Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy baba/kisgyerek gyorsan...

Ha egy baba/kisgyerek gyorsan fejlődik, jól alszik, stb, a szülők miért azzal jönnek hogy csak "szerencséjük van vele"?

Figyelt kérdés
Sok válasznál láttam, ha a gyerek végig alszik éjjel, rendesen eszik, keveset sír, hamar szobatiszta lett..lehetne még folytatni, mindig hozzáteszik hogy szerencséjük van vele. De ez akkora butaság, rengeteg múlik a szülőn! Sokaknál lehet hogy nem is tudatosan, de olyan jól értenek a gyerekekhez, miért nem lehet belátni hogy ez a szülő érdeme is? Ez nem szerencse! 2 gyerekem van, mindegyik más, mindkettőt ugyanúgy mégis másképp kell nevelni, alkalmazkodni hozzájuk, mégis miért a szerencsén múlt az hogy 4 hónaposan átaludták már az éjszakát, 2 évesen szobatiszták lettek, stb (2 év korkülönbség van köztük)? És miért szúrja ez mások szemét? Persze, nem kell a gyerekkel egész nap foglalkozni, végülis nem azért van otthon a szülő, csak szerencsés ha a gyereke ezt meg azt jól csinálja..
2020. máj. 11. 22:30
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Ha vki egy picit is objektív, látja maga is. Pl. beszéd: itt a 16 hónapos lányom, aki mint írtam, csomó szót tud, 10 hónaposan mondta, hogy hinta, làmpa, azóta meg egy csomó mindent: kuka, daru, alma stb.

SOHA nem rágtam a szájába, hogy mondjon valamit, nem is esem extázisba, ha mond, nem vagyok nagyon meglepve, mert én is verbális típus vagyok és korán beszéltem. Sokat mondókázunk, de látom, hogy a masik szülő is ugyanennyit beszél a gyerekéhez, akié meg 2,5 hónaposan sem mond semmit.

Valószínűleg amúgy neki lesz nevelési siker majd a beszédindítás, nekem nem nevelési siker, hogy ezek az idegrendszeri struktúrái járnak elől az ő személyes fejlődésében.

Alvás szempontból meg ébred, de ez nem egy probléma, mert ebben a korban ez teljesen normàlis, és ettől teljesen kipiheni magát. Persze hogy ráhagyom, mért ne hagynám? Inkabb erőltesssek rá az én kényelmem érdekeben egy számára nem fiziológiás működést?

Nyilván a konnektorba nem nyúl, van napirend, nevelve van, ha a viselkedése nem megfelelő, csak ezek hogy jönnek ide, meg hogy vki nem szab korlátot a gyerekének?

2020. máj. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
76%

Az én gyerekeimnek percre pontos volt a napirendjük a kezdetektől, mindent sokkal korábban kezdtek általában pl kerek 10 és 12 hónaposan stabilan jártak, másfél évesen bővített mondatokban, ragozva beszéltek, kirakóztak; hiszti, rosszalkodás nem volt. Órákig eljátszottak mindig egyedül és egymással is DE egyik sem aludt 10 hónapos koráig egyben 1,5-2 óránál többet. Na erre varrjál gombot :)

Biztos nem próbálkoztam eléggé 3 éven keresztül, hiszen ki nem akarná ébren tölteni az éjszakákat évekig!

2020. máj. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, egy dolgot felejtettél még el; megosztani a tuti módszert, amire a "kevésbé szerencsés" vagy ne talán tán "lusta" anyák nem gondoltak. Azt hogy mit kell tennie egy szülőnek hogy az ő érdeme legyen, hogy a gyerek 4 hónaposan tuti átaludja az éjszakát és hogy a játszószőnyegen ellegyen egyedül míg a vasárnapi három fogásos ebéd elkészül?
2020. máj. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 A kérdező kommentje:
Nem írom le. Rengeteg kérdésnél leírtam már segítő szándékkal, semmi rosszindulattal én hogyan csináltam, az eredmény az hogy bunkón leugatnak, nem értelmezik a szöveget, kiforgatják a szavaimat. Ameddig terhes voltam több könyvet is elolvastam a témában, amikből azokat alkalmaztam ami a mi életvitelünkhöz passzol.
2020. máj. 12. 13:48
 35/53 A kérdező kommentje:
Egyébként hol írtam hogy egyedül hagytam őket játszószőnyegen miközben főzök? Vagy neked ezt jelenti a jól nevelt gyerek?
2020. máj. 12. 13:51
 36/53 anonim ***** válasza:
100%

"Rengeteg kérdésnél leírtam már segítő szándékkal, semmi rosszindulattal én hogyan csináltam, az eredmény az hogy bunkón leugatnak, nem értelmezik a szöveget, kiforgatják a szavaimat".


Most nem îrod le de egy kèrdèst mèg azèrt kiírtàl errôl ide. Akkor mégiscsak te huzogatod itt az oroszlàn bajszàt folyamatosan.

2020. máj. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 A kérdező kommentje:
Igen, mert sokan itt nyavalyognak, tanácsot kérnek, aki meg mer adni, mert tudja hogy nem csak azon múlik minden milyen gyereket dobott a gép (ha egészséges - mielőtt megjelenik az autistázó válaszoló-), hanem neveli, tanítja, ami teljesen az ő érdeme, leugatják hogy csak szerencse. De ismét megkérdezem, hogy jön ide az hogy te nagylakomát tudj főzni, miközben egyedül van hagyva a gyereked a játszószőnyegen?
2020. máj. 12. 14:17
 38/53 anonim ***** válasza:
89%

Ha az az a kérdés, amire gondolok, ott leírtál egy full alap csecsemő alváshigiénét (amit kb mindenki csinàl(t)), ott is betoltál egy oldalvágást a gyökér többieknek, akiknel biztos eszükbe se jutott cssk kislàmpát kapcsolni vagy altatót dúdolni, és meg voltál lepve, hogy kiakadtak a népek.

Most kb amúgy ugyanazok válaszolnak vèlhetően, mert annyian nem kommentelnek itt.

Mért tetted fel a kérdést?

Komolyan, én kezdelek sajnálni gyerekestül, hogy ezzel, itt és így akarsz jó pontokat adatni Magadnak. Tènyleg azt hiszed attól leszel jobb anya, hogy hamarabb átaludta a gyerek az éjjelt vagy szobatisztult, és mindenki más egy lusta, béna idióta?

2020. máj. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
100%
A másik, hogy semmi èpeszű érvre nem reagálsz, és téves elkèpzeléseid vannak (pl hordozás szerepe a mozgásfejlődésben), ami engem szintén zavar a beszélgetésben.
2020. máj. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
100%

A 33 as nem èn voltam èn most az utolsót írtam neked (36 ost) .

Viszont a 12 est èn írtam arra tudsz vàlaszt adni?

2020. máj. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!