Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan ne legyek gonosz mostoha?

Hogyan ne legyek gonosz mostoha?

Figyelt kérdés
A páromnak van az előző kapcsolatából egy kislánya. Őszintén szólva eddig valamilyen szinten úgy éreztem, hogy versenyeznem kell a kislánnyal és az exxel is, aki rendszeresen lekezelt engem, ugyanis szerinte én "csak a kis barátnője" vagyok az exének, ő meg a gyereke anyja. Most az a helyzet, hogy a párom már megkérte a kezem és tervezzük az esküvőt illetve a közös babát. Most mérhetetlenül boldog vagyok és elmondhatom, hogy győztem, ugyanis az ex mégcsak a felesége se volt. Viszont a kislánnyal szeretném ha normális viszonyunk lenne annak ellenére, hogy az anyja ellenünk neveli. Szerintetek hogy kellene hozzáállnom? Kinél mi volt az ami működött?
2020. máj. 11. 08:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%

"Most mérhetetlenül boldog vagyok és elmondhatom, hogy győztem, ugyanis az ex mégcsak a felesége se volt. Viszont a kislánnyal szeretném ha normális viszonyunk lenne annak ellenére, hogy az anyja ellenünk neveli."

Ezt a két mondatodat olvasd el sokszor egymás után, és gondold át. Biztos, hogy ellened neveli-e az az ex azt a gyereket, amikor a te hozzáállásod viszont ilyen. Gratulálok, legyűrtél egy egyedülálló anyát egy nem létező versenyben. Szerintem először a saját értékrendedet és viselkedésedet tedd rendbe, és majd utána foglalkozz azzal, hogy ki ki ellen nevel kit. Nagyon nehéz lehet ám egy ilyen versenyzős-diadalittas-kárörvendő jelenlegi partnerhez odaengedni a gyereket.

(Arról már nem is beszélve, hogy nem azt írod, azért vagy boldog, mert a szerelmeddel családot alapítotok, hanem azért, mert legyőzted az exet...)

2020. máj. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%

"Most mérhetetlenül boldog vagyok és elmondhatom, hogy győztem"


Az a baj, hogy te ezt egy versenynek fogod fel, holott nagyon nem az.

2020. máj. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

Nekem nagyon furcsának hat, hogy az exszel versenyezni akarsz, meg most úgy érzed, legyőzted.

A kislánnyal viselkedj természetesen és kedvesen. Fogadd el, hogy neki te sosem leszel az anyukája. Fogadd el, hogy őt megviselte a válás, és indulatai, frusztrációja részben ellened is irányulhat. Ne feledd, hogy ő veszítette a legtöbbet váláskor, pedig ő abszolút ártatlan benne.

Ha az anyja ellenetek neveli, láthatásokkor próbálj háttérbe húzódni. Végső soron a láthatás a kislány és az apja közötti kapcsolat érdekében van. Nyilván találkozzon veled is, legyenek hármasban (később négyesben) is programok, de a kislány az édesapja miatt jön hozzátok, ezt tartsd szem előtt (meg nyilván a férjed se passzolja le neked).

2020. máj. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
33%

Súgom halkan, hogy ez a probléma nem oldódik meg az esküvő után sem.

A kislány mindig utálni fog akármit is teszel.

Nyilván exanyuci is hangolja ellened.

Az meg plusz csavar lesz a történetben, ha lesz közös gyereketek.

Na ott lesz csak igazán probléma.

Hogyan ne legyél gonosz mostoha?

Ez ellen nem tudsz tenni. Nem a te gyereked, nem kell szeretned. Főleg hogy ellened nevelik.

Ha olyan pasi kellett akinek van egy kölyke, és versenyezni kell exanyucival is akkor viseld a következményeit.

Több ezer/millió gyerektelen férfi van.

De neked egy ilyen kellett...

2020. máj. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

Amit leírtál mérhetetlenül gusztustalan! Versenyről, győzelemről beszélsz..

Úgy kell a gyerekkel normális kapcsolatot kialakítani, hogy elfogadod, megismered. Hiába nevelik bárhogy, ha odafigyelsz rá, az életetek része. Persze nem mindegy menmyi idős, mert kamasz korban már sokkal nehezebb.

2020. máj. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
74%

Egyszerűen csak szeresd a kislányt. Ha ezt adod neki, ezt fogod tőle visszakapni. Ő még kicsi a játszmázásokhoz, az érzései irányítják.


Az ex-szel legyél udvarias és tavolsavtarto. Rosszat róla sem a szemébe, sem a háta mögött ne mondj, mert ezzel ismered el igazán, hogy Te ezt tudod elegánsan és nőiesen kezelni.


Ez a kombó sztem mindenkinek tetszeni fog. Hajrá!

2020. máj. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

Eddig mit tettél?

Eddig éreztetted vele, hogy versenyzel velük (vele és az anyukájával)?

Csak most szeretnél változtatni, hogy "győztél"?

Legyél vele kedves. Te is azt szeretnéd, hogy mások normálisan, kedvesen viselkedjenek a te gyerekeddel (ha majd lesz). Semmiképp se szidd neki az anyukáját. Akkor se, ha megbántott valamivel. Nem a gyerek tehet róla.

2020. máj. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem én kezdtem ezt a versengés dolgot, ő viselkedik így az elejétől kezdve és érezteti velem, hogy ő mennyire "felsőbbrangú", de a párommal is ugyanígy viselkedik. A kislánnyal sose volt rossz viszonyunk, sőt az elején azt mondta azt szeretné ha én lennék az anyukája. Persze ezen az ex mégjobban kiakadt, azért is neveli ellenünk a gyereket
2020. máj. 11. 09:13
 9/20 A kérdező kommentje:
A kislánnyal sose éreztettem semmit, azt hogy mit érzek egyedül a párom tudta, aki szerencsére mindig mellettem állt. Az exxel régebben sokat vitáztunk, aminek általában az volt az oka hogy különböző közösségi oldalakon betámadott engem a hülyeségeivel, gyanítom a féltékenység vezérelte, hogy random elkezdett írkálni nekem, hogy "ő a párom gyerekének az anyja, én meg egy senki vagyok". Azóta letiltottam mindenhol, a vitáikba se szólok bele, a párom meg már nem egyszer elmondta neki, hogy nem kíváncsi rá és beszélni se akar vele, nem fogja fel.
2020. máj. 11. 09:18
 10/20 anonim válasza:
51%

Hmm...Igaz nem volt szép dolog a versenyzés viszont szerintem becsülendő,hogy változni akarsz.

A tanácsom, hogy legyél kedves normális a kislánnyal, még ha nem is annyira szereted. Éreztesd vele, hogy nem ellene vagy és legyél nyitott feléje. A Ex-Feleséggel nem lehet mit nagyon kezdeni.Rá nemigen hat az beszéd.

2020. máj. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!