Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért hiszik sokan, hogy ha...

Miért hiszik sokan, hogy ha valaki használtan szerzi be a babaholmikat, az biztos szegény?

Figyelt kérdés

Mi jóformán mindent használtan szereztünk be, ami babához kell, a kiságyat, ruhákat, kádat, lepedőt, stb. A cumisüveget és néhány holmit vettünk csak újonnan.


Amúgy anyagilag jobban állunk az átlagnál, simán beleférne mindent újonnan megvenni, de egyrészt nem látom értelmét, miközben ezek olyan dolgok, amiket egy előző baba el sem használ igazán - mi baja lenne egy ruhácskának, amit ráadnak ötször, aztán kinövi? -, hülyeségnek is találom feleslegesen szórni a pénzt, mikor a cuccokat harmadáron be tudjuk szerezni és környezetvédelmi szempontból ellene is vagyok annak, hogy mindenből mindig újat vegyünk, miközben így is elég sz*r már a klímahelyzet és tele van a bolygó hulladékkal.


De közben sokszor olvasom itt is a kommentek között, hogy sokan azt hiszik, az emberek azért vesznek használtan cuccokat, mert nem telik újra.



2020. jún. 30. 11:43
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
64%
Azért fordítva is van beszólogatás. Aki anyagilag megengedheti magának az újat, és meg is engedi, az rögtön hülye bazári majom. Ez irigység nem más. Ritka rosszindulatú nép a magya, mondom ezt úgy, hogy éltem több országban is. Megbántam, hogy hazajöttem.
2020. jún. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
76%
1 db új body van, amiben hazahozzuk majd. Többi rokonoktól, barátoktól, adok-veszek csoportokból. Én használtan vettem/kaptam mindent, kivéve a mosipelusokat. Igyekszem zéró waste lenni. Az étkezésémre, sportra, terhesvitaminra, ultrahangokra költöttem bőven. Amikor megláttam, hogy újonnan jó minőségű rugik, napozók mennyibe kerülnek egy újszülöttre, feleslegesnek tartottam- lebüfizi, kakis lesz, kinövi- van egy csomó használt, jó állapot Gap meg Next, Marks&Spencer rucink, utolsó baba a családban, elajándékozok majd mindent, ha kinőtte és még jó minőségű marad. Egyébként mindenki arra költ, amire igénye van/szeretne. Mi magunknak se toljuk túl a vásárlást, 1-2 jó minőségű cuccunk van, kajára meg kikapcsolódásra megy el a legtöbb pénz, valaki szerint ez felesleges, én viszont mindent az őstermelői piacon veszek, meg igyekszem háztájit, idény dolgokat.
2020. jún. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell velük foglalkozni, énis rengeteg folgot vettem használtan, főleg mikor pici volt. Most, hogy 2 éves már nem nő olyan gyorsan, tovább tudja hordani a ruhákat, többet koszol, most veszek újakat, vettem használtan is, de ezek már tényleg hordott minőségű volt, pár hét után kilyukadt, szétfoszlott a varrás mellett, most már szerintem nem éri meg. Picinek igen, míg gyorsan nől és tényleg pár alkalommal van rajta a ruha.
2020. jún. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
80%
21-es! Miért lenne az irigy, aki szintén megteheti, de van már mondjuk annyi tapasztalata,hogy tudja, nincs értelme? Volt itt amikor tiszta jóindulatból próbáltam itt segíteni valakinek, hogy semmi értelme bizonyos dolgokat megvennie, csak mert rá van írva, hogy Mammas&Pappas erre irigynek lettem titulálva. Irigy a fene az ilyenre. 4. vagyok.
2020. jún. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
88%

Pont fordítva látom. Aki nem használtat vásárol, sokan azt szólják le.

Engem pl pont nem érdekel, hogy ki mit hol vásárol. Nekünk is van pár használt cuccunk (pl adamo, néhány ruha, cipő játszani rossz időben),de a legtöbb dolog új.

Az egyik oka, hogy nagyon utálom a használt ruha szagot.

Egy másik ok, hogy nagyon sok mindent alaposan megrágnak, szétnyálaznak. Nem akarok más, idegen gyerek által szétrágott cuccokat adni a gyereknek.

Aztán szeretnénk még tesót. A legtöbb cuccunk uniszex. Így biztos, hogy ki fogja őt is szolgálni a legtöbb holmi.

Na meg nekem ez nagyon macerás. Falun lakunk, a legtöbb holmi a városba van. Bemenni oda,x helyre eldöcögni,jó,nemjó. Ha postán küldi meg sokszor ott vagyok, mintha megvenném.

1-2 ismerőstől kaptunk pár baba holmit. Azokat tudjuk honnan jött, szívesen használtuk.

Az új holmiknál is lehet értelmesen vásárolni. Nem csak méregdrágán.

2020. jún. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
90%

"De közben sokszor olvasom itt is a kommentek között, hogy sokan azt hiszik, az emberek azért vesznek használtan cuccokat, mert nem telik újra."


Az egész pontosan miért bír bármilyen jelentőséggel, hogy a gyk-s prolik mit írnak vagy mit nem írnak?

2020. jún. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
69%

Mi is kapunk használtruhát de csak a rokonoktóp fogadom el.

Babakocsit és hordozót újat veszek. Persze 80.000-ig.

Szerintem a H&M és Pepco vagy akár a KIK nem horror áron adja a ruhákat. Belefér.

Ha az elsőnek megvettem mindent megveszem a másiknak is.

Persze nem élünk szegénységben de gazdagok sem vagyunk éppen. A gyerekeknek megvan mindenük az a lényeg.

2020. júl. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
64%
Mi is megtehetnénk hogy megvesszük a legdrágább flancos szarságot is, de mégsem fogjuk. Pont ezek miatt, mit felsoroltál. 1-2 éves korig simán jó akár a használt ruha is, rugik-bodyk nem nagyon kopnak el. Otthoni játszósnak akár 6-7 éves korig is lehet jókat kifogni. Egyedül a bbakocsin gondolkodtam el, de csak mert konkrét elképzelésem van, mit szeretnék, bár ebből is lehet kis szerencsével megfelelőt találni használtan. A nagyfiamnak csomó babajátékot vettem anno teszveszen / vaterán, ma sem tennék másképp.
2020. júl. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk a baba még csak úton van, de már a lakás berendezésénél is az volt az elvünk, hogy olcsó legyen, de új. Általában kifutó termékek, bútorok közül válogattunk. Nem tartom higiénikusnak a használt cuccokat, így a babának is csak újat veszünk. Az más, ha családon belül megkapja az unokatesói kinőtt ruháit (bár nem erre apellálok), de arról legalább tudom, hogy kié volt előtte.


Évekig éltem Londonban, és egy idő után már ahhoz se volt gusztusom, hogy a ruhaüzletben felpróbáljam a ruhát vásárlás előtt, inkább megvettem ránézésre méret alapján, otthon kimostam, és csak utána mertem felvenni. A boltban már ki tudja hányan és milyen szedett-vedett népség próbálta már fel előttem. És most nem is használt ruháról beszélek! Azokról is teljesen leszoktam kint, pedig korábban én is jártam itthon turiba. De mostmár a hideg ráz, ha meglátom kiírva, hogy "angol ruha".

Az albérleteknél hasonlóan: felújított lakásban ágyi poloska volt a bútorban! El kellett költöznünk, mert azt kiirtani sem lehet. Máshol meg bolhás volt a szőnyeg! Köszönöm, de nem veszek zsákbamacskát, inkább legyen egyszerű, de új és tiszta minden.

Lehet lepontozni, vagy kimenni külföldre és megtapasztalni. Nem kell rögtön ítélkezni, hogy ha valaki nem szereti a használt cuccokat, akkor már biztos szórja a pénzt.

Lehet lepontozni, de

2020. okt. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:

Utolsó, de mi higiéniatlan abban, hogy megveszel egy kismosott babaruhát, aztán max. te is kiveszed es kivasalod otthon?


Ennél jobban az új ruha sincs fertőtlenítve, ezért tartom ezt egy hülye érvnek.

2020. okt. 17. 08:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!