Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha felhívnak az óvodából,...

Ha felhívnak az óvodából, hogy már csak a mi gyerekünk van bent?

Figyelt kérdés

Most ügyeleti rendszer van, 10 gyerek/csoport a létszám. Rendesen, egész napra van ez. Már tegnap is szóltak délután 4-kor, hogy már negyed 4 óta csak a mi lányunkkal ültek ott, de semmi mást nem mondtak, csak ennyit. Ma fél 4-kor felhívtak, hogy nem-e tudnánk hamarabb menni érte, mert hárman ülnek ott az óvodában a gyerek miatt (2 óvónő és a dajkanéni). Férjem ment érte, mondta, hogy éppen nem a kapuban várták már útra készen mindannyian...


Korábban is volt már ebből megjegyzés, óvónő barátnőm panaszkodott is, hogy neki addig ott kell ülni délutánonként, amíg az utolsó gyereket el nem viszik és ez mekkora kicseszés. De könyörgöm, fizetést kapnak, nem ingyen teszik mindezt. Így már nem tudom, hogy mit csináljunk, azt sem akarom, hogy a gyerek kapjon valami megjegyzést az óvónőktől (mondta a férjem, hogy az egyik ma is úgy nézett rá, mint valami gyerekgyilkosra kb).


2020. máj. 5. 16:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
46%
Nem értem mit kárognak, majdhogynem ingyen fizetés.
2020. máj. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
14%
Minden támadás nélkül... ezek szerint mindketten egész nap dolgoztök (ugyanis most csak ügyelet van az ovikban), négy után hazaértek és ahelyett, hogy az egész nap oviba bedugott gyerekeddel lennél, te a gyk-n háborogsz. Nekem ez olyan fura és szomorú.
2020. máj. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%

Biztos, hogy elbeszélgetnék nyugodt hangnemben az óvónővel, majd a vezetővel is a munkaidőmről, illetve arról hogy nem viccből viszem be a járvány közepén (én nem viszem).

De ha telefonhívásra meg tudjátok oldani hogy valaki menjen érte korábban, az elgondolkodtató, hogy valóban szükséges igénybe vennetek most az ovit?

2020. máj. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Én csak arra emlékszem, hogy az én szüleim 6 ig dolgoztak, és mindig engem vittek el utoljára. Szerintem az sokkal jobban zavarta anyukámat, hogy kellemetlen nekem, hogy magányosnak érzem magam egyedül, mint, hogy az ovónők mit gondolnak, akiknek rohadtul ez a munkája.

Egyébként van valami konkrét idősáv, hogy meddig kötelesek felügyelet biztosítani?

2020. máj. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
97%
Hogyhogy mit csinálj? Most tudtok érte menni hamarabb vagy nem? Mi honnan tudjuk a ti helyzeteteket? Nyilván ha tudtok érte hamarabb nenni akkor ne aszald bent őt egyedül, de ne az óvónők miatt, hanem mert a gyereknek se jó.
2020. máj. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
77%
Négyig van a munkaidejük hivatalosan? Érte tud valaki menni hamarabb? Nagyszülk vagy ti? Ha igen, akkor menjetek érte, ha nem, és még munkaidő van az óvónőknek, akkor szépen ott marad a gyerek négyig. Ennyi. Felnőtt vagy egyáltalán? :D
2020. máj. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Minek ülnek ott hárman egy gyerek miatt?

Válthatnák is egymást.

2020. máj. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
80%
ez már nem az első kérdés, ahol az óvónők minél hamarabb akarnak megszabadulni az ovisoktól. mi történt?? mikor én voltam ovis (20+ éve) alap dolog volt, hogy 4 előtt szinte senkit nem vittek haza! az ovi minden nap délután 4 óráig tartott, azután jöttek a szülők, és 5 óráig mindenkit hazavittek. már nem így van?
2020. máj. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
38%

8, nem változott ebben semmi. 30 éve is én voltam az utolsó gyerek fél 5-5-kor és a dajka vigyázott már csak rám.

De ettől függetlenül most érzékeny a helyzet és ha tényleg meg tudják oldani, kutya kötelességük érte menni. Én ha dolgozok, tuti nem tudok hamarabb kijönni, de a kérdező valahogy csak megoldja, hisz írja, hogy ugranak.

2020. máj. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
68%
Hát szerintem a legtöbb ember egy váratlan esemény miatt el tud rohanni fèl órával korábban a munkahelyéről. Nyilván nem minden nap...
2020. máj. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!