Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen meglepő manapság...

Tényleg ilyen meglepő manapság, hogy csak egy gyerekünk van és nem is akarunk többet?

Figyelt kérdés
4 éves kisfiúnk van és még az óvónő is megkérdezte már, hogy lesz e testvére. Kérdezi ezt úgy, hogy neki is csak egy lett. Nagyon szeretem a kisfiam de nincs kedvem se energiám ezt megint végigcsinálni. Nagyon rossz alvó volt a fiam és mindig is többemberes gyerek volt, ez azóta se változott. Terhességem is nagyon nehéz volt, majdnem 26. hétre szültem mert kinyilt a méhszáj. De ilyenekre persze nem gondolnak akik állandóan kíváncsiskodnak.

2020. máj. 4. 21:09
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
79%

Nekünk is csak 1 lett tervezve. Több nem lesz!!!

Nem fogják fel... Mikor jöttünk haza a kórházból, már akkor elkezdtek minket nyaggatni a kistesóval hogy mikor lesz... Rá üvöltve mondtam hogy nem lesz! Így sem értette meg. Akkor mit várunk?!

Sok az agyatlan!

2020. máj. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem meglepő, sőt az én közeli öt barátnőmnek még 1 sincs 30 évesek elmúltak már. Nekünk kettő van, de még így is megkérdezik mikor lesz a következő, persze nem lesz! Mondogatták mennyi kedvezmény jár stb., persze de terhes én leszek vele, megszülni, nevelni, ápolni ha beteg, ruházni, iskoláztatni nekem kell. Senkinek semmi köze hozzá, hogy hány gyereket vállalunk.
2020. máj. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem minél kevesebb gyerek születik, annál jobb. Túl van népesedve a Föld. A világon mindenhol be kellene vezetni, hogy mindenkinek maximum csak egy gyereke lehessen.

Nekem nincs gyerekem, és nem is lesz. Sosem vágytam rá. Sokan meglepődnek, de nem mindenki azért születik, hogy szülővé váljon. Boldog vagyok gyerek nélkül, gyerekkel nem lennék az. Szabadság van, nincs is jobb annál. :)

2020. máj. 5. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 Horaires ***** válasza:
82%

Nem meglepő egyáltalán, hogy sokan csak egy gyereket akarnak.

Szerintem az emberekben alapjáraton az van, hogy akkor lennének bunkók, ha nem érdeklődnének. Nincs ahonnan tudják, hogy valamelyik ártatlan kérdéssel valakinek nagyon érzékeny pontra tapintanak. Ugyanez a helyzet a “van tejed?” és hasonló kérdésekkel. Amíg az ember iskolás, azt a legkézenfekvőbb megkérdezni, hogy “szereted a sulit?” és hasonlók. Ha meg gyereked születik, az az egyik legkézenfekvőbb téma amin el lehet indítani egy beszélgetést, hogy szeretnél-e még egyet. S ez nem arról szól, hogy szó szerint miért nem szülsz tíz gyereket, hanem arról, hogy ne legyen bunkó amiért nem kezdeményez valami könnyű csevegést.

2020. máj. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem meglepő mindenki annyi gyereket vállaljon amennyit elbír de az emberek egy része ilyen ,ha 1 gyereked van akkor azt kérdezi hogy lesz második? Másodiknál az hogy lesz harmadik? Harmadiknál már azt hogy bírjátok vagy lesz 4.?
2020. máj. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a ti dolgotok. Nekünk is 1 van, nem igazán gondolkodunk 2 gyerekben. Aki basztat a tesó témával, az helyre lett téve. Viszont, ha valaki nem túl közeli ismerős kérdezi csevegés közben, hogy lesz-e tesó, akkor abba a kérdésbe nem akarunk belehalni. Mert nem tudatja.
2020. máj. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez igaz. Nem mindegy a szövegkörnyezet, meg hogy ki kérdi és hányadszor. Ha csak találkozol egy régi osztálytársaddal és két mondat között megkérdezi az nem az a kategória mint, ha pl apad, anyád vagy a tesod szisztematikusan csesztet vele.
2020. máj. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Szüleimet is csesztették, hogy miért vagyok egyke... Úgy alakult, hogy végül boldogok voltak eggyel, anyukámnak is problémás volt a szülés. Megkapták, hogy az az igazi, ahol nagycsalád van, mindenki más nem szereti igazán a gyerekét és önző. Oké...

Nekem ugyan nincs gyerekem, de ne hallgass másokra. Ez abszolút csak rád és a férjedre tartozik.

2020. máj. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi is egyet terveztünk, nem szeretnénk többet. Ha úgy alakulna se tartanánk meg.
2020. máj. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is egy van, már nagyobbacska (12 eves) de mindig is egyet akartunk. Soha senki véleménye nem befolyásolt, vagy érdekelt.
2020. máj. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!