Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anya és anyós között nevelési...

Anya és anyós között nevelési ellentétek,van megoldás?Helyre jöhet a dolog?

Figyelt kérdés
Én vagyok az anyuka és rengeteg dologban nem egyezik a véleményünk anyósommal a 2 éves gyerekem neveléséről. Ki is jelentette hogy nem érdekli amit kérek ha úgy gondolja megteszi amit a gyerek kér mert ő mindent megenged neki. Kedvelem őt de ebben ellentétek vagyunk. Azt soha nem tenném hogy nem megyünk oda,meg ő is gyakran jön kb. kétnaponta találkozunk. Nem tudom mi lehetne a megoldás. Megbeszélni már próbáltam,akkor minden Ok,5 perc múlva mintha nem is beszéltünk volna
2020. máj. 22. 21:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Pedig legalább visszább kéne venni a találkozást. Így te leszel a gonosz ő meg az isten. És amíg nincs semmi következménye h le... amit momdasz, nem is fog változni
2020. máj. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
Mi azt beszéltük meg, hogy a gyerek mindig azokhoz a szabályokhoz kell alkalmazkodjon, akinek a házában van. Vagyis ha náluk van akkor felőlem kenyeztesse. Természetesen veszélyes dolgokat nem enged/ad neki. De ha itthon van akkor senki nem bírálja felül az itthoni szabályokat. Szerintem nem gond, ha a nagyi jobban kényezteti a gyereket. Elvégre erre való.
2020. máj. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Próbáld megértetni vele, hogy ez a gyerek a tied, te neveled, te tanítod szépre-jóra, a te felelősséged, milyen ember válik belőle. Amikor ő volt kisgyermekes anyuka, az övé volt a feladat, hogy nevelje. Vajon örült volna hajdanán, ha az ő anyósa beleszól?

Most te vagy az anya, állj a sarkadra (férjed is!), mert ha hagyod, nektek rontja el! Sőt, te leszel a rossz, aki egy kezelhetetlen, követelőző kölyköt próbálsz féken tartani. Ő mossa kezeit, ő nem tehet semmiről...

Azt javaslom, ha nem érti meg, minden alkalommal menj el a gyerekkel együtt, hogy ne érvényesítse az akaratát. Előbb-utóbb rádöbben majd, hogy TE vagy az anya.

2020. máj. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
Nem feltétlenül probléma ez. Otthon a te szabályaid vannak érvényben, a nagymamánál meg az ő szabályai. Ha ot nem zavarja, hogy a gyerek zsirkretaval rajzol a nappaliban a tapétára és gyurmát maszatol a perzsaszonyegbe, reggelire, ebedre és vacsorára is tejbegrizt kér nutellás palacsintával, az az ő dolga. Te ettől otthon se a maszatolást, se a firkálást nem engeded és adsz neki normális etelt. A gyerekek gyorsan megtanuljak, hogy hol ki a szabály. Tehát hacsak nem veszélyezteti a gyereket az, amit megenged neki, nem kell ebből problémát csinálni.
2020. máj. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

En is ugy latom igy 10ev tapasztalat utan hogy a gyerek pontosan tudja hogy melyik hazban mit szabad. Ha abban megegyeztek h a te hazadban ne kenyeztesse, az oveben pedig esszeru hatarokon belul, be fog allni egy rendszer.


Egyebkent nalunk anyos volt extraszigoru, hogy ulsz, hogy allsz, hogy nezel, csak ide ulhetsz es csak azzal jatszhatsz, mint egy kikepzo ormester. Azon tul h a gyerek frusztralt lett ettol, betartotta, max egy ido mulva mondta h oda ne menjunk.


Ezzel szemben anyamek teljes unokakorbenyalo uzemmodba kapcsoltak, hinta az eloszobaban, 5fele etel reggelire, ugralni lehet az agyon, szoval sok minden amit nalunk nem szabad. Ott elengedi magat, itthon pedig nem nyavog azokert a dolgokert amit csak nagyinal lehet.

Ugy tunik anyosod kompromisszumkesz, ulj le vele meg egyszer es kerd meg h mindenki erdekeben a te lakasodban ne kotyogjon bele h mit h csinalsz, valoszinuleg neki sem esett jol amikor az o anyosa akart mindent mashogy, az o lakasaban pedig csinalja a dolgokat logikus hatarokon belul, amivel neked majd nem okoz gondot ha visszakerul a gyerek a sajat kornyezetebe.

2020. máj. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Inkább olyanokkal van gondom hogy a gyereknek valóban mindent megenged. Ha kéri anyós parfümjét,odaadja neki és orrba szájba fújja a gyerekre. Vagy sokszor vacsi előtt tudunk menni hozzá( párom munkaideje miatt) és mindig ad neki édességet pedig már többször megkértem hogy vacsi előtt ne tegye. Vagy el vannak kerítve a szomszéd macskái,nemrég nálunk ellett,bolhásak,nem szeretném ha a kicsi oda menne. Mikor anyóssal volt mutatta hogy be akar menni ,ő beengedte mondván őt nem érdekli mi van ,ha a kicsi be akar menni hát menjen.Ezeket még sorolhatnám de nem akarok senkit untatni. Szóval konkrétan nem azzal van a baj hogy anyósnál mit csinál( bár az sem tetszik hogy ott végig telózhat+ tévézhet egyszerre de nem szólok mert anyósnál van) hanem úgy általánosságban érzem gázosnak a helyzetet
2020. máj. 23. 22:13
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
Hát pedig én az 1-essel értek egyet, tapasztalatból is. Tudod, mi lehet így ebből? Egy durva jó zsaru-rossz zsaru játszma. Persze, hogy tudni fogja, hol mi a szabály, nem is ezzel van a gond. Hanem hogy te, a saját anyja leszel a főgonosz, mert olyan "rosszfej" vagy, hogy "semmit" nem engedsz meg, a mami meg az imádnivaló drága, mert vele és nála azt csinál, amit csak akar. Te harcolni fogsz a gyerekkel, állandóan konfliktusba keveredni, köztük meg kb. szerelem lesz. Nálunk annyival rosszabb, hogy együtt is lakunk. Szintén nem ér semmit a szó. Így a gyerekem utál, mert ahhoz még természetesen kicsi, hogy belássa, nem engedhetek neki és hagyhatok rá mindent.
2020. máj. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

Nem értem az ilyen anyóssal miért is kell tartani a kapcsolatot vagy együtt élni?

Komolyan kérdezem. Nekünk is volt hasonló szitu, bár én vagyok olyan szerencsés, hogy a férjem odaállt az anyja elé és megmondta, hogy vagy együttműködik, vagy többet nem megyünk hozzá az unokájával.

A te férjed miért nem beszél vele? Akinek az anyósa ennyire lehetetlen személy, annak a férje miért csinál semmit?

2020. máj. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%
8 Mert vannak férjek akik azt hiszik az anyjuk tökéletes. Nálunk is van ilyen a családban. A pasi anyuci pici fia. A feleségét meg kikészíti. És hiába mondja neki. Jajj anyuka nem úgy gondolta meg csak jót akar.
2020. máj. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%

9!


Az ilyen feleség is idióta, hogy nem válik , plusz még gyereket is vállalt.

2020. máj. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!