Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen meglepő manapság...

Tényleg ilyen meglepő manapság, hogy csak egy gyerekünk van és nem is akarunk többet?

Figyelt kérdés
4 éves kisfiúnk van és még az óvónő is megkérdezte már, hogy lesz e testvére. Kérdezi ezt úgy, hogy neki is csak egy lett. Nagyon szeretem a kisfiam de nincs kedvem se energiám ezt megint végigcsinálni. Nagyon rossz alvó volt a fiam és mindig is többemberes gyerek volt, ez azóta se változott. Terhességem is nagyon nehéz volt, majdnem 26. hétre szültem mert kinyilt a méhszáj. De ilyenekre persze nem gondolnak akik állandóan kíváncsiskodnak.

2020. máj. 4. 21:09
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
88%

"A világon mindenhol be kellene vezetni, hogy mindenkinek maximum csak egy gyereke lehessen."

He?

Ez aztán a "senkinek semmi köze, hogy hány gyereked van" hozzáállás👏👏


Szerintem mindenkinek legyen annyi, amennyit szeretne, és amennyit becsülettel fel tud nevelni. Akinek ez 0, annak 0. Akinek 1 annak 1, akinek 4 annak 4, akinek 7 annak 7.


Senkinek semmi köze hozzá.

2020. máj. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
54%
Hogyne lenne már senkinek semmi köze hozzá. Csak nem a mikrokornyezetben, hanem globális szinten kéne szabályozni. De már legalább 50 évet kestunk ezzel is. Többszörös populáció él a bolygón, mint amennyi kívánatos lenne. Meg jó hogy senkinek semmi köze hozzá... Csak mikor a rengeteg nagy családok akaró ember megszuli az eltervezett 6-8 gyereket, aztán beut a krach... Valamelyik szülők beteg lesz, neadjisten meghal..akkor bezzeg jön az adomanygyujtes, meg az állam hibaztatatasa, ugye? Na ezért nem engednek én sem sehova kettőnél többet, legyen az akármilyen gazdag is.
2020. máj. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is egy gyerekem van. 4 éves lesz a kisfiam. Én is mindig kapom az ívet, de mindig olyanoktól, akiknek van 2-3-4 gyerekük, akik leharcolt, szakadt cuccokban járnak, a legvacakabb minőségű ételekkel etetik a gyereket. Ezek az emberek mondják, hogy jajj de jó a testvér. Közben pedig mindenhonnan úgy kuncsorognak össze mindent a gyereknek is. Aztán amikor már 10-15 éves lesz a gyerek, és 50m2-en nyomorognak 5-en, 6-an, az már nem annyira jó buli.

Ezek az emberek beszélnek ki engem a hátam mögött, amikor epret, áfonyát, stb merek venni a gyerekemnek.

Sok többgyermekes nem gondol arra, hogy a gyerekek nőnek és lesznek igényeik is. Aztán olyankor amikor az egy gyerekes megveszi a gyereknek a jó biciklit stb akkor jön a rosszindulat, irigykedés, és beszólogatás.

Én úgy voltam, hogy inkább legyen egy gyerekem, akinek a lehetőségeimhez képest még tudok adni mindent, és az életben is el tudom indítani.

2020. máj. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi a meglepő benne. Már az én gyerekkoromban is sok egyke osztálytársam volt, senki nem találta furcsának, én vhol irigyeltem is őket. Nagyon sok oka lehet annak, ha vhol nem születik több gyerek. Ott van mindjárt apukám, ott nagymamám nőgyógyászati okok miatt nem tudott többet szülni. Egyetemen egy kutatónő a munkája miatt, folyamatosan járt külföldre, nem hagyhatta ott, amit elkezdett, mert több éves munkája veszett volna kárba. Ismerek olyat is, ahol konkrétan anyagi okok miatt nem mertek többet vállalni. Olyat is, ahol az volt a cél, hogy egynek jusson maximális figyelem, úgy érezték, amit ők akarnak, azt nem tudják megosztani. És olyat is, ahol társadalmi, szülői presszióra vállalták a gyereket, akit egyébként nagyon szeretnek és nagyon jól nevelik, mindenki boldog a családban, hogy lett egy unoka, de a szülőknek karrierjük van, meg olyan terveik, amiket nagy családdal nem lehet megvalósítani, egy gyerekkel még csak-csak.
2020. máj. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
71%

"Hogyne lenne senkinek semmi köze hozzá! Többszörös populáció él a bolygón, mint amennyi kívánatos lenne"


Az megvan, hogy ez leginkább Afrika meg Ázsia legszegényebb régiói miatt van? Nem az európai kultúrember fog túlnépesedést csinálni a másfél körüli gyerekvállalási kedvvel, hanem az, akinek a nyomorban van 8-10, majd amikor meghallják hogy náluk nyomor van, nálunk meg vmilyen életszínvonal, akkor idejön hozzánk kuncsorogni munkát meg ellátást az államtól. (Migráció) Ha itthon nem szül senki, akkor attól ők még vígan túlszaporodnak, csak még megspékelik azzal is, h idejönnek, a mi államainktól kuncsorogni.


Ja és nem csak a 6-8 gyerek szülőjével történhet baj, hanem az 1-2 gyerekével is. Azt is megtiltsuk?

2020. máj. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
100%
Egyáltalán nem az. Nekem is egy gyerekem van, pedig kettőt terveztünk, de nincs az az isten, hogy én ezt még egyszer végigcsináljam. Nekem is jöttek azzal, hogy a testvér milyen jó. Van egy hugom, jól elvagyunk alapvetően, de nem lenne más az életem ha nem lenne alapvetően. Másrészről anyagilag és minden tekintetben egy gyereknek tudom biztosítani azt az életkörülményt amit én minőséginek látok. Két gyerek esetén nem vagyok benne biztos, hogy ez menne. Persze ismét a megmondóemberek jönnek az okos dumával, hogy csak szeretni kell azt a gyereket... Azért az sem árt, ha a szeretet mellé megfelelő anyagi körülmények is biztosítva vannak. Természetesen 1940-ben nőttek fel gyerekek 1 szobában 8-an is, változott a kor és az igények...
2020. jún. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!