Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy baba/kisgyerek gyorsan...

Ha egy baba/kisgyerek gyorsan fejlődik, jól alszik, stb, a szülők miért azzal jönnek hogy csak "szerencséjük van vele"?

Figyelt kérdés
Sok válasznál láttam, ha a gyerek végig alszik éjjel, rendesen eszik, keveset sír, hamar szobatiszta lett..lehetne még folytatni, mindig hozzáteszik hogy szerencséjük van vele. De ez akkora butaság, rengeteg múlik a szülőn! Sokaknál lehet hogy nem is tudatosan, de olyan jól értenek a gyerekekhez, miért nem lehet belátni hogy ez a szülő érdeme is? Ez nem szerencse! 2 gyerekem van, mindegyik más, mindkettőt ugyanúgy mégis másképp kell nevelni, alkalmazkodni hozzájuk, mégis miért a szerencsén múlt az hogy 4 hónaposan átaludták már az éjszakát, 2 évesen szobatiszták lettek, stb (2 év korkülönbség van köztük)? És miért szúrja ez mások szemét? Persze, nem kell a gyerekkel egész nap foglalkozni, végülis nem azért van otthon a szülő, csak szerencsés ha a gyereke ezt meg azt jól csinálja..
2020. máj. 11. 22:30
1 2 3 4 5 6
 41/53 A kérdező kommentje:
Nem tudom kire gondolsz 38as.
2020. máj. 12. 14:30
 42/53 A kérdező kommentje:
A hordozást valóban nem tartom jónak, sőt hátrányosnak gondolom a mozgás szempontjából. Kipróbáltam, mindkét gyereknél tanácsadóval szinte az összes típust, rettenetes ahogy a gyerek szinte fulladásig az anyjához van szorítva és akadályozva van a mozgása. Nagyon trendi dolog az biztos és jó a marketingje, de egyik "hurcimami" ismerősöm babája sem volt ügyesebb, gyorsabb a mozgásfejlődésben mint az én nem hordozott gyerekeim.
2020. máj. 12. 14:46
 43/53 anonim ***** válasza:
83%

Pedig előnyös a mozgásfejlődésnek. Ha a Te gyerekeid nem szerették, az indok arra, hogy ne használd, de nem indok általánosítani.

Ha fulladásig van szorítva a hordozó, ott valami nem jó amúgy se.


"Egyik hurcimami ismerősöm babája sem volt ügyesebb, gyorsabb a mozgásfejlődésben, mint az az én gyerekeim"

- erre mit mondjak? Egyszerűen nem tudod elengedni ezt a ki-a-gyorsabb dolgot, miközben nem jelent semmit, hogy ki a gyorsabb. Annyira látszik, hogy nem érted sem a mozgás sem az alvás fejlődését.


Valahonnan hoztad ezt a versengést, nem vetlek meg érte, mert sajnos elég sok idős és még szakemberek is tolják ezt, utóbbiak közül kb a szocializmusban dolgozott, már 60-70 év körüli dokik és védőnők.


De kb ez a baj az egész kérdéseddel meg tèmáddal. És ha élőben a tizede ott van az arcodon annak amit pluszban hozzágondolsz, hát nem csoda, ha nem jön be. Én kivagyok az ilyen anyáktól, tudod?


Nekünk is volt, hogy a 10 hónaposom kézbe fogva harapva ette a banánt a játszócsopiban és az egy éves gyerek anyja sóhajtva mesélte, hogy az övé csak pépeset eszik meg. Szerinted nekiálltam osztani? Mondtam, hogy viszont láttam ag előbb milyen szuperül kirakózik és képzelje az enyém cs-szik mászni még mindig.


Tényleg nehéz az anyaságban, hogy ritkán kapunk egyértelmű jelet, nem tudni azonnal, mikor csinálunk jót.

2020. máj. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
90%
Egy újabb szuperanyu.
2020. máj. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
82%

Illene kicsit tájéjozódni mielőtt baromságokat írsz. A hordozás nem akadályozza a mozgást. Ugyan jól mocorog benne a kicsi. Sőt segíti az idegrendszeri érést.

De gratulálok. Szuper anya vagy és csak az jó amit te csinálsz és pontosan úgy. Jár a taps 👏👏👏

2020. máj. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
64%
Ja és az én hordozott babám 7 hónaposan felállt
2020. máj. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
89%
Èn azt gondolom te az a tipus vagy akinek lehet itt írni bàrmit, hiszen te ezt làttad tapasztaltad a sajàt gyerekeiden hiàba minden szó azt hiszed valóban, hogy különb vagy màs anyàtól es minden a te èrdemed. Te csak akkor vilàgosodnàl meg ha lenne mèg egy gyermeked ès ott ezek a dolgok nem müködnènek îgy a sajàt bôrödön tapasztalnàd meg azt amikrôl itt irtak neked. Minden màs hasztalan nàlad.....
2020. máj. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
81%

"Nem írom le. Rengeteg kérdésnél leírtam"


Akkor dobj már egy linket ezekkel a kérdésekkel, ahol meglelhetem a választ 😏 nem hiszem el, ha van egy ilyen szent grál a kezedben, akkor nem osztod meg, ha valakit érdekel.

2020. máj. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
82%

Annyira kíváncsi vagyok, milyen idősek a gyerekeid?

Remélem az egyik már nagykorú, azért mered ilyen bátran kijelenteni, hogy minden flottul ment a gyereknevelésben.

3 gyermekünk van, mindhárom eltérő személyiség, a legidősebb 13 lesz, de nem mernék ilyen megállapítást tenni.

Mert még nem látom a végét, nem látom, hogy tuti jól csináltuk-e.

Pedig akár hihetnénk is, hogy piszkosul menők vagyunk.

De mégis mi a fokmérője a szuper gyereknek 13 évesen? Vagy épp 7 évesen?

Az évfolyam legjobbja? Vagy épp tehetséges sportoló? A barátok száma?

Szerinted valaki meg tudná állapítani - így X év távlatából- hogy melyik lett hamarabb szobatiszta? Vagy melyiknek volt gyorsabb a mozgasfejlodese?

Szerinted fontos, hogy 2 évesen beszédhibás volt? Vagy csak a 3. szülinapja előtt 2 nappal lett szobatiszta? Tuti az a nyertes, aki akkor jobbnak tűnt? Ugyan már, a lényeg nem itt van. De kérlek adj ötletet, pl. hogyan, milyen szempontok alapján mérhető egy első osztályos a többihez?

2020. máj. 13. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 A kérdező kommentje:

Honnan jött ez a ki a gyorsabb dolog áruljátok el? Szövegértés megy itt a gyakori népének? Akkor legyen, hogyne, hajrá, csak szerencsém volt a gyerekeimmel igazatok van, hogy alszanak éjjel és nem kellettem 3 éves korukig pelenkáznom őket. Jobb a szerencsére fogni, az az érzékeny lelketeknek is könnyebb. Gratulálok 😂 egyikőtök napját olyan szívesen megnézném, milyen az a nem szerencsés szülő/baba. Vajon miket látnék? Idegbeteg, kialvatlan, türelmetlen anyát? A minden sírásra cicire cuppantott babát, aki utána ugyanúgy sír tovább, mert az igazi oka a sírásnak nem lett kiderítve? Vagy olyat, hogy a baba kb csak azért van tartva mert trendi, cuki cuccokat lehet neki venni és sok lájkot hoz? Valaki írta itt kérdésben pl hogy a 6 hónapos babája nem akar aludni éjjel, ezért spongyabobot nézet vele, esetleg ő is itt van köztetek? Nem vagyok szuperanyu, aki folyton henceg, de az igenis zavar, hogy ameddig otthon voltam velük csak velük törődtem, szeretgettem és nevelgettem őket és lám boldogan aludtak éjjel meg a többi, és a képembe vágják hogy szerencse. Nem az. Ezért nem sikeres sok ember az élet többi területén sem, csak elvárják, hogy minden az ölükbe hulljon, persze nem változik, történik semmi, mert tenni érte, áá, azt hogyan, meg mit képzelsz, majd lesz valami, aki meg tesz is érte és sikerül is neki az pedig szerencsés.

Kedves utolsó, az írásod felesleges, semmi köze a kérdésemhez, a gyerekeim pedig 6 és 4 évesek.

2020. máj. 14. 21:40
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!