Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők! Van olyan szakma/hivat...

Szülők! Van olyan szakma/hivatás amitől olyan mértékben óva intitek a gyermekeiteket, hogy ha "sírva könyörög" miatta sem engeditek, hogy kitanulja?

Figyelt kérdés

Most én nem a prostitúcióról, illetve az ilyen modellkedés szakmáról beszélek amire talán mindenki elsőre gondol. Leginkább a teljesen "hétköznapi" szakmák közül érdekelne, hogy van e olyan ami irányban ha addig éltek se engeditek a "gyermekeiteket", hogy elvégezze.

Vagy ti abszolút nem szóltok ebbe bele?

Azért érdekel, mert pályaválasztás előtt állok és anyámék letettek elém egy listát amin azok a szakmák szerepeltek amit biztos, hogy nem fognak engedni nekem elsajátítani és felejtsem el. Példának mondok néhányat: kamionos, taxis, rendőr, festő...


Ez csak az én szüleimnek egy sajátos tulajdonsága vagy azért ti is beleszóltok a gyermeketek pálya választásába?



2020. máj. 23. 22:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
29%
Jo a kerdes. Engem hagytak a szuleim azt tanulni, amit szerettem volna 20! evesen, es ez nem fellangolas volt, hanem gyerekkori "alom". Megbantam nagyon. Az egy dolog, hogy elment ra 4 ev, de csalados tobbgyerekes anyakent eselyem sincs elhelyezkedni a "szakmamban". Az en gyerekeim meg kicsik, de igen, kell oket terelgetni szerintem is. Nem hiszek az apad jogasz lett, igy te is az leszel dologban sem. De sokat kell beszelgetni, elmagyarazni dolgokat. Minden szakmanak megvan a szepsege es az arnyoldala, erre kell nagyobb hangsulyt fektetni. Pl. ha tanar akar lenni, felhivnam ra a figyelmet kb. semmire sem lesz eleg a fizetese, de lehet maganorakat adni, azzal ki tudja egesziteni, ha csaladra vagyik, gyerek mellett pedig a legidealisabb valasztas a szunetek miatt. De en el tudom majd inditani az eletben, tehat lesz lakasa, igy nem neki kell az elindulashoz szukseges alapot eloteremteni. Szerintem ennek is szempontnak kell lennie, h a szulok, mennyire tudjak az elejen tamogatni.
2020. máj. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 5 évig tanultam egy olyan szakmát amibe aztán soha nem dolgoztam. Egyáltalán nem bántam meg. Minden percét élveztem és itthon is tudom alkalmazni a tanultakat. Az unokatestvérem szakács akart lenni. Megtiltották neki mondván érettségizzen. Az érettségi után nem volt már kedve tanulni. Bem ismerek még egy olyan embert akinek olyan jó íz érzéke van mint neki. Fantasztikus szakács lehetett volna.

Én tiltani biztos nem fogok neki semmit. Elmondja mit szeretne. Átbeszélljük mik az előnyei, hátrányai. Ha utána is azt akarja hát legyen. Pl kamionos. Jó fizetés, világot lát de közben alig látja a családját.

2020. máj. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
A rendorsegnel gondolom utcai jarort gondoltak,a rendortiszti foiskola nagyon nepszeru,es nagyon jo suli,utana a nyomozo azert nem olyan rossz beosztas,buntetes vegrehajtas se rossz,honvedseg meg baromi jol fizet. Tehat pont nem zarnam ki. Festo a kis lakasunkra 250 e ft ot kert ket eve,nos,ok sem keresnek rosszul es a kamionos sem,mondjuk allandoan uton lenni nem valami es veszelyes a balesetek miatt,bar a kamion magas,nem ok szoktak belehalni a kozlekedesi balesetbe. Ennel sokkal rosszabb szakmam vannak,nem is ertem a szuleidet,h pont ezeket emeltek ki.
2020. máj. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem is ciki, vagy rosszul kereső szakmák, nem akadnek ki ezeken semelyiken.
2020. máj. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
Szakacsnak en sem engednem a gyereket, azert hogy masnak kidolgozza a belet. Ha van sajat etterme, bufeje, kifozdeje, ahol o a tulaj, ott igen. Tehat, ha ez a cel, hogy valaki a sajatjaban akar szakacskodni, akkor hajra.
2020. máj. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ha van sajat etterme, bufeje, kifozdeje, ahol o a tulaj, ott igen.+"

ehhez végzettség kell. anélkül nem is nyithatsz ilyen helyeket.

2020. máj. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
13%
Termeszetesen, de itt jon be az, h el kell neki ezt magyarazni. De kell egy alapkoncepcio, pl. elvegezheti a szakacs okjt, de elotte szerezzen gazdasagi diplomat, h ertse is, hogy mukodik egy uzlet. Tudom-e, en mint szulo tamogatni anyagilag, hogy tudjon indulaskent akar egy kis bufet, gyrost, hamburgerest stb. venni maganak. Ha az mukodik, lehet egyre nagyobb helyben gondolkozni. Mas ettermeben 14-16 orakat dolgozni, ugy, hogy ramenjen fizikailag es idegileg is, biztos nem engednem. De van olyan ertelmes, hogy meg tiltani se kell ezektol, mert elhiszi a szuleinek, hogy igy rovid tavon tonkreteszi magat.
2020. máj. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
100%

A szüleid, objektíven megítélve is, korlátoltak.


Mi az hogy készítettek egy listát arról hogy mihez nem kezdhetsz magaddal az életben? Más szülő örülne, ha a gyereke végre fogná magát és csinálna valamit. Sokakhoz úgy kell könyörögni, hogy menjenek tanulni és ne álljanak meg a kötelező 8 általánosnál. Ha jól tudom, tanulni nem csak kötelesség, hanem jog is, azaz ha a szüleid nem engedik hogy jelentkezz mondjuk taxisnak, akkor konkrétan a jogaidat sértik vele. És igen, ez az a pont ahol nem lesz népszerű a válaszom, hogy a gyerek nem a szülei tulajdona, hanem egy különálló emberi lény, és hogy van olyan hogy a szülők ártanak a gyereküknek.

És igen, igen, vannak azok az emberek akik csináltak valamit ami ellentétes volt a szüleik véleményükkel és megbánták, de azért mert ezek az emberek rosszul döntöttek mért kéne elvenni a döntés lehetőségét másoktól is?

Tanulj azt amit szeretnél, független attól hogy a szüleid milyen sztereotípiákban élnek. Nem ismerem a családodat, de sok más ilyen hozzáállású szülő csak azért szül gyereket hogy elmenőzhessen mások előtt hogy "Nézd milyen jó anya vagyok, a gyerekem egyetemen végzett mérnök!".

Az, hogy konkrétan egy ő általuk elképzelt ideálba akarnak beleerőszakolni, nettó hülyeség és suttyóság.

2020. jún. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Orvoscsaládból származom, a szüleim és a nagyszüleim is orvosok, s a két bátyám szintén az orvosi hivatást választotta. Belőlem is orvost szerettek volna faragni a szüleim, de engem nem vonzott sohasem ez a pálya. Mindig olvasni szerettem, a könyvek imádója voltam. Informatikus könyvtáros szakot végeztem az egyetem, most könyvtárosként dolgozom. A családom tagjai lenéznek ezért. Nem tiltották ugyan meg, hogy könyvtáros legyek, de nem is örültek a választásomnak, és nem is támogattak a tanulmányaim alatt olyan mértékben, mint a bátyáimat.
2020. jún. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
90%
19-es,sajnalom,nehez lehetett. De te mar tudod,hogy ne csinald majd a sajat gyerekeddel.
2020. jún. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!