Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy mostohaapa beleszólhat a...

Egy mostohaapa beleszólhat a gyereknevelésbe?

Figyelt kérdés
Annak a gyereknek van jobbik esetben apja meg anyja. Miért vsgy milyen jogon szólhatna bele egy mostohaapa a gyereknevelésbe?
2020. jún. 13. 02:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon sokan élnek úgy együtt, hogy különböző nevelési elveket vallanak(egy pofontól megjön az esze pl), ilyennel az én párom sem szólhatna bele, mondjuk ha megtudnám, többet nem is lenne a párom.


Akivel együtt vagyok, az nagyon hasonló nevelési elveket kell hogy valljon hozzám, akkor pedig teljesen úgy nevelhet, mint én, hisz nevelőapja, ha nem is vér szerinti. Természetesen a vér szerinti apát sem szabad kihagyni a dologból, akkor jó, ha mindhárman ugyanúgy gondolkoznak a nevelésről.

2020. jún. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
73%

Nekem is nevelőapám volt. Beleszólt, de nem olyan mértékben.

Ha vele élsz és eltart akkor normális szerintem.

2020. jún. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
71%
Mit szólnál, ha nem a jogok felôl közelítenénk meg a kérdést? Közelítsük meg onnan, hogy az egy háztartásban élôk egy közösséget alkotnak. A közösségnek szabályokra van szüksége a mûködéshez. A cél az lenne, hogy olyan szabályokat állítson fel a közösség, ami minden tagnak elfogadható. A mostohaszülô is tagja a közösségnek, így neki is részt kell vennie a szabályok felállításában. Nem azért mert bármihez joga van vagy épp nincs, hanem azért, hogy jól tudjon mûködni a család.
2020. jún. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
82%
A férjem 10 éve neveli velem együtt a lányomat. Mivel együtt élünk, ezért természetes, hogy ő is részt vesz a nevelésben, a szabályok, értékrendek kialakításában.
2020. jún. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Hát ha együtt élnek, akkor valamennyire mindenképp, elvégre neki is megvannak a saját igényei, akar apróbb rigolyái is, miket egy szintig tolerálni kell. Pl engem sosem zavart, ha valahol (előszoba, konyha) égve marad a villany, mert úgyis megyünk arra gyakran. A férjemet viszont igen, és ezért lekapcsolom, és a gyereknek is azt tanította, hogy kapcsolja le, és rá is szólt, ha elfelejtette. Semmi baj nincs ezzel, ha normálisan tanítja (neveli) erre. Mondjuk az én férjem ennél komolyabb dolgokban is részt vesz a nem közös nagyobbik gyerek nevelésében, neki mondjuk az apja egyéves kora óta elő sem került, 12 éves már, a férjem 8 éve az apa szerepét tölti be nála, szóval nálunk alap, hogy ő is ugyanúgy neveli, mint én.
2020. jún. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!