27 anonim ***** válasza:
83%
Én levágattam, mikor pár hónapos volt a lányom. Tizenéves korom óra hosszú, hátközépig, néha derékig érő hajam volt. Reggel az volt az első, hogy a fejem tetejére kontyoltam, mert a a lányom tépte, rágta, rátekerte az ujjaira, lehányta, a szájából szedtem ki, amúgy is egy magánéleti válság közepén voltam, nagyon érett a változás. Nem tudom mi a hivatalos neve, de olyat vágattam, amit éppen még össze tudok fogni fürdéshez vagy ha valamiért kell, de alapvetően rövid hatása van. Nem bántam meg, sőt! Sokkal igényesebbnek érzem magam egy rövid, nőies, rendben lévő, kiengedett hajjal, mint egy szép hosszúval, ami vagy befonva, vagy kontyba tekerve van egész nap. A párom szerint jól áll, én hiszek neki, nekem is nagyon tetszik. Nem gondolom, hogy ezzel vesztettem volna a nőiességemből vagy az igényességemből. Majd ha úgy érzem, akkor elkezdem visszanöveszteni, de az is lehet, hogy így marad. Ne félj változtatni! :)
2020. máj. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
63%

Nézd meg Kovács L. Eszter fodrász videóját ezzel kapcsolatban, kb két napja tette ki youtubera. Szerintem tök jó tapasztalatokat oszt meg ezzel kapcsolatban.

Személyes vélemény, hogy én nem vágatnám le pixiere. Szerintem az nagyon kevés embernek áll jól. Akinek meg nem áll jól az rögtön nem pixie frizkós lesz, hanem öcsikés.

2020. máj. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Nekem jol all a rovid es a ferjem odavan erte, egyedul az tart vissza most (babat varok es csomokban hullik) h nincs fodrasz aki idonkent igazitana a fazonon, egyebkent siman lehet noies, ha megy az arcformahoz. Sosem volt tobb melom vele mint a hosszuval viszont a hosszut hajlamos a legtobb no lofarokba fogni vagy kontyba fejtetore, a ferjem pl ezt gyuloli es mindig elmondja h minek a hosszu ha mindig ossze van fogva.
2020. máj. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Tőled függ, én levágattam long bob-ra és nem bántam meg, de én kicsit szívtelen vagyok a hajammal, mert bitang gyorsan nő.


Most azon gondolkozok, hogy megnövesztem megint, viszont a frufrut meghagyom.


Viszont ebben a döntésemben abszolút nem befolyásol se a gyerekvállalás, se a férjem véleménye. Akarok neki tetszeni, nem az, de ez még attól az én hajam, én se szólok bele, hogy nyírja a szakállát.

2020. máj. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

15 éve pixie hajam van - és 5 perc elkészülni vele (gyerek mellett ez egy áldás).

Tegyük hozzá, hogy az én hajam képtelen megnőni hosszúra és borzalmasan áll emiatt, ha növeszteném. Egyszer tettem pont, de azt megbántam - a rövidet szeretem, csak jó fodrászt kell találni hozzá. Mert szerintem nem ott rontják el sokan, hogy nem áll jól nekik, hanem a fodrász béna és nem vágja jól.

2020. máj. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

5 hónapos volt a fiam, amikor levágattam longbob-ra. Mindig tépte még a copfom is. Aztán amikor már alkalmakkor se tudtam kiengedni, mert akkor is tépte úgy éreztem, minek akkor a hosszú haj? Így is össze van fogva, de mivel kicsi, nem tépi.

Viszont nekem már volt rövidebb a hajam, tudtam, hogy jól áll, és szerettem is. Szóval nem bántam meg.

2020. máj. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!